Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Czym są Mapy Google?Google Maps

Google Maps zostało założone w 2005 roku i jest usługą mapowania internetowego, która oferuje zdjęcia satelitarne, panoramiczne widoki ulic 360 stopni. Mapy Google to bezpłatna mapa online od Google. Jest dostępna za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub jako aplikacja na urządzenia mobilne.

Mapy Google szybko odniosły sieciowy sukces nie tylko dostarczając informacji o miejscach, adresach i podglądzie satelitarnym. Dziś Mapy Google to także nawigacja, podgląd ulic w 360 stopniach oraz potężne narzędzie do zwiększenia dostępności firm stacjonarnych uzależnionych od obecności klientów lokalnych.

Co to jest mapa Google i jak pomaga w biznesie?

Dzięki możliwościom podglądu zdjęć, mapom i obiektom 3D mapy Google to także świetne narzędzie umożliwiające zwiedzanie całego świata – prawie. Istnieją obszary, które cenią sobie prywatność i nie dopuszczają możliwości szczegółowego podglądu. Przykładem jest np. brak Google Street View w Niemczech.

Najlepszym przykładem zastosowania map Google jest zapytanie ich użytkowników do czego używają tego narzędzia. Najłatwiej wskazać dwie przyczyny: nawigacja oraz dostępność lokalnych firm.

Nawigacja w Google Maps czyli jak wyznaczyć trasę?

Nawigacja za pomocą map Google uwzględnia nie tylko wybór jednej z wielu tras, ale także bierze przy tym pod uwagę, m.in. natężenie ruchu oraz dostępność różnych środków komunikacji, np. pociągów i samolotów. Dzięki mapom Google możesz szybko wyznaczyć trasę dojazdu lub dojścia z punktu A do punktu B, nawet jeśli są one oddalone o tysiące kilometrów.

Narzędzie Map Google nie tylko wskaże Ci trasy, ale także pokaże w jaki sposób najszybciej je pokonać. Dzięki integracji z licznymi zewnętrznymi narzędziami, w szacowanym czasie dojazdu uwzględnione będą m.in. takie czynniki jak natężenie ruchu, roboty drogowe, zdarzenia drogowe, czas przelotu samolotu w tym godzina jego odlotu, itp.. To niesamowite, dlatego, że jako aktywny użytkownik map Google od przynajmniej 6 lat obserwuję to co pokazuje mi Google i porównuję z własnymi wynikami. Szacowany czas przejazdu jaki proponuje Google udało mi się osiągnąć wielokrotnie zachowując przy tym przemieszczanie się zgodnie z obowiązującymi przepisami i warunkami. Różnica wynikała wyłącznie z ilości przerw jakie wykonywałem po drodze.

Google Maps pozwala także na planowanie tras w przyszłość a następnie przenoszenie ich między urządzeniami. W ten sposób możesz spokojnie zaplanować wakacyjny przejazd a potem po prostu włączyć nawigację.

Dzięki Street View oraz zdjęciom użytkowników Google, mogę szybko sprawdzić jak wygląda trasa lub docelowe miejsce do którego chcę dotrzeć. Google rozwija cały czas swoje mapy i już dziś znajdziemy na nich m.in. powiadomienia o ograniczeniach prędkości czy fotoradarach.

Dostępność lokalnych przedsiębiorców

Mapy Google to nie tylko nawigacja. Dzięki mapom mogę szybko dotrzeć do interesujących mnie firm: sklepów oraz punktów usługowych. Wydaje się to mało ciekawe, w końcu zawsze można sprawdzić adres w Internecie i zwyczajnie podjechać w to miejsce.

Mapy Google ściśle współdziałają z wizytówką firmy w Google dostarczając szczegółowych informacji o firmie, adresie, kontakcie, godzinach otwarcia oraz opiniach i zdjęciach dostarczanych przez użytkowników. Nie ukrywajmy, ogromne zaangażowanie użytkowników Google doprowadziło do tego, że nie można zignorować obecności swojej firmy w Google Maps.

Użytkownicy coraz chętniej sięgają po mapy Google aby wyszukiwać lokalne firmy oraz propozycje, np. atrakcji turystycznych i punktów usługowych. Dzięki mapom Google mogę szybko odszukać interesujące mnie firmy w okolicy, sprawdzić godziny otwarcia i zapoznać się z opiniami użytkowników wybierając najlepszy punkt usługowy dopasowany do moich oczekiwań.

Nie ma Cię w Google? Nie istniejesz!

Google Maps są dowodem na to, że popularne hasło: jeśli nie ma Cie w Google to nie ma Cię w ogóle jest jak najbardziej na miejscu. Przypomnijmy, że Mapy Google dostępne są jako domyślne mapy na systemie Android i iOS. Wyniki wyszukiwania Google uwzględniają także wyniki z map Google, a te ściśle są związane z wizytówką firmy i każdą działalnością w której zależy nam na klientach lokalnych, tzw. z ulicy.

Google Maps stanowią także integralną część wielu innych systemów, np. rezerwacji i map hoteli w wybranej lokalizacji w popularnych serwisach rezerwacyjnych. Tak, dobrze myślisz, jeśli korzystasz z Google i szukasz noclegu, także otrzymasz wyniki wyszukiwania z Google Maps oraz z serwisów porównujących lub oferujących rezerwacje online.

Google Maps dla każdego

Jeśli jesteś użytkownikiem indywidualnym, przemieszczasz się, szukasz informacji o ciekawych miejscach, trasach spacerów, dojazdu, komunikacji publicznej to Google Maps są odpowiedzią na Twoje potrzeby. Pozwól sobie poznać te narzędzie nim uznasz, że istnieją lepsze alternatywy – owszem. Istnieje ich bardzo dużo i wiele z nich ukierunkowanych jest na określonych odbiorców, ale Google Maps są uniwersalne i stanowią integralną część Google co oznacza, że każdemu powinno zależeć na tym aby pojawić się w sieci Internet i w Google oraz mapach Google.

Z pewnością ucieszy Cię fakt, że Google Maps na urządzeniach mobilnych warto wesprzeć działaniem takich aplikacji jak Yanosik. Może on działać w tle rozszerzając powiadomienia o kontrolach Policji czy ograniczeniach prędkości. W ten sposób uzyskamy świetny komplet narzędzi do podróżowania samochodem.

Pamiętaj także o mapach Google nim kolejny raz będziesz szukał wulkanizatora, zegarmistrza lub szewca. Owszem, trudno nie stwierdzić że Mapy Google są do bani jeśli nie ma na nich Twojego ulubionego sprzedawcy kawy. Komu powinno bardziej zależeć aby pojawić się w Google? Jeśli on tego nie zrobi sam, zawsze możesz zrobić to za niego. Dzięki temu nie ma możliwości aby coś Cię ominęło w mapach Google

Udostępnianie lokalizacji w Google Maps

Mapy Google to także świetne narzędzie do monitorowania osób i urządzeń. Wszędzie tam gdzie możesz skorzystać z Map Google oraz konta Google, możesz w łatwy sposób udostępniać lokalizację innym użytkownikom lub poprosić ich o wskazanie miejsca, w którym aktualnie się znajdują.

Tags: , ,

One comment

Dodaj komentarz