Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Free with Xbox Live Gold – darmowe gry na XBOX?Posiadanie konta Microsoft XBOX Live Gold niesie za sobą trzy podstawowe korzyści:

  • Live Gold Multiplayer: umożliwia dostęp do rozgrywki online z graczami na całym świecie na bardzo stabilnych serwerach, konkurencyjnych jakościowo,
  • Deals with Gold: umożliwia zakup gier ze sklepu Microsoft ze zniżkami na poziomie 60-70% i więcej, chociaż trzeba się liczyć z tym, że ceny w sklepie M$ są i tak wyższe niż przeciętne sklepowe,
  • Free with Live Gold, tj. Games with Gold oferuje dostęp do bezpłatnych gier, znanych tytułów, które nie tylko są za darmo dla posiadaczy konta, ale oferują wsteczną kompatybilność (XBOX 360 działają na XBOX ONE).

Jeśli zdecydujesz się opłacić abonament XBOX Live Gold, którego cena sięga około  250 zł rocznie, otrzymujesz naprawdę świetny pakiet wart tej ceny. Zwłaszcza, że w szukając promocji, dostęp można kupić już w cenie 180-240 zł za XBOX Live Gold.

Sprawdź także:

Cena może ulec zmianie jeśli zdecydujecie się na wersję Ultimate, która dodatkowo oferuje dostęp do GamePass czyli biblioteki gier (nowszej i lepszej niż Free with XBOX Live Gold, ale dostępnej w ramach osobnego lub ekstra opłacanego abonamentu.

Czy wszystkie gry zostają ze mną na zawsze?

Powinieneś pamiętać, że:

  • wszystkie gry zakupione w ramach oferty Deal with Gold (czyli masz XBOX Live Gold i kupujesz grę w cenie specjalnej dla klubowiczów) zostają z Tobą na tak długo jak masz konto XBOX LIVE (darmowe). Czyli generalnie dopóki korzystasz z urządzeń Microsoft to masz gry na swoim koncie. Możesz zmieniać konsole, gry przechodzą z kontem,
  • wszystkie gry zakupione w ramach Free with Xbox Live Gold są z Tobą tak długo jak posiadasz konto XBOX Live Gold (płatne). Jeśli zakończy Ci się abonament na XBOX Live Gold to stajesz się po prostu właścicielem darmowego konta XBOX Live ale gry które zdobyłeś w ramach Free with Xbox Live Gold niestety ale przepadają.

Kiedy odzyskasz dostęp do gier z Free with XBox Live? Jak tylko znów opłacisz abonament Live Gold. Trzeba o tym pamiętać aby nie było zaskoczenia.

Xbox Live Gold czy gry zostają po końcu subskrypcji?

Jakie gry są za darmo w ramach Free with Xbox Live Gold?

Musisz wiedzieć, że oferta Free with Live Gold, tj. Games with Gold nie jest stała. Gry udostępniane są w określonym miesiącu na określony czas. Przykładowo, pojawia się gra Janusz Cebula Revolution 1/10/2019-14/10/2019 za darmo. Oznacza to że w okresie od 1 do 14 października powinieneś:

  • być użytkownikiem konta Live Gold,
  • pobrać, zainstalować lub dodać do swojej biblioteki tę grę.

Nawet jeśli konto po miesiącu wygaśnie (Live Gold płatne) to gry będą na nim zapisane. Jeśli będziesz chciał w nie pograć, po prostu znów aktywujesz płatny Live Gold. Jeśli w okresie 1-14 października nie zainstalujesz lub nie dodasz tej gry do swojej biblioteki gier, to okazja przepada. Gry w ramach Free with Live Gold, tj. Games with Gold nie są katalogowane, a więc zawsze w danym miesiąu udostępniane jest kilka tytułów. Microsoft zobowiązał się że w skali roku udostępni Ci gier o wartości około 700$. Nawet jeśli tylko kilka z tytułów będzie warte uwagi, to biorąc pod uwagę 200 zł (nie 200$) jakie wydałeś na XBOX Live Gold, oferta jest i tak świetna.

Aktualna oferta na Free with Live Gold, tj. Games with Gold dostępna jest na stronie: https://www.xbox.com/pl-PL/live/gold#gameswithgold

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz