Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Na ilu urządzeniach jednocześnie mogę oglądać Netflix?Wyłącz aplikacje w Android TV

Netflix oferowany jest w trzech rodzajach subskrypcji, które różnią się przede wszystkim jakością przesyłanego video oraz ilością urządzeń na których możemy uruchomić to samo konto Netflix w jednym czasie. Te dwa elementy są też kluczowe przy wyborze który abonament powinniśmy subskrybować.

Możesz oglądać Netflix na 1, 2, 3 lub 4 ekranach jednocześnie, możesz też utworzyć nawet 5 spersonalizowanych profili użytkowników. Ale sam login i hasło możesz podać nieskończenie dużej liczbie użytkowników. Jeśli jednak przekroczysz liczbę użytkowników o liczbę ekranów, może okazać się, że niektórzy użytkownicy nie będą mogli oglądać seriali gdy tego zachcą.

Netflix pozwala oglądać wideo na wielu urządzeniach jednocześnie, co jest wygodne dla rodzin korzystających z jednego konta Netflix. To także wygodne rozwiązanie aby dzielić się swoim kontem z innymi, np. z sąsiadem, znajomym czy… no właśnie, kupować konta w popularnych serwisach aukcyjnych.

Netflix – nowe plany subskrypcji w 2020 roku

Netflix dostępnych w 3 planach subskrypcji

W zależności od rodzaju posiadanego planu Netflix możesz przesyłać strumieniowo wideo na jednym urządzeniu (Basic), dwóch urządzeniach (Standard) lub czterech urządzeniach (Premium) jednocześnie.

Netflix posiada różne plany abonamentowe, wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie.

  • Podstawowy 1 ekran, jakość SD.
  • Standard 2 ekrany jednocześnie, dostępna jakość HD.
  • Premium 4 ekrany jednocześnie, dostępna jakość HD i Ultra HD.

Zwróć jednak uwagę, że dostęp do treści Netflix z wielu urządzeń dotyczy tego samego czasu oglądania, np. 2 lub 4 ekrany jednocześnie. W praktyce dane do konta Netflix mogą być w posiadaniu znacznie większej ilości osób, które będą mogły z niego skorzystać. Jeśli tak zrobisz, musisz pamiętać że maksymalnie 4 osoby obejrzą Netflix w tym samym czasie. Każda kolejna osoba otrzyma komunikat o braku możliwości dostępu do treści i będzie musiała poczekać na zwolnienie jednego przynajmniej profilu.

Jaki telewizor z Android TV 2020/2021?

Nielimitowany dostęp do konta Netflix

Rozwiązanie to chociaż możliwe, staje staje się bardzo niewygodne, gdyż posiadając jeden z w/w planów, a zarazem zapraszając do zabawy więcej osób niż wynosi limit urządzeń, automatycznie doprowadzasz do sytuacji w której niektórzy użytkownicy nie będą mogli swobodnie korzystać z konta Netflix.

Netflix pozwala dodatkowo skonfigurować maksymalnie pięć profili, aby każdy, kto udostępnia konto, mógł mieć własne spersonalizowane rekomendacje i historię przeglądania. Profile chociaż są personalizowane, nie posiadają szczególnych zabezpieczeń – po prostu podajesz użytkownikom login i hasło do konta Netflix, a oni podczas logowania wskazują profil z którego chcą skorzystać.

Netflix od dawna podtrzymuje, że ten mechanizm zarządzania profilami działa poprawnie i wszystko wskazuje na to że Netflix szybko go nie zmieni. Dlaczego? Najpewniej z powodu, który wskazałem wyżej: udostępnianie konta Netflix i dostęp użytkowników. Netflix rekomenduje rejestrację kont dla 2 i 4 użytkowników jeśli jest to Twoja rodzina. W teorii są to więc zaufani użytkownicy. Umożliwienie nadawania haseł profilom spowodować może, że konta będzie można jeszcze łatwiej udostępniać osobom trzecim i niewykluczone, że skutecznie zarabiać na kontach Premium.

Podsumowanie

Odpowiadając na początkowe zadane pytanie: Na ilu urządzeniach jednocześnie mogę oglądać Netflix? powinieneś wiedzieć, że w zależności od wybranego planu możesz jednocześnie oglądać filmy i seriale na 1, 2 lub 4 urządzeniach korzystając przy tym nawet z 5 spersonalizowanych profili użytkowników (lub jednego głównego, bez różnicy). Jeśli wiesz, że użytkownicy konta oglądają Netflix, np. w określonych i znanych Ci godzinach, w teorii jesteś w stanie udostępnić dostęp do konta Netflix większej liczbie użytkowników, pamiętając jednak o w/w limicie jednoczesnych uruchomień.

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz