Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Konta Netflix z AllegroWyłącz aplikacje w Android TV

Twierdzisz, że abonament Netflix jest drogi i szukasz tańszych rozwiązań? Z pewnością zastanawia Cię skąd taka niska cena kont dostępnych w serwisach aukcyjnych, np. Netflix z Allegro? Jak działają konta współdzielone za 6 zł miesięcznie i czy Netflix z Allegro jest legalny?

Zacznijmy od początku: Ile kosztuje Netflix? 

Netflix dostępny jest w trzech pakietach, a te różnią się ilością obsługiwanych subkont (użytkowników) i jakością obrazu. Im więcej płacisz tym więcej osób korzysta i oglądają video w lepszej jakości.

  • podstawowy Netflix Basic – 34 zł,
  • Netflix Standard – 43 zł,
  • Netflix Premium – 52 zł.

Powinieneś wiedzieć, że Allegro od 2018 roku walczy z incydentem sprzedaży wątpliwego pochodzenia lub działania kont do różnego rodzaju systemów VOD, w tym Netflix. Dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że aukcje z kodami Netflix za 6zł (przykład) znajdziesz, po czym za chwilę one znikną. Inaczej sytuacja ma się z kodami doładowań konta Netflix, np. karta prepaid za 60 zł które faktycznie są dostępne w oficjalnej dystrybucji. Przydatne np. jeśli ktoś nie korzysta z karty płatniczej.

Stanowisko Allegro związane jest nie tylko z niechęcią do zarabiania na prowizjach, ale oferowania produktów legalnych co do których nikt nie ma wątpliwości jak działają i skąd pochodzą. Tanie konta Netflix oferowane w serwisie aukcyjnym były kontami współdzielonymi lub bezpłatnymi okresami subskrypcji, z której mógł tak naprawdę skorzystać każdy.

Jak działał i jak nadal działa udostępnianie kont Netflix?

Niska cena kont Netflix oraz innych systemów VOD w serwisach aukcyjnych, np. Netflix Allegro, wynikała z dwóch mechanizmów działania sprzedawców. Jedni faktycznie dysponowali kontami Netflix Premium gdzie bez problemu mogło z nich korzystać do 4 osób (i nadal może, bo Netflix w chwili publikowania wpisu nie wycofał się z tego rozwiązania). W praktyce sprzedający mógł współdzielić konto na 4 osoby i od każdej pobierać opłatę. Aby jednak osiągnąć niską cenę, musiał zaprosić do korzystania z konta więcej osób, a więc nie 4 a np. 8. W praktyce więc 8 osób naprzemiennie korzystało z konta, które w jednym momencie oferuje dostęp 4 osobom. To konta współdzielone.

Inaczej ale też z dużym rozmachem działał pomysł z bezpłatnymi kontami testowymi Netflix. Sprzedający zakładał bezpłatne konto Netflix które przysługiwało nowym subskrybentom a następnie odsprzedawał do nich dostęp. Tak jaka wyżej – 4 lub więcej osobom.

Zarobek należało liczyć w setkach sprzedanych kont, co przynosiło sprzedającym niemałe zyski, ale wymagało też dużego zaangażowania w pilnowanie kont i przydzielanie dostępu.

Decydując się na takie rozwiązanie nie miałeś ani pewności że konto nie zostanie zbanowane, ani że nie zapuka do Ciebie Policja (jeśli było opłacane kradzionymi kartami). Przede wszystkim nie miałeś żadnej gwarancji, że w ogóle coś obejrzysz w serwisie Netflix.

Współdzielenie konta Netflix z rodziną

Nie ukrywajmy, takie rozwiązanie zbierało pozytywne komentarze użytkowników, którzy najpewniej byli świadomi ograniczeń ale oszczędności płynące z korzystania z Netflix dawały im poczucie wygranej.

Jak legalnie korzystać z taniego dostępu do Netflix? Podzielić się kontem z rodziną. Ta opcja jest nadal dostępna, jest legalna i przede wszystkim pozwala kontrolować co się dzieje z kontem Netflix. Kupujesz konto Premium a następnie przekazujesz dane dostępu 4 osobom, np. z rodziny. Fizycznie płacisz około 13 zł za konto co do którego masz pewność, że: jest legalne, nie zostanie zbanowane, możesz oglądać Netflix kiedy chcesz.

Pamiętaj także, że Netflix oferuje tzw. profile a więc spersonalizowane subkonta (nie mają unikalnego loginu ani hasła) pozwalające na tworzenie własnych list odtwarzania i historii oglądanych filmów i seriali. Na jednym koncie w serwisie Netflix można utworzyć maksymalnie pięć profili (przy czym oglądać na 4 ekranach).

Konsekwencje cebulactwa z Netflix w tle

Jak nie trudno przeoczyć w Centrum pomocy Netflix, serwis jasno informuje że bezpłatny okres próbny w Twoim kraju (w domyśle w Polsce) nie jest dostępny. Jeśli chcesz korzystać z Netflix po prostu musisz wykupić dostęp na jeden miesiąc. Potem możesz usunąć kartę i nie przedłużać subskrypcji. To konsekwencja ponad 50 tysięcy kont Netflix zarejestrowanych w PL które zostały uznane za pirackie (źródło: Google).

Użytkowniku, jeśli więc szukasz tanich kont Netflix Allegro lub w innym serwisie aukcyjnym, powinieneś wiedzieć, że takich kont już nie ma. Istnieje wiele serwisów aukcyjnych, nie tylko PL gdzie nadal możesz kupić tani dostęp do Netflix i innych platform VOD ale w mojej ocenie, 13 zł to nie jest majątek.

Warto dodać, że dostęp do Netflix można często uzyskać także u innych operatorów, np. przy zakupie telefonu, telewizji czy internetu. Negocjuj cenę lub zapytaj, czy ktoś w rodzinie nie byłby zainteresowany współdzieleniem usługi. Przynajmniej do czasu, kiedy i ten sposób okaże się dla Netflix niezgodny z regulaminem.

Tags: , , ,

Dodaj komentarz