Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jaka karta pamięci do wideorejestratora?Zastanawiałeś się jaka karta pamięci będzie najlepsza do Twojego wideorejestratora? Jaką kartę pamięci wybrać do kamery samochodowej? Pozornie wybór jest bardzo prosty: karta pamięci powinna być pojemna aby zachować jak najwięcej materiału lub zdarzeń z trasy, szybka, aby kamera bez problemu mogła nagrywać na niej wysokiej jakości materiał video oraz odporna na działanie wysokiej temperatury, gdyż kamera działa nieprzerwanie przez wiele godzin często w gorącym samochodzie.

Nie każda karta pamięci będzie nadawała się do rejestrowania obrazu w kamerze samochodowej czyli za pomocą popularnego wideorejestratora. Może zdarzyć się że źle dobrana karta pamięci będzie zbyt wolna. Ma to szczególne znaczenie przy starszego typu kartach lub nowoczesnych kamerach, które rejestrują obraz w 4k. Taka konfiguracja może zakończyć  się błędami zapisu, a zamiast momentu kolizji, nie będziesz miał żadnego dowodu w sprawie.

Dobra kamera i kiepska karta pamięci

Kiepskiej jakości karty pamięci psują także sam materiał video. Przekonali się o tym zwłaszcza użytkownicy takich urządzeń jak nowoczesne telefony z nagrywaniem 4k i 60FPS, operatorzy dronów i kamer sportowych. O ile nagrany materiał video istnieje i można go obejrzeć, posiada on wiele błędów, artefaktów lub skoków jakości nagranego materiału.

Decydując się na zakup karty pamięci do kamery samochodowej, nie warto oszczędzać. Tak naprawdę nigdy nie warto oszczędzać na nośnikach pamięci, gdyż zebrane na nich materiały, dokumenty, pliki stanowią często ich jedyną kopię, a odzyskanie ich może okazać się niemożliwe lub zwyczajnie nieopłacalne .

Jaka karta pamięci do wideorejestratora?

Istnieje wiele czynników mających wpływ na wybór dobrej karty pamięci, ale nie o wszystkich musisz wiedzieć i nie wszystkie będą stanowiły dla Ciebie istotną informację. Dlatego kluczowym czynnikiem jest zaufanie do sprzedawcy i marek, które często rekomenduje wiele firm oferujących sprzęt wideo.

Bez wątpienia karty pamięci Samsung, Toshiba, Sandisk to sprawdzone marki o silnej pozycji na rynku.

Warto też brać pod uwagę pojemność karty, bowiem podobnie jak w sprzęcie wideo, np. w kamerach sportowych czy kamerach telefonów, parametry rejestrowanego obrazu są coraz lepsze przy niskiej cenie produkcji kamery. Oznacza to, że dotychczasowa 8 GB karta pamięci, nawet z wyższej półki może szybko okazać się niewystarczająca dla nowego widerejestratora operującego w rozdzielczości 4k. A taki materiał może zajmować sporo miejsca, przykładowo korzystając z kamery GoPro Hero 8 na 64GB karcie zapiszesz 2h takiego materiału. Korzystając z nieco słabszego wideorejestora, karta pamięci może dać Ci miejsce na 3-7 godzin w zależności od tego w jakiej jakości nagrywa kamera.

Jaka karta pamięci do GoPro Hero 8?

Z pozoru to są bardzo duże wartości, które inaczej postrzega użytkownik nagrywający filmy z wakacji a inaczej kierowca, któremu głównie zależy na nagrywaniu zdarzeń. Ale i tutaj potrzebny jest swego rodzaju bufor pamięci a więc, np. możliwość odtworzenia filmu sprzed kilku godzin a nawet dni, kiedy może okazać się, że wydarzyło się właśnie wtedy coś, co będzie dla nas istnotne, np. niezauważona stłuczka na parkingu która miała miejsce pod naszą nieobecność a której skutki odkryliśmy kilka dni później.

Od pojemności karty zależeć będzie więc i jakość nagrywanego video oraz bufor jaki chcemy zachować na magazynowanie tych filmów. Optymalnym minimum dla kamer FullHD będzie dziś 16GB a kamer 4k 32 GB i więcej.

Dobra karta pamięci może znaleźć wiele zastosowań, np. jeśli jedziesz na wakacje i pozostawiasz pojazd w bezpiecznym miejscu, może okazać się że dodatkowa przestrzeń może być przydatna w aparacie lub dronie.

Polecane karty pamięci

Decydując się na zakup karty pamięci do wideorejestratora warto kierować się nie tylko ceną ale także źródłem pochodzenia. Chociaż w Internecie możesz znaleźć wiele super okazji, może okazać się, że to produkty pochodzące z niewiarygodnego źródła. Nie twierdzę, że sprzedający w Chińskich marketach oferują byle co, ale doświadczenie pokazuje, że pomimo wielu starań, bardzo łatwo trafić na dobrze wyglądający (nie działający) bubel.

Polecam zainteresować się np. kartami:

  • Sandisk seria Extreme
  • Sandisk seria Ultra
  • Samsung seria PRO
  • Samsung seria EVO
  • microSD, microSDHC lub microSDXC
  • Klasa 10 lub UHS-I
  • odpowiednia pojemność karty pamięci do kamery samochodej

Nawet dopłacając kilka złotych więcej do tych kart o pojemności 16, 32, 64 i więcej GB, z pewnością będzie to zakup na lata, a w przypadku gdy uznasz, że karta przerasta Twoje oczekiwania, z pewnością doceni to np. Twój telefon, tablet czy kamera sportowa.

Zanim dokonasz zakupu karty pamięci sprawdź także w instrukcji lub na stronie producenta, jakie karty pamięci obsługuje Twoja kamera lub wideorejestrator. Raczej mało prawdopodobne jest aby starsze urządzenie nie poradziło sobie z nowoczesną kartą pamięci, ale kluczowa może być tutaj pojemności karty pamięci do wideorejestratora.

Tags: , , ,

Dodaj komentarz