Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

10 aplikacji, które powinieneś mieć na swoim telewizorze z AndroidTVW poniższym zestawieniu znajdziecie 10 aplikacji, które sprawią, że Wasz telewizor z systemem Android TV zyska drugie życie. Polecam je szczególnie osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym systemem.

Ponadto sprawdź:

Powinieneś wiedzieć, że ten artykuł powstał w 2017 roku. Chociaż większość z tych aplikacji nadal dostępna jest  w Google Play Store Android TV, to sporo z nich nie spełnia już swojej funkcji jak kiedyś.

Skorzystaj z linków wyżej aby poznać polecane aplikacje Android TV na 2021 roku.

Większość aplikacji, dostępna jest bezpośrednio w Google Play telewizora. Każda z nich jest bezpłatna, chociaż, np. w przypadku aplikacji VOD mogą pojawić się opłaty za dostęp do materiałów video. W opisie do aplikacji znajdziecie także odnośniki do YouTube, gdzie zamieściłem materiały edukacyjne dot. obsługi i konfiguracji wybranej aplikacji.

Cały materiał znajdziecie na moim kanale na YouTube, zapraszam tutaj!

 1. Aplikacje do obsługi VOD: ta lista wydaje się nie mieć końca, Google Play dla TV oferuje dziesiątki aplikacji do obsługi VOD, zarówno naszych krajowych dostawców jak i zagranicznych. Niczego nie polecam, ale też żadnego systemu nie odradzam, decyzję powinniście podjąć sami. Warto jednak mieć kilka z nich na telewizorze, jak np. TVP czy TVN Player, aby uzyskać dostęp do bezpłatnych materiałów video (np. powtórek seriali czy programów telewizyjnych). Oczywiście w miarę potrzeby, warto rozważyć zakup abonamentu w takich serwisach jak Netflix, HBO GO, ShowMax.

  Aplikacje dostępne w Google Play TV; bezpłatne; opcjonalnie w abonamencie.

 2. TuneINRadioline (Radione: Radios i podcasts): te dwie aplikacje  to praktycznie nieograniczony dostęp do stacji radiowych, polskich jak i zagranicznych. Stacje radiowe możemy nie tylko filtrować wg. nazwy, ale także typu poszukiwanej muzyki czy dostarczanych informacji głosowych. Nie zabrało w aplikacjach także lokalnych stacji radiowych, np. Radio Szczecin.Aplikacje działają w tle, co oznacza, że po włączeniu stacji radiowej i kliknięciu HOME, powrócimy do ekranu głównego bez wyłączania audycji.

  Aplikacje dostępne w Google Play TV; bezpłatne; brak opłat dodatkowych.

 3. VEVO & YouTube: chyba nie trzeba nikomu przedstawiać tych serwisów. VEVO nastawione głównie na dostęp do muzyki (teledysków) oraz YouTube (nieograniczony zasób materiałów video) to podstawa na każdym telewizorze i urządzeniu mobilnym. Bajki, filmy, informacje, poradniki, muzyka…

  Aplikacje dostępne w Google Play TV; bezpłatne; brak opłat dodatkowych.

 4. KODI: odtwarzacz Audio i Video, to co go wyróżnia na tle konkurencji to praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy o dodatkowe funkcje. Kodi cieszy się nie tylko uznanmiem dzięki możliwościom odtwarzania setek formatów audio i video, ale także dzięki repozytoriom, czyli niekoniecznie legalnym dodatkom, dzięki którym uzyskasz bezpłatny dostęp do kilkudziesięciu serwisów strumieniujących, np. filmy, seriale, itp..

  YouTube: Konfiguracja i obsługa Kodi na AndroidTV

  Aplikacja dostępna w Google Play TV; bezpłatne; brak opłat dodatkowych.

 5. ES File Explorer: menadżer plików. Dzięki niemu nie tylko możesz zarządzać zasobami telewizora, ale także ułatwi on dostęp do dysków sieciowych (chmury) oraz ułatwi instalację aplikacji z poza Google Play telewizora.

  YouTube:  Konfiguracja i obsługa aplikacji, instalacja .apk

  Aplikacja dostępna w Google Play TV; bezpłatne; opcjonalne płatności.

  Aktualizacja 2019: Aplikacja została wyrzucona z Google Play Store i obecnie nie jest w ogóle dostępna poza APK MIRRORAMI. Nie polecamy.

 6. Wiadomości i pogoda: aplikacja, którą musicie zainstalować z pliku .apk. Chociaż jest bardzo prosta i w 100% spełnia swoją rolę, to ma także jedną niewątpliwą zaletę: działa jako wygaszacz ekranu telewizora. Dzięki niej zyskacie możliwość wyświetlania godziny, pogody i wiadomości, gdy Wasz telewizor odpoczywa. Nie działa z rekomendacjami, więc trzeba ją uruchamiać ręcznie, ale ma jeden plus, działa jako wygaszacz ekranu.

  YouTube: Wiadomości i pogoda – wygaszacz ekranu

  YouTube: Przegląd aplikacji pogodowych dla AndroidTV

  Nie dostępna w Google Play TV; wymaga instalacji z pliku .apk, bezpłatna.

 7. App starter for Netflix Button: jeśli nie korzystacie z Netflixa lub jest on mało istotny dla Was, możecie podmienić przycisk Netflix widoczny na pilocie (np. telewizorów SONY) na skrót do dowolnej innej aplikacji zainstalowanej na telewizorze.

  YouTube:  Zmiana aplikacji Netflix na pilocie telewizora

  Aplikacja dostępna w Google Play TV; bezpłatna; brak dodatkowych płatności.

  Aktualizacja 2019: Aplikacja została wyrzucona z Google Play Store i obecnie nie jest w ogóle dostępna poza APK MIRRORAMI.

 8. TV APP REPO lub APP CLONER: aplikacje które umożliwiają tworzenie skrótów na ekranie głównym HOME naszego systemu. Domyślnie, jeśli instalujecie aplikację z poza Google Play, to nie ma do niej skrótu na ekranie HOME.TV APP REPO odpowiada jedynie za tworzenie skrótów. Po ich wygenerowaniu, aplikację można odinstalować. APP Cloner tworzy kopie aplikacji (dubluje instalację) i umożliwia utrzymywanie dwóch i więcej wersji programu. Dodatkowo tworzy skróty do aplikacji.

  YouTubeDodawanie skrótów do aplikacji – TV App Repo

  YouTube: Dodawanie skrótów do aplikacji – App Cloner

  Aplikacjae dostępne w Google Play TV; bezpłatne; opcjonalne płatności.

  Aktualizacja 2019: Aplikacja została wyrzucona z Google Play Store i obecnie nie jest w ogóle dostępna poza APK MIRRORAMI. Nie polecamy.

 9. TV Launcher: prosty i łatwy w obsłudze launcher dla systemu Android i AndroidTV. Umożliwia segregowanie ikon aplikacji wg. własnego uznania, w tym tworzenie kategorii.Polecam połączyć aplikację z App starter for Netflix Button podmieniając skrót, dzięki czemu jednym kliknięciem przejdziecie do ulubionych gier i programów.

  YouTube: Jak zarządzać aplikacjami na ekranie telewizora?

  Aplikacja dostępna w Google Play TV; bezpłatna; opcjonalne płatności.

 10. On Screen Clock czyli zegarek który działa zawsze, niezależnie od wybranego źródła obrazu. Bardzo prosty w obsłudze.

  YouTube: Zegarek na ekranie telewizora

  Aplikacja dostępna w Google Play TV; bezpłatna; brak dodatkowych płatności.

 11. TubeAlarm: budzik który umożliwia ustawienie alarmu wraz z odtwarzaniem video, np. z YouTube lub dysku. Budzenie może być bardzo przyjemne.

  YouTube: Alarm, budzik i YouTube – budzenie teledyskiem

  Aplikacja dostępna w Google Play TV; bezpłatna; brak dodatkowych płatności.

Tags: , , , , , ,

4 comments

 • Witam,

  Zainstalowałem polecane przez Ciebie aplikacje do odbioru radia online. Niestety dźwięk jest jedynie po głośnikach TV. Posiadam Sony 55xd9305 oraz kino domowe Sony BDV7200. Dźwięk i obraz idą po HDMI. Wszystkie inne aplikacje powalają na wybór – dźwięk z tv lub systemu audio. W przypadku radia jestem skazany tylko na średniej jakości głos z TV.

  Będę wdzięczny za pomoc.

  • Być może aplikacja gryzie się z samym systemem telewizora, wykluczając obecnośc zewnętrznych wyjść audio. Niewiele tu pomogę Ci, poza tym że można by odezwać się albo na SONY Community (forum SONY) lub jakieś forum pokroju HDTV.com.pl gdzie jest większa grupa użytkowników, którzy przede wszystkim wskażą Ci czy problemem nie jest sam telewizor. Wykluczam raczej wariant aby był problem z TV i bazując na doświadczeniach chociażby z KODI który wymaga instalacji dodatków do obsługi „lepszego dźwięku” stawiam po prostu n aplikację Radia.

 • Witaj, dzięki Tobie udało mi sie Kobiecie zainstalować hbo go na sony Tv! 😉 Jednak mam duży problem bo ekran tv by moc zalogować sie i oglądać musze obrócić o 90 stopni. Proszę Cie pomóż jak moge to zrobic????!!!! Aplikacje przesłałam sobie za pomocą es i mam na TV launcher. Po wejściu mam wszystko obrócone o 90c i nie moge sie nawet zalogować bo ekran sie nie mieści 🙁 pomożesz?

  Dzięki M

  • Odpal sobie hbogo.pl na kompie i kliknij w prawym dolnym rogu „chromecast” – powinno pojawić Ci się okno z możliwością wyboru Twojego TV. Działa to pięknie – nie potrzeba żadnej aplikacji na telewizorze.

Dodaj komentarz