Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jak skonfigurować opcje odzyskiwania hasła w Poczta WP?Odzyskiwanie hasła w poczcie WP to ważny element działań w sytuacji w której utracimy kontrolę nad naszą skrzynką e-mail. Ponieważ poczta WP jest bezpłatna, a zarejestrować konto może praktycznie każdy użytkownik Internetu oraz dochodzą kwestie związane z ochroną danych osobowych, tak naprawdę operator nie może od Ciebie wymagać podania zbyt wielu informacji o właścicielu. Z tego artykułu dowiesz się jak odzyskać hasło do poczty WP.

Z jednej strony możesz być zadowolony z tego faktu, z drugiej, jeśli stracisz hasło i kontrolę nad skrzynką e-mail, operator poczty WP nie ma zbyt wielu możliwości zidentyfikowania Ciebie a tym samym umożliwienia zmiany hasła na nowe.

Z tego powodu poczta WP (jak większość dostawców bezpłatnej poczty e-mail) posiada mechanizm odzyskiwania hasła. Wymaga on wcześniejszej konfiguracji. Możesz to zrobić zaraz po rejestracji konta Poczta WP lub w dowolnej chwili po zalogowaniu do skrzynki e-mail. Podsumowując: jeśli posiadasz konto Poczta WP to zalecam, abyś skonfigurował przynajmniej jeden sposób na odzyskanie hasła. Jak skonfigurować opcje odzyskiwania hasła poczty WP dowiesz się z tej instrukcji.

Sprawdź także:

Jak skonfigurować opcje odzyskiwania hasła w Poczta WP?

Odzyskiwanie hasła do poczty WP opiera się o skonfigurowanie wszystkich lub jednej z dostępnych opcji. Możesz:

  • podać numer telefonu: na wskazany numer telefonu zostanie przesłany kod SMS niezbędny do zmiany hasła,
  • wprowadzić adres e-mail: na wskazany adres dodatkowy otrzymasz link do zmiany hasła Poczta WP,
  • ustawić pytanie pomocnicze: a udzielenie poprawnej odpowiedzi pozwoli Ci zmienić hasło.

Ten artykuł opisuje procedurę dodawania opcji odzyskiwania hasła. Skorzystaj z nich zgodnie z instrukcją Jak odzyskać hasło do WP Poczta? Nie pamiętam hasła.

  1. Zaloguj się do poczty WP. Sprawdź w jaki sposób zalogować się do poczty WP.
  2. Otwórz ustawienia profilu
  3. Przejdź do sekcji Odzyskaj hasło.
  4. Ustaw opcje odzyskiwania hasła do konta Poczty WP.

Jak zmienić hasło do Poczty WP za pomocą opcji odzyskiwania?

Kiedy wprowadzisz jeden lub wszystkie w/w metody odzyskiwania hasła, kiedy zapomnisz hasła do poczty WP będziesz mógł dokonać jego zmiany, restartu, odzyskania.

Zmianę hasła możesz zainicjować na stronie: https://nowyprofil.wp.pl/odzyskaj/ podając adres e-mail oraz wybierając jedną z metod zmiany hasła.

Wybierz zmianę hasła do konta WP Poczta:

  • zmiana hasła SMS, umożliwi Ci przesłanie specjalnej wiadomości SMS, płatnej, w wyniku czego otrzymasz kod SMS do przepisania na stronie WWW (w kolejnych krokach),
  • Skorzystaj z opcji E-mail pomocniczy: na dodatkowy adres e-mail otrzymasz wiadomość z kodem, przepisz go w kolejnych krokach zmiany hasła. W odróżnieniu od opcji SMS, ta forma zmiany hasła do Poczty Wirtualna Polska jest bezpłatna,
  • Pytanie pomocnicze: odpowiedz na pytanie pomocnicze, które ustawiłeś w profilu konta. Jeśli odpowiesz prawidłowo, w kolejnym kroku mechanizm poprosi Cię o zmianę hasła do poczty Wirtualna Polska. , aby odpowiedzieć na ustawione przez Ciebie pytanie pomocnicze.

Jak widzisz aby dowiedzieć się jak odzyskać hasło do poczty WP wystarczyło odwiedzić nasz serwis. Znajdziesz tu znacznie więcej podobnych poradników, np.:

Skorzystaj z jednej z dostępnych metod. Odzyskaj hasło za pomocą numeru telefonu komórkowego, dodatkowego adresu e-mail lub pytania pomocniczego. Jeśli z jakiś powodów nie możesz odzyskać hasła, skorzystaj z Infolinii WP pod numerem: 703 200 220 tel. stacjonarne i komórkowe, opłata za min. połączenia:, 1,29zł z VAT zgodnie z informacją zawartą na stronie Centrum Pomocy Poczta WP.

Tags: , , ,

Dodaj komentarz