Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Co to jest i jak zalogować się do Mój OLX?Mój OLX to nic innego jak panel administratora konta OLX, które to umożliwia zarządzanie ogłoszeniami oraz wiadomości w serwisie ogłoszeń lokalnych OLX. OLX to platforma zakupowa, sprzedażowa, która pozwala na sprzedawanie, wymianę lub oddawanie przedmiotów ale także usług, to po prostu portal z ogłoszeniami.

OLX w odróżnieniu od Allegro przyjmuje charakter ogłoszeń lokalnych, nie oferując możliwości płatności w serwisie czy wyboru formy dostawy. Te pozostają w ustaleniach miedzy kupującym i sprzedającym. OLX pośredniczy jedynie w wystawianiu ogłoszenia oraz komunikacji między obiema stronami transakcji. Dzięki Moje OLX możesz przede wszystkim dodawać ogłoszenia na OLX, zapłacić za ogłoszenie OLX, usunąć ogłoszenie OLX.

Po przejściu do serwisu OLX możemy od razu przeglądać ogłoszenia oraz skontaktować się ogłoszeniodawcą telefonicznie. To ważne, dlatego że jeśli chcemy zachować historię korespondencji lub wysłać wiadomość do sprzedawcy, musimy już założyć konto i zalogować się do Mój OLX.

Mój OLX – logowanie i rejestracja

Aby dostać się do panelu użytkownika OLX powinieneś założyć konto OLX lub zalogować się korzystając np. z Facebooka lub Google. Oczywiście takie logowanie jest jednoznaczne z utworzeniem konta, ale odbywa się to w uproszczony sposób. Generalnie konto na OLX nie służy nam do zbyt wielu rzeczy poza komunikacją i budowaniem tzw. wiarygodności użytkownika, ale jest konieczne np. do wystawiania ogłoszeń.

Po przejściu do serwisu OLX.pl w prawym rogu ekranu znajdziesz przycisk Mój OLX a dalej opcję Zaloguj się (Facebook, Google lub login i hasło) oraz Rejestracja a więc utworzenie konta z loginem i hasłem.

Podstawowe informacje o panelu Mój OLX

Po zalogowaniu do Mój OLX lub Rejestracji konta OLX od razu znajdziesz się w panelu użytkownika. Jak napisałem wyżej, logowanie Mój OLX pozwala Ci poza zarządzaniem ogłoszeniami także na komunikację ze sprzedającymi (i kupującymi jeśli jesteś sprzedawcą). Po zalogowaniu do OLX będziesz mógł wysyłać wiadomości w formularzu kontaktowym.

W panelu użytkownika Mój OLX znajdziesz podstawowe dane o swoim koncie, a także Ogłoszenia, Wiadomości, Płatności (sekcja płatności dotyczy płatności na rzecz OLX, np. za wystawienie promowanego ogłoszenia), Szukam pracy (nowa sekcja OLX umożliwiająca utworzenie profilu kandydata), Ustawienia (dotyczy konta Mój OLX), Firma (dotyczy wystawiania ogłoszeń przez firmy) i Twoje przesyłki (niektóre ogłoszenia umożliwiają aktywowanie opcji przesyłki InPost lub Poczty Polskiej).

  • Wszystkie Przesyłki OLX uruchomione przed 9 września 2020 roku są realizowane za pobraniem. Każda Przesyłka OLX włączona od 9 września realizowana jest z płatnościami online. To bardzo fajna opcja!

Dlaczego warto posiadać konto Mój OLX?

Logowanie do konta użytkownika OLX jest o tyle korzystne, że pozwala Ci w dowolnym momencie wystawiać przedmioty na sprzedaż, także w aplikacji mobilnej. Ponadto zyskujesz komfort w komunikacji z kontrahentami, możesz wysyłać wiadomości za pomocą formularza kontaktowego, śledzić także historię konta. Logowanie i rejestracja w OLX nie są obowiązkowe do korzystania z serwisu jeśli jesteś kupującym, ale jeśli zaczynasz sprzedawać przedmioty, może okazać się że Mój OLX bardzo ułatwi Ci pracę.

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz