Jak zainstalować przeglądarkę Google Chrome na telewizorze?

Możliwość instalacji przeglądarki Google Chrome to przywilej, który do niedawna posiadały jedynie telewizory z systemem AndroidTV. W chwili obecnej (grudzień 2018) także użytkownicy platformy smartTV Google, zostali jej pozbawieni. Niewykluczone, że Google w porozumieniu z producentami telewizorów, robi wszystko, aby zniechęcić użytkowników do korzystania z sieci na rzecz dedykowanych aplikacji. Jak inaczej wyjaśnić wyłączenie kompatybilności najpopularniejszej przeglądarki z systemem tego samego producenta – Google?

Aktualizacja październik 2019: Niewykluczone, że instalacja Google Chrome na Twoim telewizorze z systemem Android TV nie będzie możliwa lub przeglądarka Google Chrome nie będzie działała. Zobacz co się zmieniło:

  1. Jak zainstalować Google Chrome na AndroidTV?
  2. Przeglądarka internetowa Google AndroidTV

Sprawdź także:

Jeśli chcesz zainstalować przeglądarkę Google Chrome na swoim telewizorze, upewnij się, że posiadasz system AndroidTV. Posiada go większość modeli telewizorów firmy SONY, SHARP czy PHILIPS (lista jest znacznie dłuższa).

Google Stadia w telewizorach z Android TV

Ponieważ Google Chrome nie jest już kompatybilny z Android TV (nie jest dostępny w sklepie Google Play telewizora, a stacjonarnie, w przeglądarce, pokazuje brak kompatybilności z telewizorami) musisz pobrać pliki instalacyjne.

Za pomocą poniższych witryn, możesz pobrać plik instalacyjny Google Chrome na dysk komputera.

  • https://www.apkmirror.com/
  • https://apkpure.com/

Sklep Play do pobrania oraz inne aplikacje – 3 narzędzia

W kolejnych krokach pliki należy przenieść do pamięci telewizora, za pomocą pendrive, dysku HDD, chmury, np. Google Drive.

Dokładny proces uruchamiania (instalacji aplikacji z plików APK) znajdziesz w osobnym artykule.

Jak zainstalować dowolną aplikację na telewizorze z Android TV?

Pamiętaj, że brak kompatybilności oznacza także wiele innych przeszkód, np. problemy ze sterowaniem. Użytkownicy Google Chrome na telewizorze z Android TV mogą w tej chwili zapomnieć o możliwości sterowania przeglądarką za pomocą pilota (tradycyjnego jak i dotykowego). Jedynym rozwiązaniem, które umożliwi kontrolę nad przeglądarką Google Chrome w telewizorze, jest posiadanie myszki, klawiatury lub aplikacji, np. na telefonie, do kontroli systemu.

Oczywiście możecie to łatwo zastąpić prostą aplikacją (a zarazem popularną), tj. Video & TV SideView : Remote, którą to pobieracie, np. na telefon.

1 komentarz do “Jak zainstalować przeglądarkę Google Chrome na telewizorze?”

  1. Pingback: how long does cbd oil take to kick in

Dodaj komentarz