Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jaka karta pamięci do GoPro Hero 8?GoPro hero 8 and accessories

Nie każda karta pamięci będzie dobrze współpracować z kamerą GoPro. Jeśli na przykład karta jest zbyt wolna, może to skończyć się błędami zapisu i możesz utracić cały materiał, lub nagranie video będzie złej jakości a nawet będzie przerywało, zwłaszcza przy nagrywaniu w najwyższej rozdzielczości. Te informacje są potwierdzone a o ich wiarygodności możesz przeczytać na forach poświęconych obsłudze i konfiguracji kamery GoPro. Tak samo problem wyboru karty pamięci może dotyczyć np. dronów Mavic Air oraz karty pamięci do nowoczesnego Mavic Air 2. 

DJI Mavic Mini – potwierdzona specyfikacja

Problemy z kartami pamięci do GoPro Hero 8

W przeważającej większości nie będziesz miał żadnych problemów z uruchomieniem kamery Hero 8  z dowolną kartą pamięci. Kluczowy jest wybór właściwej pojemności kompatybilnej z kamerami GoPro (patrz tabela na końcu artykułu).

Może okazać się jednak, że wybór słabej jakościowo karty pamięci lub karty o niskim bitrate spowoduje problemy z nagranym materiałem wideo.

Najczęściej można zauważyć:

  • spadek bitrate nagrywanego materiału video w kamerze Hero 8,
  • materiał video skacze, przerywa, zawiera artefakty,
  • częściowo niektóre pliki są nie do otwarcia w programie do edycji video,
  • materiał video po prostu wygląda źle. 

Rozwiązaniem jest przede wszystkim wybór kart pamięci rekomendowanych przez producenta kamery, a także kart pamięci co do których działania inni użytkownicy potwierdzili ich jakość. 

Jaka karta pamięci do kamery GoPro Hero 8? 

Polecana karta GoPro: Sandisk Extreme UHS-I V30 A2

Karta pamięci Sandisk Extreme A2 micro SD to najnowsza produkcja kart Sandisk Extreme. Sandisk Extreme A2 jest wystarczająco szybki, aby poradzić sobie z maksymalną przepływnością GoPro Hero 7 Black wynoszącą około 80mpbs. Karty te działają również bardzo dobrze na starszych kamerach GoPro, takich jak GoPro Hero 5, Hero 2018, i są świetne dla Hero 7 White i Silver. Nowy Sandisk Extreme Pro jest dostępny w rozmiarach do 400 GB i ma ograniczoną dożywotnią gwarancję. Sandisk produkuje ten model i inne modele kart SD od lat, więc kup najnowszą wersję A2, aby uzyskać najlepszą i najbardziej aktualną wydajność.

GoPro Hero8 – ewolucja czy rewolucja?

Sandisk Extreme Pro V30 A2

Podczas gdy Sandisk Extreme Pro jest technicznie flagową kartą pamięci Micro SD firmy Sandisk, tak naprawdę nie zobaczysz różnicy z GoPro Hero 7 i Extreme Plus, ponieważ często można je znaleźć w lepszej cenie. Jeśli jednak nie możesz znaleźć Extreme ani Plus, karty Pro również są fantastyczne. Najnowsze wersje A2 wyposażone są w najnowszą technologię kart pamięci SD. Nadal trudno jest znaleźć wersję Extreme Plus 64 GB z najnowszą klasą wydajności A2. Choć może się wydawać, że karty pamięci A2 są lepsze, oceny A2 i A1 naprawdę wpływają tylko na wydajność podczas uruchamiania aplikacji z kart ze smartfonów lub urządzeń do gier.

Sprawdź cenę GoPro Hero8

Samsung EVO U3

Samsung jest jednym z liderów kart pamięci Micro SD. Są bardzo konkurencyjne cenowo i działają bardzo dobrze w kamerach GoPro. Istnieje kilka kart Samsung, które działają dobrze w GoPro Hero 7 oprócz EVO Select U3, ale jest to zdecydowanie najpopularniejsza i najłatwiejsza do znalezienia.

Samsung Evo + U3, Ev0 Pro Select U3, Pro + U3 i Pro U3 to również doskonałe typy.

Samsung Evo Select U3 jest dostępny we wszystkich popularnych rozmiarach: 32 GB, 64 GB, 128 GB i 256 GB. Karty Evo Select są również objęte 10-letnią gwarancją.

GoPro Hero8 cena w Polsce

Samsung Pro Plus UHS-I

Samsung ma duży wybór kart pamięci, które działają naprawdę dobrze z GoPro. Sugeruję również ten model, ponieważ pasuje on do kategorii V30 (prędkość zapisu 30 MB / s) i działa dobrze z większością wymagających ustawień wideo GoPro. Możesz także sprawdzić tańszą kategorię V10 firmy Samsung, ale nie nadaje się ona do szybkich stawek (np. 4k60).

Porównanie wydajności kart pamięci do GoPro Hero 8?

Karty pamięci Micro SD | Bohater 7 Odczyt prędkości MB / s Prędkości zapisu MB / s Zalecana
Sandisk Extreme Pro U3 99,38 90,33 tak
Sandisk Extreme Plus U3 99,45 89,85 tak
Sandisk Extreme U3 99,49 70,29 tak
Samsung Pro + U3 97,72 87,23 tak
Samsung Pro U3 97,42 79,51 tak
Samsung Pro Select U3 97,84 86,80 tak
Samsung Evo U3 98,85 68,23 tak
Samsung Evo + U1 96,81 28,31 Nie
Samsung Evo Select U1 97,65 29,52 Nie
Samsung Evo Select U3 98,88 70,52 tak

Żródło tabeli: alikgriffin.com

Jaką kartę pamięci wybrać do GoPro Hero 8?

Aby zapisać swoje filmy, potrzebujesz karty microSD (sprzedawanej osobno) i zdjęcia. Użyj karty firmowej, która spełnia następujące wymagania:

  • microSD, microSDHC lub microSDXC
  • Klasa 10 lub UHS-I
  • Pojemność do 256 GB
  • Aby uzyskać listę zalecanych kart microSD, odwiedź gopro.com/microsdcards.
  • Upewnij się, że masz czyste i suche ręce przed przystąpieniem do pracy
  • Sprawdź wytyczne producenta, aby zobaczyć wskazówki dotyczące karty, dopuszczalny zakres temperatur i inne ważne informacje.

Utrzymuj kartę SD w dobrym stanie, ponownie ją formatując regularnie. Spowoduje to usunięcie wszystkich multimediów, dlatego najpierw należy zapisać.

Co to jest TimeWarp Video?

Jak długo możesz nagrywać na karcie SD?

Czasy nagrywania zależą od ustawień wideo kamery i rozmiaru karty. Poniższa tabela pokazuje różne czasy filmowania przy włączonym Protune ON i maksymalnych ustawieniach wideo (4k60 dla HERO 7,6,5 i 4k30 dla HERO4).

  32 GB 64 GB 128 GB
Połączenie 58min 1h 57min 3h 54min
HERO7 Black 1h 3min 2h 6min 4h 12min
HERO6 Czarny 48 min 1h 37min 3h 14min
HERO5 Czarny 51min 1h 42min 2h 24min
HERO4 Black 1h 6min 2h 13min 4h 26min

Rozmiar karty SD GoPro Hero 8

Jaka pojemność karty SD (GigaByte) jest obsługiwana przez model kamery GoPro?

Model aparatu 256GB 64 GB 128 GB
Połączenie  
HERO7  
HERO6  
HERO5  
HERO8

Ile kosztuje karta pamięci do GoPro Hero 8?

Poniżej znajdziesz zestawienie kilku popularnych i sprawdzonych modeli kart pamięci do GoPro Hero 8. Kliknij w znajdujący się obok modelu link aby przejść do serwisu Ceneo i porównać aktualne ceny. Możesz znaleźć te same karty pamięci w serwisach aukcyjnych, pamiętaj, aby potwierdzić wiarygodność sprzedającego gdyż na rynku dostępnych jest wiele podróbek nie różniących się z wyglądu niczym od oryginału. O ich kiepskiej jakości przekonasz się po zakupie. 

Tags: , , , , , , ,

Dodaj komentarz