Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Poczta Onet jak wyłączyć reklamy?Poczta Onet domyślnie jest bezpłatną pocztą internetową o nielimitowanej przestrzeni na wiadomości e-mail i załączniki. Ale świadczenie usług hostingowych nie jest darmowe i firmy ponoszą z tego tytułu ogromne koszty, dlatego aby poczta pozostała bezpłatna Onet wyświetla w niej reklamy internetowe oraz dodatkowo przesyła je w postaci spersonalizowanych wiadomości e-mail. Jeśli decydujesz się na korzystanie z darmowej poczty Onet, decydujesz się także na wyświetlanie i otrzymywanie reklam.

Jeśli chcesz wyłączyć reklamy w poczcie Onet i otrzymywać tylko wiadomości od Twoich znajomych i kontrahentów, masz dwie możliwości:

  • skorzystaj z OnetPoczta Plus czyli płatnej wersji Poczty Onet. Zapewnia ona brak reklam w oknie przeglądarki (webmail) oraz brak mailingów.
  • skonfiguruj pocztę Onet w dowolnym programie do obsługi poczty (pomijam tu aplikację Onet Poczta na telefon) i ustaw reguły oraz własne filtry antyspamowe, przekierowując reklamy do kosza.

Płatna poczta Onet to płacenie za brak reklam

Pierwsze rozwiązanie to oczywiście płatna opcja (swoją drogą strony z cennikiem nie działają, a w regulaminie są podane tylko linki). Kupując płatną opcję, tak naprawdę wykupujecie sobie usługę korzystania z poczty bez reklam. Jedyna większa zmiana to rozmiar załącznika jaki będziecie mogli od tej pory wysyłać oraz możliwość podłączenia własnej domeny pod skrzynkę e-mail. Idąc tym tropem nie wiem, czy zakup własnego hostingu nie dałby jednak większych możliwości, ale zostawmy to na osobny artykuł.

Skonfiguruj pocztę w programie pocztowym

Drugie rozwiązanie to taki plaster na spam i reklamy jakie otrzymujesz na konto Poczta Onet. Jeśli korzystasz z poczta.onet.pl czyli poczty webmail w przeglądarce, to ani reguły wiadomości ani filtr antyspamowy nie działają na wiadomości reklamowe wysłane z Onetu. Co najwyżej używając AdBlocka możesz zablokować reklamy wyskakujące dookoła w oknie przeglądarki. Testowałem, reguły nie działają. Onet chce i może wysyłać Ci reklamy bo takie są warunki współpracy.

Wyświetlając nagłówek wiadomości w Poczcie Onet, także nie zobaczycie wszystkich informacji co powoduje że możliwości są znacznie ograniczone. Ale nie są ograniczone jeśli skonfigurujecie (lub na co dzień korzystacie) zewnętrzny program do obsługi poczty e-mail, np. Thunderbird czy Outlook.

Konfigurując pocztę w zew. programie możecie utworzyć własne reguły i filtry wiadomości. Oczywiście nie wyeliminuje to otrzymywania reklam, a sam mechanizm zadziała tylko tam gdzie jest on skonfigurowany, ale w codziennym użytkowaniu może to znacząco pomóc w pozbyciu się reklam w poczcie Onet.

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz