Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Ile kosztuje konsola Xbox Seriex X?Znana jest już cena konsol Xbox Series S | X w Polsce. Konsole nowej generacji będą odpowiednio dostępne u nas w kraju w cenie:

 • około 2250 zł za konsolę Xbox Series X
 • około 1350 zł za konsolę Xbox Series S
 • 99 zł miesięcznie / 24 miesiące w modelu All Access Xbox Series S

W tym miejscu należy zwrócić uwagę, że konsola Xbox Series S dostępna jest w wersji All Digital, a to oznacza, że nie posiada napędu optycznego a instalacja gier odbywa się tylko z pomocą sieci Internet.

Ponadto dzięki współpracy Microsoft i sieci Media Expert będziemy mogli zakupić dodatkowo konsolę Xbox Series w modelu All Access czyli w 24 miesięcznym abonamencie. Opłacając konsolę np. Xbox Series S w cenie 99 zł za miesiąc otrzymamy konsolę Xbox Series S + abonament Game Pass Ultimate. Po 24 miesiącach konsola jest nasza. Oferta jest o tyle atrakcyjna, że cena takiego zestawu konsola i gra wychodzi w bardzo podobnej cenie jak ich zakup osobno.

Sprawdź cenę i dostępność konsoli Xbox Series S oraz X:

Ile kosztuje Xbox Game Pass Ultimate?

Poniżej znajdziesz informacje o subskrypcji Game Pass Ultimate, tj. cena Xbox Ultimate oraz promocja Ultimate.

 • na 1 miesiąc – cena od 45 zł:
  – sprawdź cenę na Ceneo
  – sprawdź cenę w CdKeys.com
 • na 3 miesiące – cena od 107 zł:
  – sprawdź cenę na Ceneo
  – sprawdź cenę w CdKeys.com
 • na 6 miesięcy – cena od 204:
  – sprawdź cenę na Ceneo
  – sprawdź cenę w CdKeys.com

Czy cena Xbox Series S oraz cena Xbox Series X jest wysoka?

Chociaż wielu graczy uważa, że cena Xbox Series X jak i słabszej konsoli Series S nie jest wygórowana, warto zwrócić uwagę, że pierwotnie konsole Xbox One były dostępne w niższej cenie. Konsola Xbox One wyceniana była na około 1650 zł.

Następnie pojawiła się konsola Xbox One S oraz Xbox One X. Te konsole stanowiły upgrade pierwszej wersji konsoli, m.in. wprowadzając obsługę 4K.

Konsola  Xbox One z dyskiem 500 GB mieliśmy zapłacić około 1399 zł, za wersję 1 TB – 1599 zł, a limitowana edycja 2 TB kosztowała 1849 zł. Debiutująca w 2017 roku Xbox One X kosztowała około 2200 zł

Z drugiej strony minęło wiele lat, zmienił się proces produkcyjny, niektóre części potaniały, chociaż pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele procesów produkcyjnych zdrożało. Widać jednak ogromny skok wydajności sprzętów przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnych cen, co widać także przy okazji premiery nowych kart graficznych NVidia 3xxx, które nie odbiegają cenowo od poprzedniej generacji oferując nawet 40% skok wydajności. Szok!

Cena Xbox Series S|X a Play Station 5

Nie bez powodu muszę przywołać w tym artykule PS5. Bowiem: Sony poinformowało ile kosztuje nowa konsola PlayStation 5 oraz PlayStation 5 Digital. Wiemy, że trafią do sklepów 19 listopada w następującej ceniePlayStation 5 – 499 euro (w Polsce 2299 złotych) PlayStation 5 Digital – 399 euro (w Polsce 1849 zł.

I bardzo ważne: poza tym że wersja Digital nie posiada napędu optycznego, obie konsole nie różnią się niczym jeśli chodzi o parametry techniczne. Mało realne aby wartość odtwarzacza BR wynosiła aż 450 zł dlatego wyraźnie widać, że SONY idzie tu w tym samym kierunku co Microsoft chcąc przerzucić klientów na cyfrowe wersje gier.

Jednak zachwyt nad ceną konsoli Xbox Series S w tym momencie ulatuje, bowiem w przypadku konsol Microsoft Xbox sytuacja prezentuje się nieco inaczej: konsola Xbox Series S jest owszem, tańsza o 500 zł od konsoli SONY PS5 Digital, ale także znacznie słabsza od Xbox Series X. Nadal obsługuje 1440p w 120 FPS, ale pozbawiona jest kilku dodatków jak np. HDR czy Ray Tracing.

Na ten moment wg. specyfikacji technicznej ogólnie Xbox Series X wypada technicznie lepiej od PS5. Jak widać wg. powyższych informacji, ceny konsol nowej generacji przekładają się też na ich parametry. Chociaż sporo mówi się o totalnym zwycięstwie Xbox, SONY wcale nie musi wypaść gorzej. Jednak sprzęt to jedno… pozostaje jeszcze kwestia gier.

Sprawdź ceny i dostępność dedykowanych dysków twardych dla Xbox One:

Podsumowanie: cena Xbox Series S i Xbox Series X

Konsole nowej generacji nie są ani drogie ani tanie, z jednej strony mamy ogromny skok wydajności, z drugiej strony widać że ceny też poszły w górę. W walce PS5 z XBOX także możemy dostrzec że nie do końca jest tak że Xbox jest tańszy. Jest, oferując przy tym nieco mniej. Ale jak już opisałem w osobnym wpisie, może okazać się, że Xbox Series S podbije serca graczy na całym świecie za sprawą rozgrywki w 1440p i 120FPS. Tym samym tańsza konsola Xbox Series S za 1350 będzie biła rekordy sprzedaży, a nie PS5 Digital.

To co przemawia na ten moment za konsolą Microsoft Xbox to przede wszystkim cała usługa Game Pass oraz Game Pass Ultimate do której już niedługo dołączą znikomite tytuły jak Doom oraz zawartość EA Access (EA Play).

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz