Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Co to jest Xbox Game Pass?Xbox Game Pass to usługa Microsoftu dostępna w systemie subskrypcji. Zapewnia dostęp do ponad 200 gier , wyselekcjonowanych przez zespół Xbox a więc i gier wysokiej jakości. Możesz je pobierać i odtwarzać tak często, jak chcesz, ale warunkiem jest stałe posiadanie opłaconej subskrypcji. 

Model działania usługi Game Pass jest dokładnie tym samym, na którym opiera się, np. Netflix, CDA, Tidal. Zamiast kupować gry, opłacasz abonament i grasz w co chcesz. Game Pass oferuje obecnie ponad 200 tytułów, z czego przynajmniej 100 to duże, znane i popularne produkcje, jak np. ostatnio dodane GTA 5 czy Red Ded Redemption 2.

[alert]Pamiętaj: Game Pass zapewnia Ci dostęp do biblioteki gier. W gry możesz grać tak długo jak jesteś subskrybentem usługi. Przestajesz opłacać abonament, nie masz dostępu do gier (postęp w grze zapisany jest na konsoli). Po ponownym opłaceniu subskrypcji znów możesz grać. Ponadto możesz też kupować gry na własność. Wszystkie dostępne w Microsoft Store (dla każdego) lub te dodatkowo oznaczone zniżką „dla subskrybentów Game Pass”.[/alert]

Oferta na gry w super cenie

Na identycznej zasadzie działa usługa EA Access oferująca dostęp abonamentowy do biblioteki gier wydanych przez firmę EA. Biblioteka jest mniejsza, ale i cena jest ciekawsza, około 80 zł rocznie.

Xbox Game Pass to jednak nie tylko gry dostępne w abonamencie – na wynajem. Jeśli jesteś subskrybentem usługi otrzymasz także możliwość zakupu gier na własność w wyjątkowej cenie. 

Gry które zakupisz korzystając ze zniżek Game Pass będą Twoją własnością nawet po wygaśnięciu subskrypcji. W przypadku gier instalowanych w ramach subskrypcji (nie kupionych a dostępnych w abonamencie) po zainstalowaniu możesz w nie grać tak długo, jak długo opłacasz abonament. Po wygaśnięciu subskrypcji utracisz dostęp do gry, ale stan gry (postęp) zostanie zachowany. Możesz wznowić subskrypcję Game Pass w dowolnej chwili i kontynuować rozgrywkę.

Pamiętaj, że oferta Game Pass zmienia się każdego miesiąca, co oznacza, że niektóre tytuły mogą zniknąć, a w ich miejscu pojawią się nowe. Game Pass jest obecnie jednym z najpopularniejszych modeli dostępu do gier. Wprawdzie trudno znaleźć tutaj najnowsze tytuły które miały swoją premierę w przeciągu ostatnich miesięcy, ale i tak jest w co pograć.

Xbox Game Pass czy Xbox Live Gold?

Xbox Game Pass stanowi rozszerzenie konta Xbox Live oferując dostęp do potężnej biblioteki gier. Aby zainstalować grę konieczne jest połączenie konsoli z Internetem. Ten modelu dostępu do gier na pewno docenią osoby, które są zainteresowane tanim graniem i oczekują dostępu do wielu tytułów gier.

Graczom tym polecam także rozszerzyć subskrypcję Game Pass o dodatkową subskrypcję EA Access.

Należy zwrócić uwagę, że Game Pass nie posiada w sobie trybu multiplayer. Do grania z wieloma graczami online będziesz potrzebował osobno zainwestować w subskrypcję Xbox Live Gold. Game Pass to wyłącznie biblioteka gier + dodatkowe oferty na ich zakup na własność.

Alternatywą dla 2 subskrypcji jest zakup nowej subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate która łączy Xbox Live Gold + Game Pass oraz dodatkowo Game Pass dla komputerów PC.

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz