Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jak ustawić podpis wiadomości e-mail w Poczta WP?Logo Wirtualna Polska Poczta

Podpis do wiadomości e-mail w Poczcie WP stanowi jeden z nieodłącznych elementów korespondencji e-mail. Możesz każdorazowo tworzyć samodzielnie podpis do wiadomości lub zautomatyzować proces jego wstawiania.

Pamiętaj, że podpis e-mail powinien przed wszystkich być składową najważniejszych informacji ułożonych w odpowiedniej kolejności. Podpis ma spełniać określone funkcje, chociaż może on być mniej lub bardziej rozbudowany w zależności kto i w jakim celu go wstawia. Od prostego pozdrowienia, przedstawienia się, po dane kontaktowe czy nawet reklamę lub sprzedać.

Poczta WP oferuje możliwość utworzenia i wstawienia gotowego podpisu do nowo tworzonej wiadomości oraz podczas odpowiadania na korespondencję. Możesz utworzyć wiele podpisów, a następnie wybrać, który ma zostać dołączony do wiadomości.

Jedyną wadą powyższego mechanizmu jest brak opcji automatycznego wstawiania podpisu do wiadomości. Niezależnie czy masz jeden czy wiele zapisanych podpisów, podczas tworzenia nowej wiadomości lub odpowiadania na nią musisz wybrać podpis ręcznie z listy dostępnych podpisów.

  • Przykład: korzystając, np. z poczta home.pl możesz skonfigurować wiele podpisów a następnie wskazać, który ma być automatycznie wstawiany do nowych wiadomości, a który przy odpowiedziach. Możesz też ręcznie wybierać podpisy.

Pamiętaj, że powyższa opcja wstawiania podpisów w Poczcie WP dotyczy obsługi poczty za pomocą strony www.poczta.wp.pl lub aplikacji mobilnej WP Poczta. Jeśli korzystać z innych programów do obsługi poczty e-mail, możesz mieć więcej rozwiązań.

Jak ustawić podpis wiadomości e-mail w Poczta WP?

Podpis do wiadomości e-mail w poczcie WP ustawisz w opcjach. Możesz dodawać wiele podpisów a następnie wstawiać je do wiadomości e-mail:

  1. Zaloguj się do poczty WP. Sprawdź w jaki sposób zalogować się do poczty WP.
  2. Otwórz Opcje i wybierz Sygnatury
  3. Utwórz nową sygnaturę, edytuj lub usuń już istniejącą.
  4. Uzupełnij nazwę sygnatury (widoczną dla Ciebie), oraz treść. Możesz skorzystać z edytora HTML. Zadbaj aby podpis do wiadomości był schludny i zawierał istne informacje. 
  5. Odczytaj wiadomość lub zredaguj nową.Skorzystaj z przycisku Opcje > Wybierz sygnaturę aby wybrać podpis do wiadomości.
  6. Wybierz podpis do wiadomości w Poczcie WP.
  7. Podpis został wstawiony do wiadomości. Wyślij wiadomość e-mail z poczty WP.

Co powinien zawierać podpis w poczcie WP?

Zazwyczaj podpis do wiadomości zawiera element kończący wiadomość, np. podziękowanie, pozdrowienie, imię i nazwisko. W przypadku podpisów biznesowych dodatkowo adres strony, adres e-mail, numer telefonu, dane firmy. W podpisach zamieszcza się także różnego rodzaju klauzury ale odchodzi się od tego schematu.

Jeśli mogę Ci coś poradzić, nie dodawaj żadnych prywatnych historii czy uwag. Nie pisz też ostrzeżeń, że jeśli poczta nie jest skierowana do „ciebie” to usuń wiadomość bo będziesz miał problemy. To Ty patrz do kogo wysyłasz korespondencję.

Niezależnie od tego z kim prowadzisz korespondencję, używaj podpisu. Szanuj adresata wiadomości aby wiedział z kim koresponduje oraz w jaki sposób może się z Tobą skontaktować. W miarę możliwości udostępnij, np. numer telefonu – pomimo, że poczta e-mail np. poczta WP jest popularna, nie każdy chce korzystać z tej formy komunikacji lub potrzebuje szybko skontaktować się z Tobą.

Tags: , , ,

Dodaj komentarz