Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jak wyłączyć reklamy w poczcie WP?Logo Wirtualna Polska Poczta

Z tego artykułu dowiesz się jakie są sposoby na pozbycie się reklam z poczty WP. Możesz skorzystać z rozwiązań płatnych lub bezpłatnych, jak zmiana konfiguracji skrzynki e-mail lub skorzystanie z zewnętrznych programów do jej obsługi.

Bezpłatna poczta e-mail nie istnieje, zawsze jest coś czym zapłacimy za dostęp do darmowych rozwiązań. Najczęściej jest to nasza prywatność lub reklamy, od których ciężko się odpędzić. Jeśli jednak operator umiejętnie je wyświetla, nie tylko może liczyć na dodatkowy zysk ale także lojalnych użytkowników, którzy będą z usługi korzystali i robili zakupy. Nie inaczej jest w przypadku Poczty WP.

Poczta WP jest darmowa tak długo, jak zgadzamy się na wyświetlanie w niej reklam. Poczta WP zapewnia bezpieczeństwo naszych wiadomości e-mail, ale administrator ma spore możliwości aby takie konto zablokować lub przekazać je innym podmiotom egzekwującym prawo, dlatego warto dobrze przemyśleć to rozwiązanie.

Jeśli chcesz odpowiedzi na pytanie jak wyłączyć reklamy w poczcie WP, należy wpierw ustalić o których reklamach będziemy rozmawiali i dlaczego pojawiają się.

Jak wyłączyć reklamy w poczcie WP?

Reklamą w poczcie WP może być jeden z wielu banerów reklamowych, pojawiających się od chwili wejścia na stronę wp.pl do momentu odczytywania lub redagowania wiadomości. Banery reklamowe są wszędzie, chociaż nie są na tyle inwazyjne aby przeszkadzać w korzystaniu z Poczty WP.

  • Rozwiązanie: możesz zastosować AdBlocka lub inne rozszerzenie do przeglądarki internetowej które zablokuje wyskakujące reklamy. Nie każdy AdBlock będzie działał tak samo, dlatego jeśli aktywacja jednego nie przyniesie efektów, zainstaluj inny.

Rozwiązanie wskazane wyżej jest o tyle skuteczne, że blokuje najbardziej irytujący rodzaj reklam, a więc wszechobecne banery odwracające naszą uwagę od właściwej treści. To samo dotyczy wyskakujących okienek.

Innym typem reklam są reklamy wysyłane do nas przez operatora (WP) w postaci wiadomości e-mail. Takich wiadomości możemy otrzymać kilka w tygodniu, mają postać wiadomości e-mail, wysyłane są z dedykowanego adresu e-mail poczty WP i również w regulaminie świadczenia usługi jest informacja o zgodach marketingowych.

Tego typu reklam trudno się pozbyć z poczty WP. Także ich zablokowanie za pomocą reguł wiadomości lub czarnej listy nadawców nie jest możliwe. W ustawieniach WP filtry pomijają adres z którego przesyłane są reklamy, dlatego będą one zawsze dostarczane na konto poczty WP.

  • Rozwiązanie: możesz obsługiwać pocztę i wyłączyć reklamy poczty WP w programach do obsługi poczty, np. Outlook, Thunderbird lub jako zewnętrzne konto e-mail dodane do konta pocztowego innego operatora, np. logujesz się do Gmail i odbierasz pocztę WP. możesz stosować także przekierowania poczty. Tego typu rozwiązania pozwolą Ci na uruchomienie filtra, reguł, czarnej listy bezpośrednio w aplikacji pocztowej lub na innym koncie e-mail (które będzie filtrowało pocztę).

Ostatnim typem reklam dostarczanych na pocztę WP jest typowy SPAM pochodzący z różnych źródeł. Mogą to być różnego rodzaju newslettery lub reklamy wysyłane do przypadkowych odbiorców. Nie bez znaczenia jest tu fakt, gdzie i w jaki sposób podajesz swój adres e-mail. Wbrew pozorom rejestracja na popularnym i zaufanym forum, może skutkować nadmiarem spamu, gdyż wiele serwisów legalnie (regulamin) odsprzedaje takie bazy danych.

Ten problem spotyka wszystkich, dlatego mówiąc o spamie, należy zapytać czy masz na myśli reklamy ze źródeł w których wyraziłeś zgodę na ich wysyłkę czy może Abduh Husame z Kanady oferuje Ci milion dolarów w zamian za podanie numeru konta do przelewu?

  • Rozwiązanie: większość niechcianej korespondencji wysyłana jest zgodnie z zasadami tego typu mailingów więc powinieneś znaleźć w nich, np. adres lub link pod którym możesz wypisać się z bazy danych (listy mailingowej). Może to być mało skuteczne dlatego lepiej działać zanim otrzymamy spam. Rejestrując konto e-mail pamiętaj, aby kontrolować to gdzie i w jaki sposób używasz poczty elektronicznej. Używaj, np. osobnej skrzynki pocztowej do prywatnej korespondencji i osobnej do rejestracjio na forach. Możesz filtrować taką pocztę za pomocą reguł wiadomości oraz filtrów antyspamowych, tj. czarnej i białej listy nadawców poczty WP.

Płatna poczta WP bez reklam i maili reklamowych

O ile typowy SPAM dostarczany na konto e-mail to zwykle efekt przypadku lub naszej nieuwagi, to banery reklamowe i pocztę wysyłaną przez serwis Wirtualna Polska możesz łatwo wyłączyć.

Rozwiązanie: wykupienie konta płatnego poczty WP, z którym otrzymujesz wszystkie zalety konta bezpłatnego, a także wyłączone zostaną banery reklamowe wyświetlane w przeglądarce oraz nie będziesz otrzymywał wiadomości reklamowych, tzw. mailingów.

Płatna poczta WP bez reklam to wydatek 33 zł za 12 miesięcy. Sprawdź ofertę!

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz