Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Nazwy serwerów POP3/IMAP/SMTP Poczta OnetSerwery poczty IMAP/SMTP/POP3 odpowiadają za obsługę poczty e-mail. Serwery poczty wychodzącej i serwery poczty przychodzącej Onet, dla użytkowników poczty Onet, którzy korzystają z klienta poczty w przeglądarce – tj. Poczta Onet przez stronę WWW, nie mają większego znaczenia.

Znaczenia nabierają dla administratora poczty (ONET) aby zapewnić użytkownikom możliwość korzystania z poczty Onet, tj. wysyłania i odbierania wiadomości oraz podczas konfiguracji konta e-mail w dowolnym programie do obsługi poczty, np. Thunderbird, Poczta Windows czy Outlook.

Jakie są nazwy serwerów POP3/IMAP/SMTP Poczty Onet?

Serwer IMAP: imap.poczta.onet.pl
Typ zabezpieczeń: SSL
Port: domyślny lub 993

Serwer POP3: pop3.poczta.onet.pl
Typ zabezpieczeń: SSL
Port: domyślny lub 995

Serwer SMTP: smtp.poczta.onet.pl
Typ zabezpieczeń: SSL
Port: domyślny lub 465

Nazwy serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej znajdziesz w ustawieniach swojego konta e-mail Poczty Onet. Zaloguj się jak zwykle do konta pocztowego, po lewej stronie ekranu kliknij ikonę koła zębatego. W sekcji Informacje znajdziesz niezbędne nazwy serwerów oraz numery portów.

Poczta Onet - serwery poczty POP3/IMAP/SMTP

Podczas konfiguracji programów pocztowych, np. Thunderbird, Poczta Windows, Mailbird, Outlook, programy te automatycznie wykryją nazwy serwerów poczty Onet. Pozostaje Ci jedynie poprawnie wpisać adres e-mail oraz hasło dostępu do konta.

Jak zmienić hasło do Poczta Onet?

Do czego potrzebne są nazwy serwerów Poczty Onet?

Kiedy nazwy serwerów poczty POP3/IMAP/SMTP Poczta Onet przydadzą się? Kiedy będziesz potrzebował skonfigurować pocztę e-mail, np. na telefonie z systemem Android, iOS, w aplikacji dedykowanej poczcie Onet lub każdym innym kliencie Poczty, np. Thunderbird, Outlook, Mailbird czy Poczta Windows.

Konfiguracja poczty onet nie jest trudna. Wszystkie informacje znajdziesz w panelu ustawień.

Serwer poczty POP3 oraz IMAP odpowiada za odbieranie poczty e-mail, a w programie pocztowym za to, aby poczta pojawiła się w aplikacji i można ją było odczytać. Jeśli przy tym korzystasz z IMAP a nie POP3, dodatkowo protokół poczty zapewni pełną synchronizację poczty w obie strony. Poczta Onet będzie nie tylko widoczna w programie, ale także każdy mail który wyślemy z programu, będzie widoczny w Webmailu. Webmail to program do obsługi Poczty Onet w oknie przeglądarki. Brzmi świetnie, prawda?

Serwer SMTP odpowiada za wysyłanie wiadomości e-mail. Program pocztowy korzysta z tego protokołu aby przekazać wiadomość serwerowi i dalej wysłać ją do adresata.

Wyłącz obsługę poczty Onet w zewnętrznych aplikacjach

Poczta Onet, jako nieliczna, pozwala użytkownikowi wyłączyć jej obsługę w zewnętrznych aplikacjach. Zawsze możesz zalogować się do Poczty Onet przechodząc na stronę www.poczta.onet.pl. W ustawieniach (patrz wyżej) znajdziesz też suwaki pozwalające odpowiednio wyłączyć każdy z protokołów (serwerów pocztowych) dla aplikacji zewnętrznych.

Poczta Onet - Jak wyłączyć obsługę poczty w aplikacjach?

Np. jeśli wyłączysz SMTP a zostawisz IMAP lub POP3 i skonfigurujesz konto e-mail w dowolnym programie pocztowym, będziesz mógł odczytywać pocztę i sprawdzać foldery pocztowe, ale nie będziesz mógł nic wysłać.

Konfiguracja poczty Onet – podsumowanie

Analogicznie jeśli wyłączysz IMAP lub POP3 a zostawisz aktywny SMTP w Poczta Onet, to w programie pocztowym będziesz mógł wysyłać wiadomości ale nie odbierać. Ta konkretna opcja jest często używana kiedy poczta e-mail konfigurowana jest w określonym celu, np. jako konto e-mail do obsługi skanera czy w formularzach kontaktowych na stronach WWW (ma służyć tylko wysyłce wiadomości).

Ta opcja może mieć tez zastosowanie (poza oczywiście zmianą hasła), kiedy masz podejrzenie że ktoś lub jakiś program wysyła niekontrolowane przez Ciebie wiadomości e-mail.

Poczta Onet to świetne bezpłatne rozwiązanie, ale nie pozbawione reklam.

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz