Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Poczta Onet jak sprawdzić czy ktoś odczytał maila?Potwierdzenie odczytania wiadomości e-mail czy jej dostarczenia to luksusowe rozwiązanie, które wielu użytkowników naprawdę chciało by posiadać w swojej poczcie. Po co? Czy zdarzyło Ci się wysłać ważną wiadomość e-mail i mieć wątpliwości czy na pewno została wysłana? Nie inaczej zastanawiają się właściciele bezpłatnej poczty Onet- jak sprawdzić czy ktoś odczytał wiadomość wysłaną z Onet Poczta.

Przede wszystkim ustalmy, że możemy odróżnić dwa mechanizmy działania, bardzo podobne do siebie. Jednym z nich jest potwierdzenie odebrania lub odczytania wiadomości, innym, jej dostarczenia.

Istnieją zewnętrzne narzędzia do śledzenia przepływu wiadomości e-mail, są one mniej lub bardziej bezpieczne, dlatego nie zwykło się ich używać bez powodu. Istnieją też w pełni funkcjonalne narzędzia, jak potwierdzenie odczytania wiadomości, które działają, nie wymagają ekstra konfiguracji, ale będą działały tylko wtedy gdy obie strony korespondencji będą chciały ich użyć.

Jak sprawdzić czy ktoś dostał maila z Onet Poczta?

Jeśli wysłałeś pocztę z Onet Poczta nie możesz mieć pewności że wiadomość została dostarczona i odczytana. Ale powinieneś z góry przyjąć, że na pewno adresat ją otrzymał. A przynajmniej zrobił to serwer poczty.

Przyjmuje się, że gdy wyślesz pocztę e-mail i nie otrzymasz żądnej informacji zwrotnej o jej niedostarczeniu, tzw. mailer deamona to oznacza, że wszystko się udało i wiadomość dotarła do serwera odbiorcy. Natomiast czy ją odczytał, czy wiadomość trafiła do właściwego folderu, itp. tego w żaden sposób nie sprawdzisz. Serwer pocztowy wysyła wiadomość od nadawcy A do adresata B. Serwer nadawcy śledzi wiadomość do momentu, którym serwer adresata jej nie odbierze. Odebrał. Więc to koniec.

Potwierdzeniem tego czy wiadomość dotarła do serwera odbiorcy jest to, że nie otrzymałeś informacji zwrotnej o jej niedostarczeniu. Natomiast co się stało z wiadomością po stronie serwera i konta adresata – to nie Twoja sprawa i nie Twój problem.

Żądaj potwierdzenia odczytania wiadomości Onet Poczta

Onet Poczta posiada funkcję, której szukasz – żądaj potwierdzenia odczytania/odebrania wiadomości. Taką funkcję posiadają programy pocztowe, w tym Onet Poczta obsługiwana przez przeglądarkę. Ale aby ona działała, program pocztowy adresata także musi ją obsługiwać.

Poczta Onet jak sprawdzić czy ktoś odczytał maila? Redagując nową wiadomość lub odpowiadając na otrzymaną korespondencję użyj opcji żądania potwierdzenia odczytania wiadomości. Włącznie tej funkcji spowoduje, że adresat otrzyma wiadomość, a ta dodatkowo będzie zawierała dedykowaną opcję. Jej użycie spowoduje wysłanie krótkiej wiadomości e-mail – odpowiedzi – z informacją i potwierdzeniem odczytania poczty.

Rozwiązanie nie jest idealne, bo niczym nie różni się od tego jakbyśmy po prostu odebrali wiadomość i odpisali: przeczytałem, ale odpowiem później.

Różnica polega na tym, że ten mechanizm jest automatyczny ale aby działał nadawca musi aktywować takie żądanie, a odbiorca musi je włączyć u siebie w programie aby mu się wyświetliło. Jeśli nie włączy – otrzyma po prostu wiadomość. Jeśli włączy – otrzyma wiadomość oraz informację, że nadawca tej wiadomości prosi o potwierdzenie odczytania.

Wiem, brzmi to zabawnie bo mało w tym magii, no ale tak to działa i takie rozwiązanie sprawdza się.

Jak włączyć żądanie potwierdzenia odczytania e-mail w Onet Poczta?

  1. Zaloguj się do Poczty Onet na stronie www.poczta.onet.pl podając login, tj. adres e-mail i hasło. Sprawdź jak zalogować się do Onet Poczta lub zmień hasło.
  2. Odpowiedz na wiadomość e-mail lub utwórz nową wiadomość.
  3. Wprowadź adresata wiadomości, temat i treść.
  4. Dodaj załącznik (opcjonalnie).
  5. Rozwiń menu Opcji i włącz żądanie potwierdzenia odbioru. Kliknij i zaznacza Potwierdzenie przeczytania.

Co się stanie gdy wyślesz wiadomość e-mail do adresata, którego konto e-mail obsługuje żądania potwierdzenia odbioru? Otrzyma on korespondencję e-mail z Poczty Onet z dodatkowym komunikatem. Poniżej przykład Poczta home.pl z włączoną opcją otrzymywania/przyjmowania potwierdzeń przeczytania.

Co się stanie gdy ktoś wyśle do Ciebie wiadomość z żądaniem potwierdzenia odbioru na Poczta Onet? Otrzymasz wiadomość e-mail z dodatkowym komunikatem.
Co się stanie kiedy klikniesz Wyślij potwierdzenie? Zostanie wysłana krótka wiadomość e-mail z potwierdzeniem odczytania wiadomości. Otrzyma nadawca oryginalnej wiadomości.

Tags: , ,

Dodaj komentarz