Jak ustawić podpis do wiadomości e-mail w Poczta Onet?

  • przez

Podpis do wiadomości e-mail to element wiadomości, który dodawany może być ręcznie lub automatycznie. Jeśli dodajesz podpis do wiadomości e-mail ręcznie, to tak jakbyś po napisaniu maila, na końcu, dopisał ostatnie słowa, np. pozdrawiam, Grzegorz. W tej sytuacji musisz zadbać aby każdorazowo dodać taki podpis, jeśli chcesz aby nadawca wiedział kto do niego pisze. Jeśli ustawisz automatyczny podpis do wiadomości e-mail, wtedy będzie on się dodawał automatycznie do każdej wiadomości którą napiszesz lub na którą odpiszesz.

W Poczta Onet możesz utworzyć wiele podpisów ale tylko jeden aktywować jako domyślny. Podczas tworzenia wiadomości e-mail możesz też wybrać z którego podpisu korzystasz. Przykładowo korzystając z programów pocztowych lub poczty home.pl w przeglądarce (poczta.home.pl) możesz, np. osobno ustawić podpis do nowych wiadomości a osobno, inny lub ten sam, do wiadomości na które odpowiadasz.

Co to jest automatyczny podpis wiadomości e-mail?

Jak dodać nowy podpis do Poczta Onet?

Aby dodać podpis do poczty Onet, przejdź do ustawień konta (ikona koła zębatego po lewej stronie ekranu), a następnie wybierz Pisanie i wysyłanie.

Jak dodać automatyczny podpis do Onet?

W sekcji Podpisy kliknij Dodaj nowy podpis.

Podpis do wiadomości e-mail Onet

D o utworzenia podpisu masz pełny edytor HTML HTML (kliknij HTML aby włączyć edytor tekstowy). Możesz nadać unikalny styl swojemu podpisowi. Podpis w Poczta onetZalecam jednak dodawanie prostych podpisów, które nie rozjadą się u adresata i zawsze wyglądają profesjonalnie.

Kliknij Dodaj aby zapisać podpis. Powtórz czynność jeśli chcesz dodać wiele podpisów.

Na liście dodanych podpisów zaznacz, który podpis ma być domyślnym podpisem czyli tym, który doda się automatycznie do wiadomości e-mail (potem możesz zmienić podpis).

Nazwy serwerów POP3/IMAP/SMTP Poczta Onet

Jak wybrać podpis podczas tworzenia wiadomości w Poczta Onet?

Jeśli dodałeś jeden podpis do wiadomości e-mail, będzie on domyślnie aktywowany podczas tworzenia każdej nowej wiadomości e-mail. Jeśli podpisów do poczty Onet dodałeś więcej, to zgodnie z powyższą instrukcją musisz zdecydować, który podpis ma być dodawany domyślnie. Domyślny podpis Poczta Onet możesz zawsze zmienić.

Zmień podpis na domyślny w ustawieniach Poczta Onet aby z góry wprowadzić jedną konfigurację dla każdej nowej wiadomości.

Jeśli tworzysz nową wiadomość e-mail w Poczcie Onet i masz więcej podpisów niż jeden, możesz szybko wybrać podpis z którego chcesz w danej wiadomości skorzystać.

Wybierz podpis podczas pisania nowej wiadomości w Poczcie Onet

Dodaj komentarz