Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Nie ma aplikacji ES File Explorer na AndroidHow to Use ES File Explorer

ES File Esplorer – menadżer plików, nie jest już dostępny w Google Play ani na telefonach z systemem Android ani jako ES File Explorer dla Android TV. ES File Manager lub ES File Explorer  to dobrze znany menedżer plików, choć jego popularność zmalała w ostatnich latach, gdy zmieniał właściciela. Na Android TV była to pierwsza aplikacja na liście, która pojawiała się po wpisaniu popularnych fraz w Google Play, jak File, Explorer czy Manager, menadżer plików. ES File Explorer był także promowany na liście popularnych aplikacji.

Na swoim kanale Karczma TV wielokrotnie pokazywałem Wam jak przy pomocy ES File Menagera można przenosić pliki i instalować .APK.

Jak zainstalować grę lub aplikację z poza Google Play Android TV?

Dla tych, którzy używają ES File Explorer do instalowania aplikacji na urządzeniach z Android TV np. na telewizorach lub Android TV Boxach, konieczne będzie znalezienie alternatywy. Na szczęście istnieje jeszcze łatwy sposób na zainstalowanie i pobranie ulubionych aplikacji, który działa lepiej niż ES File Explorer.

ES File Explorer był potężnym narzędziem, menadżerem plików, i darmowym co czyniło go niezastąpionym, ale właśnie przez to było narzędziem nad wymiar. Wiele funkcji było niewykorzystywanych.

ES File Explorer umożliwiał nie tylko przeglądanie plików na urządzeniu, ale także bez problemu radził sobie z instalacją  i zarządzaniem aplikacjami, przesyłaniem danych, dostępem do zasobów sieciowych i chmury. Osobiście używałem aplikacji do przesyłania i uruchamiania instalacji z plików .APK oraz przesyłania plików .APK między urządzeniami i systemami, np. Android > Android TV.

Jak się okazuje, ta popularna i świetna aplikacja jaką jest menadżer plików ES File, korzystała na swojej sławie w sposób niekoniecznie zgodny z prawem ani bez informowania użytkowników – mechanizmy działające w aplikacji ES FIle Explorer pozwalały jej na „klikanie” w reklamy, nawet gdy aplikacja pozostała nieaktywna w danej chwili (np. działała w tle).

Chociaż z punktu widzenia troski o bezpieczeństwo danych, trudno mówić tu o czymś złym – od właściciele aplikacji chcieli sobie dorobić. Trudno się dziwić temu, biorąc pod uwagę, że większość z nas nie płaciła za ES File Explorer (historia niczym Total Commander), a jednocześnie aplikacja była bardzo popularna i oferowała szereg funkcji.

ES File Manager ma za sobą kilka innych afer związanych z reklamami, dlatego Google tym razem podjęło ostateczną decyzję kasując aplikację ze swojego sklepu.

Darmowe alternatywy dla ES File Explorer Manager

Pamiętajcie, że reklamy w aplikacjach, darmowych, są często czymś normalnym. ES File Explorer i jego obecny właściciel poszli jednak o krok dalej, nie tylko dodając reklamy, ale próbując bez zgody użytkownika „podszywać się” pod niego, aby klikać w nie. Takie zachowanie, chociaż z pozoru nie zagrażające nikomu, pokazuje jak łatwo kontrolować aplikacje z zewnątrz. Co, jeśli taka metoda działania doprowadziła by do przejęcia kontroli nad urządzeniem lub danymi.

Na szczęście istnieje wiele alternatyw dla ES File Managera, darmowych, dostępnych w sklepie Google Play. Nie każdą z nich zobaczycie w Gogle Qlay na Android TV, nie każda z nich nada się jako aplikacja na Android TV i telewizor.

Zamiast ES File Explorera możesz sprawdzić, np.:

  • Pliki Google , łatwa i przyjazna aplikacja dostępna w telefonach z systemem Android,
  • EX File Explorer który słynie ze świetnej ochrony prywatnych,
  • File Manager FS Storage, który także ma wyłączone opcje analityki i śledzenia, zachowując prywatność użytkowników,
  • File Explorer – mały, lekki, szybki menadżer plików

Oczywiście jeśli ktoś bardzo pragnie pobrać aplikację ES File Explorer to może to zrobić zarówno na oficjalnej stronie: http://www.estrongs.com/ lub www.apkpure.com.

Jaki menadżer plików na Android TV?

Masz dwie najlepsze i najszybsze opcje. Jeśli korzystasz z telewizora z systemem Android TV (lub przystawki Android TV BOX) to najszybciej będzie Ci zainstalować aplikację, np. File Explorer

Znajdziesz ją w Google Play na urządzeniu z Android TV więc instalacja jest bardzo prosta. menadżerów plików jest jednak znacznie więcej, więc od Ciebie zależy który przypadnie Ci do gustu. File Explorer jest po prostu mały i robi to, do czego nam będzie potrzebny.

File Explorer pomaga instalować Google Chrome na AndroidTV

Jak zainstalować grę lub aplikację z poza Google Play Android TV?

Tags: , , ,

Dodaj komentarz