Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Google Stadia w telewizorach z Android TVPrzesyłanie strumieniowe gier - Google Stadia

W listopadzie zadebiutuje Google Stadia – usługa strumieniowego przesyłania gier. Początkowo dla 14 krajów, w 2020 także w Polsce. Warunek grania? Urządzenie z dostępem do internetu.

Co to jest Google Stadia?

Niewątpliwie jedną z ciekawszych nowości na ten i przyszły rok, przygotowaną przez Google, jest nie tylko Android 10, nie tylko Google Stadia, ale także integracja Google Stadia z Android TV. Ta zmiana ma pojawić się w wersji Android 11 dostępnej dla Android TV i telewizorów z tym systemem.

W tym roku zadebiutuje już Android TV w wersji 10 czyli oparty o Androida 10. Google chce przede wszystkim wdrożyć lepsze narzędzia do tworzenia aplikacji dla Google Android TV, skupi się też na odświeżeniu (kolejny raz) wyglądu systemu na telewizorach, ekranu home, rekomendacji treści. To ważne, dlatego, że wielu użytkowników zarzuca Google, że od czasów Android TV 6, system ten cały czas wygląda jak jedna wielka BETA. Wielu właścicieli telewizorów narzeka na działanie systemu i integracją z zewnętrznymi urządzeniami. Tym problemem Google także ma się zająć do 2021 roku.

Jeśli bliżej przyjrzeć się zapowiedziom, to Android 11 i tym samym Android TV 11 R/2020 będzie przełomowy dla graczy. Wtedy właśnie wdrożona ma być także obsługa Google Stadia. O ile dla posiadaczy telefonów to pewnie sprawa oczywista, o tyle może okazać się, że system Android TV zyska na tym kolejny ewolucyjny skok.

Google Stadia Polska

Już dziś użytkownicy Android TV mogą cieszyć się z tysięcy gier z Google Play Store telewizora. Google Stadia wprowadzi nowy wymiar rozrywki i może stać się tym samym poważnym konkurentem dla XBOX i PS. Bez dodatkowego sprzętu, bez konsol, tylko z pomocą pada, możesz zamienić swój telewizor w konsolę do gier i to najwyższej jakości. Gry z Google Play chociaż świetne, wymagają miejsca i mocno obciążają telewizor, pisząc o Google Stadia mówimy tym razem o jakości jaką znamy z komputerów i konsol.

Jeśli jednak Google Stadia zawita na telewizorach z Android TV, zastanawiam się co zrobi firma SONY gdy Play Stadion Now w końcu zostanie udostępnione wszystkim graczom. Tu także wchodzi możliwość strumieniowego przesyłania gier dla PS3.

Aby tego było mało Google zapowiedziało premierę nowego sprzętu opartego o Android TV. Niewykluczone więc, że poza gorącymi NVIDIA Shield TV oraz XIAOMI Mi Box 4k, zobaczymy nie bawem nową przystawę z Android TV (od Google), która nie tylko wzmocni pozycję tego Smart Tv ale będzie mocnynm argumentem, aby zaufać Google Stadia i dać się ponieść nowemu wymiarowi rozrywki.

Co nowego w Google Android TV  v.11 R/2020:

  • Assistant for Operators GA (General Access) more partners & i18n (internationalization.)
  • Assistant farfield reference designs, improved x-device targeting.
  • Hero device advancing next-gen smart home UX, e.g. Lens, Camera. – nowa przystawka z Android TV od Google,
  • Expand homescreen and instream ads offering.
  • Stadia integration – integracja z Google Stadia i możliwość uruchomienia strumieniowego przesyłania gier na telewizory z Android TV oraz najpewniej także przystawkę z Android TV od Google,
  • Reference video broadcast.
  • 8.0k Apps – w 2020 roku dzięki nowemu mechanizmowi tworzenia aplikacji dla Android TV, Google chce osiągnąć liczbę około 8000 gier i aplikacji dostępnych w Google Play telewizorów z Android TV.

 

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz