Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jak zainstalować dowolną aplikację na telewizorze z Android TV?Android TV oferuje nieograniczone możliwości jeśli chodzi o wykorzystanie telewizora głównie ze względu na dostęp do niezliczonej ilości aplikacji. Może się jednak zdarzyć, że nie wszystkie aplikacje które znamy z telefonu lub tabletu będą dostępne na naszym telewizorze.

Google Stadia w telewizorach z Android TV

Aktualizacja październik 2019: Niewykluczone, że instalacja Google Chrome na Twoim telewizorze z systemem Android TV nie będzie możliwa lub przeglądarka Google Chrome nie będzie działała. Zobacz co się zmieniło:

  1. Jak zainstalować Google Chrome na AndroidTV?
  2. Przeglądarka internetowa Google AndroidTV

Sprawdź także:

W tym artykule zebrałem dla Ciebie wszystko co powinieneś wiedzieć od początku o swoim nowym systemie Smart TV w telewizorze – Android TV.

Dlaczego nie ma wszystkich aplikacji na telewizorze z Android TV? Nie wszystkie aplikacje są kompatybilne z Android TV co oznacza, że nie są dostosowane do rozdzielczości lub proporcji ekranu, do orientacji lub, co najważniejsze, obsługi pilotem. Z tego powodu porównując Google Play telewizora z tym na telefonie lub tablecie, możesz zobaczyć spore różnice.

Gdzie szukać aplikacji na telewizor? Google Play Store telewizora to aplikacja która filtruje dostępne programy i gry pokazując tylko to co jest kompatybilne z twoim telewizorem. Tak samo jak aplikacje na telefonie i tablecie robią dokładnie to samo. Najlepiej jest więc korzystać z Google Play w przeglądarce, gdyż wtedy wyświetlany jest cały market, a po przejściu w wybraną aplikację zobaczysz, czy możesz ją zainstalować na swoim urządzeniu (lista wyboru). Warunkiem jest skonfigurowanie tego samego konta Google w TV, telefonie i tablecie co i w przeglądarce.

Czy mogę zainstalować aplikacje które mam na telefonie lub tablecie na moim telewizorze? Tak jest to możliwe na 2 proste sposoby ale trzeba pamiętać o tym co napisałem wyżej. Nie bez powodu pewnych aplikacji nie ma dla AndroidTV. Nawet jeśli je zainstalujemy (a zainstalujesz wszystkie jakie tylko są) to może okazać się, że taka aplikacja (niekompatybilna z AndroidTV) nie będzie działała lub do jej obsługi będziesz potrzebował: aplikacji do zmiany orientacji ekranu lub zewnętrznego wskaźnika innego niż pilot, np. myszki, touchpada lub aplikacji (np. na telefonie) z dostępem do touchpada i opcji sterowania telewizorem.

Korzystając z moich 2 poradników możesz zainstalować każdą aplikację. Nie zniechęcaj się jednak jeśli po jej zainstalowaniu i uruchomieniu nie będzie działała jak trzeba. Skorzystaj np. z pada lub aplikacji ANDROID TV REMOTE (zainstaluj ją na telefonie) aby sterować telewizorem. Jeśli mimo to jest problem, odinstaluj aplikację lub zastąp ją inną. Korzystaj z serwisów typu APK MIRROR aby pobierać aplikacje z poza Google Play Store Polska.

Poniżej znajdziesz listę filmów jakie opublikowałem i które odpowiedzą na większość Twoich pytań. W opisie do każdego filmu znajdziesz dodatkowe informacje. Zajrzyj także do tego wpisu aby dowiedzieć się więcej o instalowaniu aplikacji z Google Play i nie tylko.

Tags: , , ,

One comment

Dodaj komentarz