Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Gdzie jest papeteria i emotikony w Poczta WP?Podczas redagowania wiadomości e-mail w poczcie Webmail Poczty WP możesz nadać jej unikalny styl. Możesz stworzyć własny wygląd wiadomości e-mail dodając kolory tekstu oraz tła tekstu. Możesz wstawić własną sygnaturę.

Uzupełnij wiadomość o podstawowe formatowanie tekstu, wstawić listę czy wypunktowanie.

Poczta Webmail to serwis poczta WP obsługiwany za pomocą strony internetowej www.poczta.wp.pl. Nie masz tu jednak możliwości wstawiania  typowej papeterii lub emotikon, możesz tworzyć prosty tekst, bez zaawansowanego formatowania. Papeteria oraz emotikony to element formatowania wiadomości e-mail znany m.in. z Webmaila Poczta Interia czy poczty Outlook.

Emotikony w Poczta WP znajdziesz na urządzeniach mobilnych

Sytuacja nieco zmienia się gdy korzystasz z urządzenia mobilnego. Te, ze względu na obsługę licznych aplikacji social media przeszły pewną rewolucję w zakresie podstawowych funkcji „klawiatur systemowych”. Te oferują dziś możliwość wstawiania popularnych emotikon oraz dodatkowych elementów graficznych.

Poniżej przykład Poczty WP na telefonie Samsung z Systemem Android 9.0. Zwróć uwagę, że podczas edycji treści wiadomości e-mail możesz posługiwać się elementami graficznymi oraz plikami GIF. Ich zamieszczenie w treści wiadomości Poczty WP zostanie dostarczone wraz z wiadomością do adresata.

Emotikony w Poczta WP znajdziesz na urządzeniach mobilnych. Jeśli jednak szukasz typowej papeterii, możesz w tym celu skorzystać np. z obsługi Poczty WP w programach pocztowych, np. popularnym Outlook który do dziś oferuje wiele modeli papeterii i innych elementów graficznych pozwalających budować daleko rozbudowane wiadomości e-mail np. na potrzeby marketingu.

Większość programów pocztowych nie ma problemu z odczytywaniem tego typu elementów graficznych. Wyjątek stanowi sytuacja gdy program pocztowy ustawiony jest na odbieranie wiadomości w formacie tekstowym. Oznacza to całkowity brak formatowania a jedynie wyświetlenie tekstu, bez żadnych styli i elementów graficznych.

W ten sam sposób można redagować wiadomości e-mail. M.in. z tego powodu wiele klientów poczty e-mail oferuje możliwość osobnego formatowania wiadomości TXT i HTML.

Tags: ,

Dodaj komentarz