Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

AndroidTV – Weekendowa porcja gier na pilota #2 [24.03.2017]No i mamy drugi odcinek i podobnie jak wcześniej trzymamy się zasady:

  • gra z Google Play Store telewizora (a więc kompatybilne z AndroidTV),
  • gra obsługiwana pilotem (lub opcjonalnie padem, ale pilot jest priorytetem).

Dziś prezentuję 4 kultowe pozycje. Gry, które zrobiły furorę zarówno w przeglądarkach jak i na urządzeniach mobilnych. I o dziwo trafiły też na AndroidTV.

Z grami na pilota jest ten problem, że… sterujemy nimi pilotem. I sterowanie to jest trudne, bo tak naprawdę pilot reaguje tylko na jedną akcję w danej chwili. A więc albo wciskamy przycisk góra, albo dół, albo OK, ale nigdy dwa na raz.

Dlatego przygotowanie dobrej gry, działającej z pilotem, musi opierać się na prostym sterowaniu czyli albo bez konieczności wciskania kilku przycisków na raz, albo ograniczenie do kontroli całej gry jednym przyciskiem. I takich gier szukam dla Was!

Sky Force Anniversary

Remake fantastycznego  shoot upa z 2004 roku dostosowany do AndroidTV. Wcielamy się w rolę pilota myśliwca i mamy za zadanie zmierzyć się z armią złego Generała Mantisa. Niech Was nie zmyli prostota tej gry, bo wraz z kolejnymi poziomami, sami przekonacie się, że zaliczenie planszy na 100% i przejście do kolejnej misji wymaga naprawdę sporo cierpliwości i umiejętności.

Do największych zalet gry należy grywalność, popularność, wykonanie i w ogóle pomysł. Ale gra ma też ogromną wadę, która wynika z… jej obecności na AndroidTV. Wyjaśniam, gdy gramy na tablecie lub telefonie, jednym z trybów sterowania jest przesuwanie palcem po ekranie. Za naszym palcem podąża sam myśliwiec, dzięki czemu szybko przemieszczamy się z punktu A do B i celujemy w to co chcemy zniszczyć. Sterowanie pilotem jest typowo analogowe, lewo, prawo, góra, dół i do tego tracimy kontrolę nad położeniem i prędkoscią przemieszczania się myśliwca. 

Jeśli zagracie padem, efekt jest dokładnie taki sam,. Grę szczerze polecam, bo potrafi naprawdę dobrze zabić czas, jest fantastyczna, ale chyba lepiej zrobić mirror z tabletu/telefonu na ekran telewizora i odzyskać kontrolę nad myśliwicem niż męczyć się pilotem. Jestem pewny, że dzieciakom nie zrobi to żadnej różnicy więc… miłej zabawy!

Gra bezpłatna; opcjonalnie dodatkowe płatności; dostępna w Google Play TV

Badland

Wcielamy się w… coś i przemierzamy coś… jakieś światy. Dziękuję, to wszystko. A tak na poważne to gra zrobiła też dużą furorę i jest to pozycja obowiązkowa na mapie gier w które warto zagrać. Sterowanie sprowadza się do naciskania przycisku OK na pilocie, co umożliwia nam lot w górę i do przodu. Jeśli nie wciskamy, to spadamy. A musimy lecieć bo… czas, a w zasadzie ekran, pogania nas. 

Wraz z kolejnymi poziomami przybywa nam stworków, a im więcej dotrze do końca, tym lepiej dla nas. Zabijacz czasu permanentny.

Możliwa gra wieloosobowa.

Gra bezpłatna; opcjonalnie dodatkowe płatności; dostępna w Google Play TV

Disney Crossy Road i Crossy Road

Do wyboru Myszka Miki lub Kurczak. Cel: przejść przez ulicę i nie zginąć. Gra przypomina typowe gierki z czasów kasetowych konsol, ale niemiłosiernie bardziej wkurza gracza, gdy co krok wpadamy pod koła samochodu. Obsługa pilotem we wszystkich kierunkach, ale można ograniczyć się do używania tylko przycisku OK. Pozycja obowiązkowa.

DCR i CR to dwie osobne gry, takie same, różniące się tylko bohaterem. W wersji Disney odgłos rozjeżdżanej Myszki Miki mniej kłuje w oczy, więc polecam tą wersję dla dzieci.

Gra bezpłatna; opcjonalnie dodatkowe płatności; dostępna w Google Play TV

Ski Safari 2

Kolejna kultowa pozycja. Pewnego ranka budzi nas zbliżająca się lawina, musimy uciekać. Pomagać będą nam w tym różne zwierzęta (możemy korzystać z nich pojedynczo lub budować istną arkę zbierając je do kupy). Latamy, robimy sztuczki (dodają one powera) a przy tym ciągle gonimy przed siebie. Z czasem kupujemy nowe bajery.

Cóż mogę napisać, polecam. Sterowanie przyciskiem OK – podskok, a jak przytrzymamy, to się obracamy, zawsze w jedną stronę. Podpowiem Wam że kąt ułożenia nart ma znaczenie dla długości lotu.

Gra bezpłatna; opcjonalnie dodatkowe płatności; dostępna w Google Play TV

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz