Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jak sprawdzić ID strony na Facebook.com?Facebook wymaga podania identyfikatora strony jaką zarządzasz np. podczas tworzenia wtyczek i widżetów na strony internetowe.  Identyfikator strony Facebook tzw. Facebook ID pozwoli Ci na łatwe powiązanie wybranego mechanizmu np. wtyczki w sklepie internetowej z wybranym profilem czyli stroną w serwisie Faceebok.

  • Skorzystaj z Facebook ID aby dodać do swojej strony internetowej lub sklepu moduł wyświetlający ostatnio opublikowane posty w social media. Dzięki temu wtyczka będzie dokładnie wiedziała jakie informacje ma pobrać i pokazać na stronie internetowej.

Uzyskanie Facebook ID jest możliwe dla stron utworzonych w serwisie, nie należy mylić ich profilami prywatnymi lub grupami. Facebook Profile ID pozwala na określenie ID Twojego profilu prywatnego. Początkowo po utworzeniu konta Facebook będzie to po prostu ciąg cyfr, ale możesz go łatwo zmienić na dowolny ciąg znaków.

Jak sprawdzić ID strony na Facebook.com?

Możesz szybko sprawdzić ID strony w serwisie Facebook.com. Pamiętaj, że poniższa instrukcja dotyczy stron/profili których jesteś administratorem.

  1. Zaloguj się na konto Facebook i przejdź do sekcji Strony.
  2. Wybierz stronę której ID chcesz sprawdzić.
  3. Rozwiń sekcję Więcej i wybierz Informacje
  4. Odczytaj ID strony Facebook – identyfikator strony Facebook.

Jak dodać moduł Facebook w sklepie internetowym?

Na przykładzie sklepu internetowego home.pl / Shoper pokaże Ci w jaki sposób możesz użyć numeru identyfikacyjnego strony Facebook, tj. Facebook ID. Dodając dedykowany do obsługi social media moduł, nie musisz wprowadzać żadnej dodatkowej konfiguracji aby wyświetlić informacje o stronie na swojej witrynie internetowej. Po prostu podaj Facebook Page ID i zapisz zmiany.

  1. Przejdź do sekcji Wygląd i treści > Wygląd sklepu > Obecny szablon graficzny.
  2. W sekcji moduły dodaj a następnie edytuj nowy moduł Facebook – Lubię to.
  3. Wprowadź identyfikator strony Facebook. 
  4. Zapisz zmiany. 

 

Tags: , ,

Dodaj komentarz