Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jak usunąć konto Poczta Onet?Konto Onet używane jest przez użytkowników głównie do zarządzania pocztą e-mail, wysyłania i odbierania wiadomości pocztowych. Możesz więc usunąć konto Onet Poczta jeśli tylko nie chcesz korzystać ze skrzynki e-mail lub pozostawić je na przyszłość. Nawet jeśli używasz innej poczty, np. poczty home.pl lub Gmail, warto posiadać bezpłatną pocztę np. do rejestrowania w różnych serwisach internetowych, gdzie istnieje ryzyko otrzymania spamu, reklam, itp..

Co się stanie, gdy usunę konto?

Użytkownik może w dowolnym czasie usunąć konto Poczty Onet. Spowoduje to odłączenie od poczty Onet, a więc i brak dostępu do książki adresowej czy otrzymanych i wysłanych wiadomości e-mail, a także zawartości kalendarza.

Spowoduje to także usunięcie danych osobowych w zgodzie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Usunięcie konta nie spowoduje jednak skasowania wpisów np. na forach grupy Onet, gdzie konto było niezbędne do logowania i publikowania treści.

Powinieneś także wiedzieć, że skasowanie konta Poczty Onet odetnie całkowicie dostęp do poczty e-mail kasowanego konta pocztowego. A także dezaktywuje sam adres pocztowy. Zanim skasujesz konto upewnij się, że kasowany adres e-mail nie jest używany nigdzie do logowania lub wysyłki powiadomień. Może okazać się, że po usunięciu konta Poczty Onet nie będziesz już mógł zalogować się do wybranych serwisów internetowych a także odzyskać hasła lub skontaktować się z wybranymi osobami. Przed usunięciem konta Onet usuń adres e-mail lub zmień go na inny oraz poinformuj innych użytkowników o nowym adresie pocztowym.

Jak usunąć skrzynkę e-mail poczta Onet?

  1. Zaloguj się do Onet Poczty
  2. W górnym rogu wybierz Ustawienia konta.
  3. Kliknij  zakładkę Oświadczenia > Edytuj.
  4. Na dole strony znajdziesz odnośnik Usuń konto
  5. Wpisz swoje hasło, zaznacz treść oświadczenia. Kliknij w przycisk Usuń konto.
  6. Twoje konto zostało usunięte.

Pamiętaj! Onet Poczta nie daje możliwości cofnięcia decyzji. Jeśli potwierdzisz kasowanie konta Onet, utracisz do niego dostęp bezpowrotnie. Po 7 dniach od usunięcia konta będzie istniała możliwość utworzenia tego samego adresu na nowo.

Tags: , ,

Dodaj komentarz