Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Aplikacja mobilna WP Poczta – konfiguracja i obsługaLogo Wirtualna Polska Poczta

Aplikacja mobilna poczty WP to wygodne rozwiązanie, które pozwala na korzystanie z poczty Wirtualnej Polski na urządzeniach mobilnych. Pozwala na zarządzanie pocztą przychodzącą i wychodzącą, folderami a także sygnaturami (podpis w poczcie) oraz autoresponderem). Jest lekka i łatwa w obsłudze ale nie pozbawiona ograniczeń.

W odróżnieniu od wielu innych aplikacji mobilna poczta WP tj. aplikacja Android/iOS ukierunkowana jest wyłącznie na obsługę poczty Wirtualna Polska co oznacza, że nie skonfigurujesz w aplikacji żadnego innego konta, np. Poczty Onet czy poczty home.pl. To powoduje, że jeśli korzystasz z innych kont pocztowych np. poczty Gmail czy poczty home.pl to niestety, ale będziesz potrzebował dodatkowych aplikacji do ich obsługi.

W tej sytuacji o wiele wygodniejszym wydaje się korzystać np. z aplikacji Poczta Gmail, która nie ma ograniczeń w konfiguracji różnych kont pocztowych.

Niewątpliwą zaletą  mobilnej poczty WP (aplikacji) jest fakt, że do jej konfiguracji potrzebujesz wyłącznie loginu i hasła. Dokładnie tak jakbyś logował się do poczty  w przeglądarce internetowej. Pytanie brzmi, czy w tej sytuacji faktycznie nie jest wygodniej włączyć przeglądarkę internetową i zalogować się do poczty na karcie przeglądarki. Poczta Wirtualnej Polski jest pocztą responsywną, co oznacza, że korzystanie z niej na telefonie będzie równie wygodne co w oknie przeglądarki komputera lub w aplikacji mobilnej.

Aplikacja mobilna WP Poczta

Aplikacja mobilna poczty Wirtualna Polska oferuje szereg rozwiązań z których możesz szybko skorzystać. Do najważniejszych funkcji, które wyróżniają aplikację na tle innych należą:

  • Rozbudowany system segregatorów i fiszek umożliwiających łatwe kategoryzowanie wiadomości, np. wg. ofert, społeczności i zakupów. Mechanizm ten działa o tyle skutecznie, ze pozwala na automatyczne segregowanie np. poczty od banków, ze sklepów internetowych czy dostawców przesyłek, np. kurier InPost itp.
  • Kontakty – w aplikacji mobilnej uzyskasz dostęp do wszystkich kontaktów. TO bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możesz zarządzać kontaktami oraz wiadomości jednocześnie z telefonu i komputera, bez ryzyka utraty danych,
  • Załączniki w jednym miejscu – to co często budzi wiele pytań w poczcie WP to folder załączniki, który wiele osób chciało by skasować. Tym czasem pozwala on szybko filtrować załączniki do wiadomości e-mail a następnie identyfikować wiadomości w których się znajdują, tak samo możesz zrobić to w mobilnej poczcie WP.
  • Konta zewnętrzne – w większości programów pocztowych możesz skonfigurować wiele kont poczty a następnie wysyłać za ich pomocą wiadomości. W mobilnej poczcie WP nie dodasz konta zewnętrznego, możesz je dodać na stronie www.poczta.wp.pl a wtedy w aplikacji mobilnej wyświetli się folder z wiadomościami.

Jak zainstalować i uruchomić mobilną WP Pocztę?

Zainstaluj aplikację mobilnej poczty Wirtualna Polska na telefonie Android lub iOS:

  1. Przejdź do Google Play lub AppStore i odszukaj aplikację Poczta WP.
  2. Zainstaluj aplikację mobilną.
  3. Włącz aplikację mobilną WP Poczta
  4. Podaj adres e-mail i ustalone dla niego hasłoJak zalogować się do WP Poczta i odczytać wiadomość?
  5. Zaloguj się do konta e-mail.Jak zalogować się do WP Poczta i odczytać wiadomość?
  6. W dolnej części znajdziesz Sekcje Poczta, Kontakty WP oraz Załączniki i Opcje.

W Opcjach aplikacji mobilnej znajdziesz m.in. ustawienia sygnatury czyli podpisu poczty WP oraz autorespondera czyli asystenta nieobecności.

W Załącznikach znajdziesz wszystkie załączniki jakie znalazły się na twojej skrzynce e-mail ze wszystkich wiadomości. Kiedy otworzysz szczegóły załącznika znajdziesz informacje w której wiadomości e-mail został przesłany.

Sprawdź także:

Tags: , ,

Dodaj komentarz