Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Czy mogę oglądać Netflix na telewizorze?Wyłącz aplikacje w Android TV

Możesz korzystać z serwisu i oglądać Netflix na telewizorze używając do tego jednego z wielu rozwiązań. Każde z nich jest równie skuteczne ale mogą różnić się zastosowaniem w zależności od rodzaju posiadanego konta oraz zasobów sprzętowych.

Jeśli interesuje Cię w jaki sposób ja oglądam Netflix to śpieszę wyjaśnić: posiadam telewizor z systemem Android TV co oznacza, że mogę uruchamiać Netflix bezpośrednio na telewizorze za pomocą aplikacji dedykowanej serwisowi. To bardzo wygodne rozwiązanie, do którego namawiam i Ciebie.

Jeśli masz starszy typ telewizora, świetnym dodatkiem do niego będzie Chromecast lub zewnętrzny Android Box, rozszerzający możliwości telewizora o dostęp do Internetu, gier oraz aplikacji Netflix.

Netflix dostępny jest także na konsolach do grania, podobnie jak KODI. Obie aplikacje znajdziesz m.in. w konsoli Xbox One. Jeśli masz konsolę, nie musisz nic więcej robić z telewizorem.

Na jakich urządzeniach mogę oglądać Netflix?

Podstawowym sposobem na oglądanie Netflix jest korzystanie z:

  • przeglądarki internetowej: po prostu uruchom stronę VOD Netflix, zaloguj się do swojego konta i oglądaj,
  • możesz korzystać z dedykowanych aplikacji na urządzenia Android oraz iOS,
  • skorzystaj z aplikacji, np. dla Microsoft XBOX (wymaga tylko zalogowania do konta Xbox Live – bezpłatnego i zainstalowania aplikacji, działa na XBOX One i Xbox 360),
  • możesz uruchomić filmy Netflix a następnie skorzystać z wbudowanego  w urządzenie Chromecasta jeśli urządzenie to obsługuje ten rodzaj przekazywania mediów,
  • możesz uruchomić przeglądarkę internetową na telewizorze lub telefonie i uruchomić Netflix bez użycia aplikacji (jeśli telewizor ma przeglądarkę),
  • skorzystaj z dedykowanych aplikacji Netflix na urządzeniach, które nie mają systemie Windows/Mac lub Android czy iOS, np. na telewizorach Samsung.

Na ilu urządzeniach jednocześnie mogę oglądać Netflix?

Netflix dostępny jest obecnie w ponad 190 krajach i praktycznie obsługiwany na każdym urządzeniu. Jeśli masz np. starszy typ telewizora bez obsługi Smart TV w tym aplikacji Netflix lub przeglądarki internetowej, możesz zakupić zewnętrzne urządzenie HDMI, np.

  • kup Chromecast i podłącz do telewizora aby przesyłać/uruchamiać treści z komputera/telefonu lub tabletu (wydatek około 100 zł),
  • kup zewnętrzny Android BOX z systemem Android TV lub Android aby uzyskać dostęp do aplikacji Android na twoim starym telewizorze (wydatek około 200 zł, większy zakres możliwości, obsługa Android TV + Chromecast).

Niektóre telewizory jak np. SONY z Android TV posiadają nawet dedykowany przycisk na pilocie umożliwiający szybkie uruchomienie Netflix. Pamiętaj, że  Aplikacja Netflix jest dostępna dla naprawdę dużej liczby telewizorów, tzw. Smart TV i Android TV. Także dla konsol do gier, odtwarzaczy multimedialnych, dekoderów.

Jeśli szukasz Netflix w dobrej cenie, warto także zapytać swojego dostawcę Internetu i telewizji a nawet telefonii komórkowej. Możesz też zakupić pakiet Premium i dzielić się nim nawet z 4 osobami (i więcej, ale maksymalnie 4 osoby na raz mogą oglądać treści w tym samym momencie).

Tags: , , ,

Dodaj komentarz