Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jak zmienić hasło w ustawieniach Allegro?Hasło do konta Allegro możesz zmienić na dwa sposoby w dwóch okolicznościach:

  • kiedy nie znasz hasła do konta Allegro, zapomniałeś go,
  • kiedy znasz hasło do konta Allegro ale chcesz je zaktualizować.

Możesz też ustawić na Allegro dwustopniowe logowanie. Logowanie dwustopniowe, zwane uwierzytelnianiem dwuskładnikowym lub wielopoziomowym, polega na tradycyjnym logowaniu loginem i hasłem, a następnie kodem SMS.

W poniższym artykule opisana została procedura zmiany hasła, jego aktualizacji, gdy możesz zalogować się do konta Allegro. Jak zmienić hasło w ustawieniach konta Allegro?

  1. Zaloguj się do swojego konta Allegro.
  2. Kliknij w Profil > Moje konto.
  3. Wybierz zakładkę Bezpieczeństwo > Logowanie i hasło
  4. Kliknij Zmień hasło. 

W tym samym widoku znajdziesz informacje kiedy ostatni raz zmieniałeś hasło. Zaleca się regularną aktualizację wszystkich haseł, nie tylko Allegro. Allegro logowanie to procedura opisująca w jaki sposób zalogować się do konta Allegro. Logowanie Allegro może odbywać się za pomocą konta Facebook lub Google, hasło dostępu nie jest wymagane ale można je ustawić osobno.

  • Jak ustawić hasło dostępu do Allegro jeśli mam aktywne logowanie za pomocą konta Facebook lub Google?

Wprowadź aktualne hasło dostępu do Allegro, a następnie wprowadź nowe hasło i powtórz je. Zadbaj o to aby hasło było silne i trudne do złamania. Używaj podczas tworzenia hasła do Allegro dużych i małych liter, używaj także cyfr i znaków specjalnych. Unikaj haseł słownikowych, np. Ptaszek123. Takie hasła są łatwe do złamania. Używaj trudnych haseł, np. Pt@sz3k.123!

Staraj się nie zapamiętywać haseł w przeglądarce, a po skończonej pracy z kontem Allegro, wyloguj się. Używaj logowania dwuskładnikowego jeśli często korzystasz z Allegro na różnych komputerach i urządzeniach.

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz