Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Czy ogłoszenia OLX są płatne?W większości kategorii dostępnych w serwisie OLX wystawiane ogłoszenia są bezpłatne. Możesz wystawić ogłoszenie OLX za darmo, a jedyną opcjonalną płatność jaką wykonasz jest płatność za promowanie ogłoszenia. Nie jest ona jednak obowiązkowa, dlatego nadal ogłoszenia OLX uznaje się za bezpłatne.

  • Pgłoszeniami możesz zarządzać po zarejestrowaniu konta i logowaniu do Moje OLX gdzie znajdziesz także informacje o płatnościach
  • Jak założyć konto na OLX?

Istnieje szereg kategorii OLX w których wystawienie ogłoszenia jest płatne, należą do nich wybrane kategorie: Motoryzacja, Nieruchomości, Usługi oraz Praca. Wystawienie ogłoszenia w tych kategoriach jest płatne. Opcjonalnie możesz dodatkowo zakupić opcje promowania ogłoszenia, te jednak nie są obowiązkowe.

Istnieją także kategorie w których obowiązują limity bezpłatnych ogłoszeń, np. Motoryzacja, Nieruchomości, Usługi i Firmy, Ślub i Wesele , Moda oraz Dla dzieci a także limity ogłoszeń od osób prywatnych dla kategorii Dom i ogród a także Elektronika. Po przekroczeniu limitu możliwe jest wystawienie ogłoszeń płatnych.

Limity ogłoszeń a rzeczywistość

O ile jesteś więc osobą fizyczną, która korzysta z serwisu OLX nie w celach zarobkowych a zwyczajnie wystawiasz co jakiś czas ogłoszenie o sprzedaży jakiegoś produktu, to w/w limity mogą Cię w ogóle nie dotyczyć. Wszystkie wystawiane ogłoszenia na OLX będą bezpłatne za wyjątkiem wyżej wskazanych kategorii płatnych, np. gdy zechcesz sprzedać mieszkanie lub samochód.

Limity ogłoszeń dotyczą z kolei liczby aktywnych w danym czasie ogłoszeń w danej kategorii, możesz sprzedać np. telefon, ale jeśli masz ich 20 i chcesz wystawić 20 ogłoszeń, będziesz musiał zapłacić OLX.

Płatne promowanie ogłoszeń OLX

Promowanie ogłoszeń to opcja dostępna w każdej kategorii i w wielu odmianach, począwszy od wyróżnienia, promowania na stronie kategorii, na górze listy, itp.. Płatności za promowanie ogłoszeń OLX nie są obowiązkowe, ale w wielu przypadkach są dosyć korzystne dla sprzedającego. Ile kosztuje promowanie i wyróżnienie ogłoszenia? Zależy to m.in. od  rodzaju wybranego wyróżnienia czyli co dokładnie opcja ma robić, w jaki sposób będzie to ogłoszenie wyróżnione. Cena może być zależna też od kategorii oraz sposobu płatności za promowanie (najdroższe jest promowanie opłacane za pomocą SMS).

 

Tags: ,

1 010 comments