Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Android TV niedługo stanie się rajem dla graczyWiecie, że Google już zaplanowało aplikacje dla Android TV na kolejne 2 lata? Jeszcze w tym roku wybrane modele telewizorów zobaczą Android 10. Wniesie on przede wszystkim kolejną zmianą w nawigacji i wyglądzie ekranu głównego. Na 2020 rok zapowiedziana jest aktualizacja do wersji 11, która ma być wielkim krokiem w stronę developerów ale też wniesie tytułową zmianę dla graczy. No i 2021 rok wchodzi Android 12, który znów wprowadza same nowości.

Nadrzędnym celem Google jest nie tylko ujednolicenie systemu na wielu urządzeniach, także wersji Androida jaki jest dostępny na telewizorach. Google ma także ambitny plan zwiększenia liczby aplikacji dostępny dla Android TV. Nadal Was dziwi to, że nie wszystkie aplikacje są dostępne  w Google Play telewizora?

Google Stadia Polska

Co ma do tego raj dla graczy? Po pierwsze Google pracuje nad tym aby tworzenie aplikacji dedykowanych dla Android TV było łatwiejsze. Nie ukrywajmy, że czystki w Google Play telewizora dla wielu osób okazały się koszmarem, bo kupując Android TV spodziewali się tego co widzą na swoich telefonach i tabletach. Ma być więc łatwiej, szybciej i więcej. Do końca 2021 roku liczba aplikacji ma wynieść około 8 tysięcy.

A co z graczami – po pierwsze, nie ubywa gier w które możemy grać na Android TV na telewizorze. Czy to za pomocą pilota czy pada, ale jest naprawdę w co pograć. I tu wielki ukłon w stronę Google, bo dla przeciętnego Kowalskiego, który nie chce konsoli ale stać go na kupno pada – Android TV to strzał w dziesiątkę.

Co to jest Google Stadia?

Ale największa zmiana przyjdzie… już w listopadzie, chociaż będziemy musieli na nią poczekać do przyszłego roku. Android TV ma dostać pełne wsparcie dla… Google Stadia.

Czym jest Google Stadia? Mówi Wam coś strumieniowe przesyłanie gier? Odpalanie zaawansowanych i wypasionych gierek na dowolnym sprzęcie typu telefon, tablet i słaby komputer? Gierek, do których uruchomienia potrzebowalibyście rozbić ze 3 świnki skarbonki i okraść warzywniak (nie namawiam, to karane)? Google Stadia to odpowiedź na potrzeby graczy: graj w najlepsze gry, a sprawy techniczne, jak grafikę i procesor, pozostaw Google. Po prostu uruchom Google Stadia na jakimś wyświetlaczu, np. telewizorze i graj.

połączenie Google Stadia i Android TV może okazać się niebawem bardzo zabójczym połączeniem. Po pierwsze, Android TV na TV ma wbudowany chromecast, po drugie, wystarczy tylko zaktualizować go do wersji Ultra (po stronie producenta) aby grać. Po trzecie, Android TV jest systemem telewizora, co oznacza że mamy: JEDNO URZĄDZENIE, JEDNEGO PILOTA i JEDNEGO PADA. Żadnych konsol, żadnych komputerów gamingowych, tylko my, telewizor i szybkie łącze internetowe.

Jeśli brać przy tym pod uwagę, że Google Stadia startuje jeszcze w listopadzie tego roku i niewykluczone, że w przyszłym roku zobaczymy Google Stadia w Polsce. Jeśli brać pod uwagę, że na koniec przyszłego roku zapowiadana jest premiera nowego XBOX oraz Play Station 5? Jeśli brać pod uwagę, że do dziś nie ma Play Station NOW a usługa strumieniowego przesyłania gier od Microsoft pojawi się też za rok… Google Stadia może naprawdę mocno namieszać pod choinką!

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz