Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Czy warto korzystać z serwerów Poczta Onet IMAP?Podczas konfiguracji programu pocztowego do obsługi Poczty Onet (np. Mac Mail, Thunderbird lub Windows 10 Mail), możesz wybrać jedną z dwóch różnych metod dostarczania wiadomości e-mail – POP3 oraz IMAP. Niezależnie od wybranego dostawcy usług pocztowych, także Onet rekomenduje protokół pocztowy IMAP – Poczta Onet IMAP.

Co to są POP3 i IMAP?

POP3 i IMAP to protokoły używane do obsługi przychodzących wiadomości e-mail. Gdy ktoś wysyła wiadomość e-mail na Twój adres e-mail w poczcie Onet, Twój serwer e-mail odbiera i dostarcza wiadomość e-mail do klienta pocztowego na podstawie wybranego protokołu POP3 lub IMAP.  Jeśli skonfigurowałeś Pocztę Onet POP3 wiadomości e-mail są pobierane na komputer i usuwane z serwera pocztowego (opcjonalnie).

Oczywiście większość klientów poczty e-mail umożliwia zachowanie kopii oryginalnej wiadomości e-mail na serwerze pocztowym (zamiast jej usuwania). W ten sposób możesz pobrać ten sam e-mail na inne urządzenie lub klienta e-mail.

Musisz jednak wiedzieć że Poczta Onet POP3 nie zapewnia synchronizacji wszystkich urządzeń. Wszystkie kopie tego samego e-maila nie są synchronizowane, a więc poczta wysłana z telefonu będzie widoczna tylko na telefonie ze skonfigurowanym kontem Poczty Onet.

Sprawdź także:

Jeśli zdecydujesz się na wybór Poczta Onet IMAP wtedy sytuacja ulega poprawie lub zmianie. W przeciwieństwie do POP3, IMAP w Poczcie Onet pozwala zalogować się do różnych klientów poczty e-mail i wyświetlać te same wiadomości e-mail. W konfiguracji IMAP wiadomości e-mail są przechowywane na serwerze pocztowym, a nie na komputerze. Dotyczy to także wiadomości wysłanych z określonego urządzenia i widocznych na innych urządzeniach.

Poczta Onet IMAP umożliwia dostęp do wiadomości e-mail z różnych urządzeń, a wszystkie zmiany są synchronizowane z serwerem poczty i dowolnym klientem

POP3 czy IMAP – który do obsługi Poczty Onet?

Planujesz używać Poczty Onet na  wielu urządzeniach do sprawdzania, odpowiadania i wysyłania wiadomości e-mail,? Poczta Onet IMAP jest dla Ciebie. Skorzystaj z protokołu IMAP ze względu na dostęp na różnych urządzeniach. Wszystkie zmiany wprowadzone w wiadomości e-mail  są synchronizowane z serwerem poczty i wszystkimi urządzeniami używanymi do uzyskania dostępu do tego konta e-mail.

Nazwy serwerów POP3/IMAP/SMTP Poczta Onet

Używaj Onet POP3 jeśli masz wyznaczone urządzenie do wysyłania wiadomości e-mail i wolisz, aby wszystkie wiadomości e-mail (w tym wszystkie załączniki) były dostępne nawet w trybie offline właśnie z tego urządzenia. POP zapewni, że zawsze je będziesz mieć, nawet jeśli nie masz dostępu do Internetu.

Musisz wiedzieć, że protokół IMAP sam w sobie jest protokołem bardzo oszczędnym, który nie pobiera od razu całej wiadomości a tylko jej nagłówek. W dobie Internetu i wszechobecnego dostępu do sieci, wybór dla Onet Poczty protokołu IMAP wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Tags: , , , , , , ,

Dodaj komentarz