Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Xbox Live Gold czy gry zostają po końcu subskrypcji?Czy stracę dostęp do gier jeśli zrezygnuję z Xbox Live Gold? To często zadawane pytanie, które męczy wielu użytkowników. Śpieszę z wyjaśnieniem, że faktycznie, dostęp do wielu gier uzależniony jest od płatnego abonamentu na Xbox Live Gold, ale nie wszystkie gry zostaną zablokowane jeśli nastąpi rezygnacja z Xbox Live Gold.

Tanie przedłużenie ważności konta Xbox Game Pass Ultimate

Czy jeśli nie zapłacę za Xbox Live Gold to stracę dostęp do pobranych gier? Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć i sprawdzić, w jaki sposób uzyskałeś dostęp do określonego tytułu. Jeśli kupiłeś grę w wersji cyfrowej, pudełkowej, w promocji lub nie, lub w ramach Deal with Gold, to te gry zostają z Tobą na zawsze (dopóki masz konto XBOX Live). Jeśli jednak korzystasz z mechanizmu abonamentowego, np. EA Access lub Game Pass lub korzystasz z darmowych gier w ramach Free with XBOX Live Gold, to w te gry nie pograsz jeśli nie zapłacisz.

Sprawdź także:

Zacznijmy od podstawowych definicji:

  • XBOX Live to usługa (konto) zapewniające dostęp właścicielowi konsoli XBOX do świata Microsoft. Tak jak na telefonie z Android logujecie się do konta Google, tak na konsoli logujecie się do Xbox Live.
  • XBOX Live Gold to płatna subskrypcja konta XBOX Live, nazwijmy to kontem Premium. W ramach opłaty zyskujecie dostęp do usług: Multiplayer Live Gold, Games with Gold, Deal with Gold oraz Xbox Live Free Play Days.

Osobną usługą jest XBOX Game Pass. Game Pass to odpowiednik EA Access czyli biblioteki gier, gdzie płacąc miesięczny lub roczny abonament, możemy grać we wszystkie tytuły (dostępne w tej bibliotece) bez ograniczeń.

XBOX Live Gold to przede wszystkim dostęp do opcji Multiplayer. Tak, jeśli nie macie płatnego konta to nie pogracie multiplayer w nic. Czemu trzeba za to płacić? Aby Microsoft miał za co utrzymywać świetnej jakości i wydajności serwery do grania.

  • WAŻNE! Multiplayer czyli Live Gold może być używany z wieloma grami oferującymi tryb multiplayer. Analogicznie jeśli kupisz XBOX Gamepass i będziesz chciał grać multiplayer, to musisz i tak dokupić Live Gold. Jeśli kupisz EA Access i będziesz chciał grać multiplayer musisz dokupić Live Gold.

Xbox Games with Gold zwane też Free with Xbox Live Gold to gry, które są udostępniane każdego miesiąca za darmo. Każdy posiadacz konta Live Gold może je sobie pobrać lub dodać do biblioteki i grać bez dodatkowych opłat.

  • WAŻNE! Gry pobrane lub dodane do biblioteki w ramach Games with Gold są aktywne (można w nie grać) tylko jeśli jesteś w danym momencie abonentem Live Gold. Jeśli skończy Ci się subskrypcja na Live Gold, to nie możesz włączyć gier pobranych w ramach Free with Live Gold. Nie tracisz ich, one są przypisane do Twojego konta, ale nie działają. Jak sama nazwa wskazuje GAMES WITH GOLD czyli gry z Goldem. Masz Live Gold, grasz, nie masz, nie grasz, ale nie tracisz gier z biblioteki.

Deal with Gold to oferta gier, które możecie kupić w sklepie Microsoft w okazyjnej cenie.

  • WAŻNE! Gry zakupione w ramach Deal with Gold pozostają z Tobą na zawsze (czyli dopóki masz konto XBOX Live). Okazyjna cena wynika z posiadania konta XBOX Live GOLD, ale jeśli zakończy się jego subskrypcja to nie tracisz dostępu do gier. Nie tylko zostają w Twojej bibliotece ale także możesz w nie grać nawet nie posiadając już aktywnego Live Gold. Są Twoje! Kupiłeś je.

XBOX Game Pass to biblioteka gier dostępnych w ramach abonamentu.

  • WAŻNE! Dostęp do gier w ramach Xbox Game Pass oraz EA Access (ten sam model działania) jest aktywny tylko w czasie trwania abonamentu. Nie płacisz, nie grasz. Zainstalowane gry są blokowane. Dopóki usługodawca świadczy dostęp do jakiegoś tytułu, tak długo pozostaje on w ofercie abonamentu. Nie masz wpływu na to jakie gry są dostępne a jakie nie.

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz