Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Cennik Xbox Live Gold i Game PassZastanawiasz ile kosztuje Xbox Live Gold lub ile kosztuje Game Pass? Z tego artykułu dowiesz się ile pieniędzy musisz przygotować aby zostać subskrybentem płatnych usług Microsoft.

Powinieneś wiedzieć, że:

 • Xbox Live Gold to usługa sieciowa dająca dostęp do rozgrywki online (multiplayer Xbox) oraz fajnych okazji cenowych na gry – Deals with Gold oraz darmowych gier – Games with Gold. Przeczytaj co to jest Xbox Live Gold.
 • Xbox Game Pass to biblioteka gier, ponad 200 tytułów, jeśli lubisz kupować gry ale przerażają Cię koszty, to jest usługa dla Ciebie. Dodatkowo super oferta na zakup gier na własność – oferta dla subskrybentów Game Pass. Przeczytaj co to jest Xbox Game Pass
 • Xbox Game Pass Ultimate to połączenie subskrypcji Live Gold (rozgrywka sieciowa + oferta) oraz Game Pass (biblioteka gier + oferta). Extra dostajesz jeszcze Game Pass dla komputerów PC. Przeczytaj co to jest Xbox Game Pass Ultimate.

Jak widzisz każda z usług reprezentuje inny poziom rozgrywki, a cena Game Pass Ultimate będzie więc składową aż dwóch usług. Czy to oznacza, ze będzie droga? Nie do końca i wiele zależy gdzie kupisz Game Pass.

Gdzie kupić Xbox Live Gold i Game Pass?

Xbox Live Gold jest podstawowym rozszerzeniem konta Xbox Live i jest naprawdę warte swojej ceny. Xbox Live Gold zapewnia dostęp do infrastruktury sieciowej Microsoft i robi to naprawdę dobrze, serwery są wydajne, pozwalają na wyśmienitą zabawę w rozgrywce Xbox Multiplayer. Game Pass to biblioteka gier. Jeśli chcesz grać online musisz uzupełnić ją o Xbox Live Gold. Ultimate to połączenie wszystkich usług + dodatkowa biblioteka gier dla komputerów PC. Przeczytaj czym różni się Xbox Live Gold od Game Pass i Game pass Ultimate.

Poniżej znajdziesz cenniki poszczególnych usług, które przygotowałem w oparciu o porównywarkę cen Ceneo oraz serwis cdkeys.com (jest popularny, sprawdzony i oferuje świetne ceny, można płacić PayPal lub kartą).

Subskrypcje Xbox dostępne są w systemie 1, 3, 6 i 12 miesięcznym a także 14 dniowym, tzw. wersje próbne, które często są rozdawane bezpłatnie przy zakupie gier lub konsol. Zwykle im dłuższy czas trwania abonamentu, tym lepsza cena.

Subskrypcje możesz kupić na stronie Microsoft (przez serwis WWW lub bezpośrednio w sklepie Microsoft Store na konsoli). Możesz korzystać z oferty setek sklepów, np. Euro.com.pl, OleOle, Media Expert i serwisów dla graczy typu Ultima.pl. Możesz kupować subskrypcje Xbox także w serwisach zagranicznych, np. w popularnym cdkeys.com.

W serwisie Pepper.pl oraz na forach Xbox można często trafić świetne okazje na zakup abonamentu Xbox w jeszcze lepszych cenach (często nawet połowę taniej niż w sklepie). Taki zakup wymaga od użytkownika więcej czynności, ale jest skuteczny, np. Xbox Game Pass Ultimate w cenie około 250 zł za 2 lata. Znakomita okazja. Zobacz jak można było tanio kupić Xbox Game Pass Ultimate za 17 zł na 7 miesięcy. 

Cennik i promocje subskrypcji Xbox Game Pass

Poniżej znajdziesz aktualny cennik usług Xbox. Prezentowane ceny utrzymują się zwykle przez cały rok, ale i tak są przeważnie niższe niż ceny usług prezentowane bezpośrednio przez Microsoft. Zakup oznacza otrzymanie kodu który możesz zrealizować na swoim koncie Microsoft na stronie internetowej lub bezpośrednio w konsoli Xbox One lub Xbox 360.

 • Sprawdź w jaki sposób zrealizować kod i aktywować Xbox Live Gold lub Game Pass.

Poniżej znajdziesz link do serwisu Ceneo, który łączy wiele sklepów w jednym miejscu. To bardzo wygodne rozwiązanie aby porównać i znaleźć najlepszą cenę. Namawiam także do śledzenia cen na CDKeys.com. Zwłaszcza subskrypcji Ultimate które można dostać w super cenie. Tu też pojawiają się często gry w atrakcyjnych cenach (także wydawany jest kod). Zakup gier i subskrypcji Xbox nie wymaga używania VPN.

Jeśli chcesz trafić ekstra promocje, np. na abonament 2 lub 3 letni za 200-300 zł to śledź promocje w serwisie, np. Pepper.pl (lub aplikacji mobilnej) dodając alert dla słowa „xbox”.

 • WAŻNE! Decydując się na zakup subskrypcji w super cenie, sprawdź, czy obowiązujący kod działa tylko dla nowych kont Xbox Live (które wcześniej nie miały aktywnej subskrypcji danego typu) czy dla wszystkich (także jako przedłużenie).

Ile kosztuje Xbox Live Gold?

Poniżej znajdziesz cennik i promocje subskrypcji Live Gold:

 • na 1 miesiąc – cena od 35 zł:
  – sprawdź cenę na Ceneo
  – sprawdź cenę w CdKeys.com
 • na 3 miesiące – cena od 73 zł:
  – sprawdź cenę na Ceneo
  – sprawdź cenę w CdKeys.com
 • na 6 miesięcy – cena od 102 zł:
  – sprawdź cenę na Ceneo
  – sprawdź cenę w CdKeys.com
 • na 12 miesięcy – cena od 149 zł:
  – sprawdź cenę na Ceneo
  – sprawdź cenę w CdKeys.com

W abonamencie 1 miesięcznym, cena jednostkowa wynosi 35 zł za miesiąc. W abonamencie 12 miesięcznym to 12,50 za miesiąc. 

Ile kosztuje Xbox Game Pass?

Poniżej znajdziesz cennik i promocje subskrypcji Game Pass

 • na 1 miesiąc – cena od 39 zł i od 15 dla nowych kont:
  – sprawdź cenę na Ceneo
  – sprawdź cenę w CdKeys.com
 • na 3 miesiące – cena nawet od 41 zł (nowi):
  – sprawdź cenę na Ceneo
  – sprawdź cenę w CdKeys.com (wszyscy) oraz CdKeys.com (nowi)
 • na 6 miesięcy – cena od 187 zł:
  – sprawdź cenę na Ceneo
  – sprawdź cenę w CdKeys.com
 • na 12 miesięcy – cena od 300 zł:
  – sprawdź cenę w CdKeys.com

Cena subskrypcji 1 miesiąc zależna jest od wybranego okresu abonamentowego. Game Pass 12 miesięcy nie jest dystrybuowany jako oficjalna subskrypcja, często wydawany jest w formie 2 kodów. Cena za 1 miesiąc subskrypcji Game Pass to 25-30 zł, a jeśli jesteś nowym użytkownikiem, nawet około 13 zł.

Ile kosztuje Xbox Game Pass Ultimate?

Poniżej znajdziesz informacje o subskrypcji Game Pass Ultimate, tj. cena Xbox Ultimate oraz promocja Ultimate.

 • na 1 miesiąc – cena od 45 zł:
  – sprawdź cenę na Ceneo
  – sprawdź cenę w CdKeys.com
 • na 3 miesiące – cena od 107 zł:
  – sprawdź cenę na Ceneo
  – sprawdź cenę w CdKeys.com
 • na 6 miesięcy – cena od 204:
  – sprawdź cenę na Ceneo
  – sprawdź cenę w CdKeys.com

Cena subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate to około 34 zł za 1 miesiąc. Cenę możesz zbić czekając na lepsze promocje (CdKeys.com najtaniej sprzedawał po 31 zł). Pamiętaj, że Ultimate łączy funkcjonalność subskrypcji Gold oraz Game Pass dla Konsol oraz PC. Kupując obie subskrypcje osobno zapłacisz od 27 do 43 zł. Wybór wariantu Ultimate wydaje się więc bardzo korzystny, zwłaszcza dla graczy przedłużających ważność. To naprawdę korzystne rozwiązanie dla każdego gracza.

 • Ważne! Pamiętaj, że możesz zaoszczędzić zakładając nowe konto Microsoft i konfigurując w swojej konsoli Xbox One. W ten sposób możesz nadal korzystać ze starego profilu gracza i wszystkich zapisanych osiągnięć, a jednocześnie kupować subskrypcje w świetnej cenie. Dowiedz się więcej czym jest konsola domowa.

Tags: , ,

Dodaj komentarz