Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

DJI Mavic Mini – potwierdzona specyfikacjaDJI Mavic Mini - from www.newegg.ca

Dopiero co opublikowaliśmy informację o tym, że DJI Mavic Mini nie będzie nagrywał w 4k, o czym miał świadczyć wpis jednego ze sklepów internetowych z ofertą współpracy, a przed paroma minutami w sieć poszedł kolejny wyciek danych.

DJI Mavic mini bez obsługi 4k – to całkiem możliwe!

Kanadyjski sprzedawca Newegg – DJI Mavic Mini – sprzedawany przez dealera iSanek ujawnił wszystkie szczegóły nowego drona DJI Mavic Mini . Jak sama nazwa wskazuje, ten nowy model wyróżniałby się niewielkim rozmiarem – mieści się w dłoni – i niską wagą – zaledwie 249 gramów. Te 249 odgrywa tu bardzo ważną funkcję, gdyż już niedługo 250 gramów stanie się wyznacznikiem granicy, po której przekroczeniu będą obowiązywały nas inne przepisy, regulacje oraz co za tym idzie, ograniczenia.

DJI Mavic Mini - from www.newegg.ca

DJI Mavic Mini / DJI via Newegg.ca

Z informacji, aukcji/oferty opublikowanej w serwisie wynika, że brak 4k nie jest tylko plotką a realną specyfikacją nowego drona DJI Mavic Mini. DJI Mavic Mini będzie nagrywał w 2.7k. Tym bardziej potwierdza to przewidywania, że DJI Mavic Mini będzie następcą DJI Spark, a zarazem nie będzie wpływał mocno (tyle na ile musi) na sprzedaż bardzo gorącego modelu jakim jest Mavic Air. To logiczne i trudno dziwić się decyzji DJI.

Potwierdza się też najnowsza plotka, jako by dron miał unosić się w powietrzu nawet 30 minut. Jak udało się to osiągnąć DJI? Odpowiedź na to pytanie poznamy najpewniej dopiero w dniu premiery nowego drona DJI.

Mavic Mini - Photo by DJI / newegg.ca

Pozostałe parametry:

  • 249g waga
  • 30-min maksymalny czas lotu
  • 4 km HD przesyłanie video do telefonu (rozdzielczość HD, zasięg do 4 km FCC)
  • Vision Sensor + GPS Precise Hover – sensory i lokalizator GPS
  • 3-Axis Gimbal 2.7K Camera (3 osiowy gimbal z kamerą 2.7k)
  • Simplified Recording & Editing (oprogramowanie do nagrywania, sterowania i edycji video)

Wszystko wskazuje też, że kamera (dron DJI Mavic Mini) nie będzie obsługiwał plików RAW.

Ile kosztuje DJI Mavic Mini?

Z oferty dowiadujemy się także, że dron w wersji (jak narazie jedynej jaką poznaliśmy) Fly More, a więc zawierającej dodatkowe akcesoria, będzie kosztował 646 dolarów kanadyjskich, co daje nam około 500$ amerykańskich. . Jeśli weźmiemy pod uwagę początkowe plotki, dot. ceny 399$ za wersję podstawową, wydaje się to całkiem logiczne i wiarygodne. W Polsce cena ta będzie oscylowała w granicach 2400 zł już naliczonym podatkiem. 1900 zł zapłacimy za Dji Mavic Mini w wersji podstawowej, najpewniej z 1 akumulatorem, kontrolerem i ładowarką, zapasowym kompletem śmigieł, apasowymi drążkami, wkrętakiem do wymiany śmigieł i kompletem kabli do podłączenia telefonu

Co zawiera zestaw Fly More Dji Mavic Mini?

Zestaw ten został rozszerzony o ładowarkę na 3 akumulatory, łącznie 3 akumulatory oraz etui na drona. Wydaje się więc to całkiem niezłym zestawem, zwłaszcza, że pojedyncze akumulatory do Mavic Air kosztowały około 320 zł + ładowarka. Komplet dodatków był więc warty około 800-1000 zł. Tu za różnicę 100$ amerykańskich czyli około 500 zł (z podatkiem) otrzymamy też całkiem fajny zestaw. To także powoduje nowe domysły ile będą kosztowały nowe akumulatory do drona, wygląda na to że ich cena nie przekroczy 250 zł za sztukę.

Ten materiał powstał w opracowaniu o ofertę widoczną w serwisie Newegg.ca oraz w oparciu o wcześniejsze informacje, publikowane np. w serwisie DroneDJ. Przedstawione wyżej informacje mogą nie być prawidziwe i zgodne z faktyczną specyfikacją produktu, która zostanie oficjalnie ujawniona na stronie www.dji.com w dniu 30 października. 

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz