Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jak wylogować się z konta Google na telefonie?Konto Google jest… niezbędne w naszym życiu. Ale czy w ogóle można i jak usunąć konto google z telefonu? Otwiera drogę do wielu narzędzi od Google, bez których zwyczajnie nie możemy żyć. Albo jeszcze nie wiemy, że nie możemy, dopóki nie wylogujemy się. Konto Google potrzebne jest nam aby korzystać z urządzenia z Androidem, np. telefonu. Fizycznie nie możesz wylogować się z konta Google i korzystać z Androida, bo ten działa, kiedy jesteś zalogowany. No bo Google potrzebuje Twojej zgody, dostępu, możliwości śledzenia i tak dalej.

Do czego potrzebuję konta Google lub poczty Gmail?

Jeśli masz na telefonie więcej niż jedno konto Google, to oczywiście możesz się wylogować z jednego lub kilku z nich, ale nie ostatniego. Tzn. możesz wylogować się ze wszystkich kont, ale to tak jakbyś… przywrócił ustawienia fabryczne telefonu. Jest to bezcelowe, bo telefon z Androidem nie może żyć bez konta Google.

Konto Google konieczne do używania Androida

Nie możesz np. wylogować się z Google Play lub Gmail (aplikacje na telefonie) jeśli nie wylogujesz się z konta Google. Możesz wyłączyć synchronizację Gmail, ale nie wylogujesz się z aplikacji Gmail. W niej zawsze będziesz miał szybki dostęp do swojej poczty e-mail.

W sieci znajdziesz wiele poradników jak wylogować się z konta Google, jak usunąć konto google z telefonu na Android (telefonie lub tablecie) ale pamiętaj, że wylogowanie z konta Google jest zawsze jednoznaczne z zaprzestaniem korzystania z systemu Android. Chyba, że masz wiele kont i wylogujesz się z jednego z nich.

Po usunięciu konta nie będziesz zalogowany w żadnych produktach Google, takich jak Mapy czy YouTube. Wylogowanie, czy też usunięcie (bo w ustawieniach telefonu nazywa się to Usuń konto Google) nie powoduje fizycznego usunięcia konta, a jego wylogowanie.

Jeśli chcesz całkiem pozbyć się konta Google, to dokonasz tego w ustawieniach konta w przeglądarce. Logujesz się do swojego konta Google i dopiero tu w sekcji Dane i personalizacja znajdziesz przycisk Usuń. A wtedy koniec z Google. No nie koniec, bo Google daje Ci jeszcze trochę czasu na wypadek jakbyś zmienił zdanie.

Ten poradnik odpowiada więc na szereg pytań:

 • Jak wylogować się z konta Google na telefonie?
 • Jak wylogować się z konta Google w Google Play?
 • Czy można  usunąć konto w Google Play?
 • Jak wylogować się z aplikacji Gmail na telefonie?

Na wszystkie te pytania odpowiedź brzmi: trzeba wylogować się z konta Google na telefonie.

Jak wylogować się z poczty Gmail?

Jak wylogować się konta Google na telefonie?

Możesz to zrobić szybko na dwa sposoby (sposobów jest więcej, ale omówię tylko dwa, więc jak uważasz, że musisz znać wszystkie to odsyłam do Google).

 1. Uruchom na telefonie z Android aplikację Gmail.
 2. Po prawej stronie ekranu jest ikona z inicjałem, kliknij ją (prawy górny róg)
  Jak wylogować się z konta Google na telefonie?
 3. Zobaczysz aktywne konta e-mail w aplikacji Gmail.
 4. Kliknij Zarządzaj kontami na tym urządzeniu.
 5. W nowym widoku kliknij w wybrane konto Google (Gmail)
  Jak wylogować się z konta Google na telefonie?
 6. W kolejnym widoku kliknij Usuń konto. Naciśnięcie tego przycisku nie kasuje Twojego konta Google, tylko usuwa je z telefonu, tj. nastąpi wylogowanie.
 7. Otrzymasz informację o usunięciu konta, wiadomości, kontaktów, itp.
 8. Potwierdź że chcesz usunąć konto.

Możesz tę samą czynność powtórzyć przechodząc do Ustawień telefonu > Chmura i konta > Konta  i dalej klikając w konto do usunięcia (wylogowania). Kolejne kroki jak w przykładzie wyżej.

Zanim wylogujesz się z konta Google na swoim telefonie, upewnij się, że na pewno wszystkie istotne informacje zostały odpowiednio zabezpieczone. Np. czy kontakty dodane do telefonu, zostały już synchronizowane z kontem Google i nadal będziesz miał do nich dostęp.

Tags: , , , , , , ,

110 comments

Dodaj komentarz