Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jak zainstalować ES File Explorer?How to Use ES File Explorer

Zgodnie z poprzednio opublikowanym wpisem, aplikacja ES File Explorer nie jest już oficjalnie dostępna w Google Play. Wszystko za sprawą afery z reklamami i mechanizmem ich dystrybucji oraz… klikania w nie bez wiedzy użytkownika. Warto więc przy okazji małej afery (w której nie mówi się póki co nic na temat bezpieczeństwa i jego utraty) poszukać jakiejś alternatywy. Nowy menadżer plików na telefon, tablet lub telewizor.

Nie ma aplikacji ES File Explorer na Android

Nie oznacza to jednak, że aplikacji nie da się zainstalować. Jest ona nadal dostępna zarówno dla iOS jak i system Android. Bez problemu zainstalujecie ES File Explorer na Android TV. Pytanie czy nadal chcecie to zrobić? W artykule wyżej wskazałem tylko kilka podstawowych menadżerów plików, darmowych, które nie łamią zasad Google.

Jeśli więc chcesz zainstalować ES File Explorer na Android np. na telefonie lub tablecie lub zainstalować ES File Explorer na Android TV, musisz postępować wg. instrukcji:

Krok 1: Pobierz pliki instalacyjne menadżer plików

Pobierz plik instalacyjny .apk na dysk komputera lub urządzenia, na którym chcesz dokonać instalacji menadżera plików Es File.. Ponieważ aplikacji nie ma już w Google Play, powinieneś skorzystać ze stron WWW typu apk mirror. Przechowują one w pamięci pliki instalacyjne różnych wersji tego samego programu.

W tym celu polecam skorzystać z jednej z dwóch stron WWW:

Zwróć uwagę, że serwisy oferują dostęp do wielu wersji danej aplikacji (jeśli była udostępniona przez dewelopera). W przeciwieństwie np. do strony EVOZI, mirrory mają własną bazę aplikacji i działają niezależnie od Google Play. Możesz pobrać menadżer plików ES File także w starszej wersji.

Jak pobrać gry i aplikacje z Google Play na dysk komputera?

Aplikacja ES File Explorer jest też dostępna na stronie WWW: http://www.estrongs.com/

Krok 2: Odblokuj instalację aplikacji z nieznanych źródeł

Jeśli posiadasz Android w wersji 7.0 i starszej, to przed rozpoczęciem instalacji powinieneś przejść do ustawień urządzenia i włączyć możliwość instalowania aplikacji z nieznanych źródeł. Dotyczy to tak samo Android jak i instalacji ES File Explorer na Android TV.

Wejdź w  ustawienia systemu i do zakładki Zabezpieczenia lub skorzystaj z wyszukiwarki wpisując nieznane źródła.

Jeśli posiadasz Android w wersji nowszej, czyli 8.0 w górę, to tego ustawienia prawdopodobnie nie będziesz już miał. System Android zapyta Cię o taką zgodę w momencie, kiedy będziesz już instalował jakąś aplikację. I analogicznie będzie to wyglądało w nowej wersji Android TV.

Szczegóły dot. tego kroku poznasz w instrukcjach które przedstawiłem poniżej.

Krok 3: Rozpocznij instalację aplikacji ES File Explorer

Jeśli chcesz uruchomić aplikację ES File Explorer  na komputerze z Windows, skorzystaj z emulatora Android dla Windows. Po zainstalowaniu pozwoli Ci odpalić dowolną grę lub aplikację. Niektóre emulatory mają dostęp do Google Play z poziomu samego emulatora, więc pobieranie plików .apk nie jest konieczne.

Możesz zainstalować aplikację ES File Explorer na telefonie czy tablecie (w końcu po to ją pobrałeś). W tym celu konieczne będzie przeniesienie plików do pamięci urządzenia (kablem, pendrivem lub za pomocą chmury, np. Dropbox). Następnie uruchamiasz instalację.

W zależności od wersji systemu może być konieczne wyłączenie zabezpieczeń dot. instalacji aplikacji z plików, ale poradzisz sobie z tym – ustawienia zmieniasz w opcjach telefonu.

Możesz zainstalować aplikację menadżera plików ES File Manager na telewizorze z Android TV. Analogicznie trzeba przenieść pliki do pamięci telewizora. Telewizor nie ma wbudowanego menadżera plików, dlatego polecam z poziomu Google Play telewizora zainstalować aplikację, np. File Explorer

Analogicznie jak w przypadku telefonu, konieczne będzie wyłączenie zabezpieczeń i także zrobisz to w ustawieniach > Bezpieczeństwo i ograniczenia > Nieznane źródła

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz