Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Jak przesyłać strumieniowo z Xbox One do Windows 10?Streamowanie gier z konsoli XBOX ONE

Technika streamowania gier z jednego na drugie urządzenie otwiera szereg nowych możliwości dostępu do multimedialnej rozrywki. Tytułowe rozwiązania przesyłania strumieniowego gier z XBOX One do Windows 10 pozwala na granie w konsolowe gry bezpośrednio na ekranie Twojego komputera lub laptopa. Rozwiązanie to używane jest także do przesyłania strumieniowego materiałów video np. do serwisu YouTube.

Podczas strumieniowego przesyłania gier z XBOX One do Windows 10, możesz podłączyć kontroler do komputera lub pozostawić podłączony do konsoli i nadal sterować grą.

Tanie przedłużenie ważności konta Xbox Game Pass Ultimate

Strumieniowe przesyłanie gier z XBOX One do Windows 10 korzysta z mocy obliczeniowej Twojej konsoli. Komputer z systemem Windows 10 pełni tu rolę drugiego ekranu. Do poprawnego działania konfiguracji potrzebujesz konsoli XBOX One i włączonej opcji streamingu gry w ustawieniach konsoli oraz komputera z systemem Windows 10 . Komputer jak i konsola muszą znajdować się w tej samej sieci domowej, przewodowej lub bezprzewodowej.

W odróżnieniu od rozwiązań SONY:  Remote Play PlayStation 4 i PS Now, konsola Xbox One i komputer muszą być w tej samej sieci.

Przesyłanie strumieniowe gier ma wiele zastosowań. Poza możliwością taniego streamowania gier na ekran Windows 10 a następnie jego nagrywanie lub przesyłanie na żywo dalej, rozwiązanie ma też bardziej „codzienne” zastosowanie. Jeśli przykładowo konsola na co dzień podłączona jest pod telewizor, ktoś może chcieć w tym czasie oglądać programy telewizyjne. Możesz nadal grać korzystając z innego ekranu. Dodatkowo strumieniowe przesyłanie gier pozwala pozwala wyjść z salonu i grać w ulubione gry Xbox One w dowolnym miejscu z dostępem do sieci domowej. Nie wymaga też żadnych dodatkowych kabli.

Najlepszą wydajność takiego przesyłu uzyskasz korzystając z tradycyjnej sieci Ethernet (kabel), ale działa to także w konfiguracji mieszanej lub gdy oba urządzenia korzystają z WiFi.

Pamiętaj także, że treści chronione HDCP nie mogą być przesyłane strumieniowo. W praktyce oznacza to że najpewniej nie obejrzysz w ten sposób filmu uruchomionego z płyty BluRay na konsoli.

Przesyłanie strumieniowego z Xbox One do Windows 10

Jesteś gotowy na przesyłanie strumieniowe gier z Xbox One do Windows 10? Zacznij od sprawdzenia konfiguracji konsoli, następnie wróć do systemu Windows. Wykonuj kolejne kroki zgodnie z poniższą instrukcją.

Ważne! Upewnij się, że konsola i komputer z systemem Windows 10 są uruchomione i podłączone do tej samej sieci Internet (nie ważne czy za pomocą kabla czy WiFi). Do przesyłania strumieniowego gier będzie konieczne zalogowanie się do swojego profilu na konsoli Xbox One.

W systemie Windows 10 domyślnie dostępna jest aplikacja XBOX tj. Pomocnik konsoli XBOX. Uruchom aplikację a następnie zaloguj się do swojego konta XBOX, posługując się tymi samymi danymi co na konsoli.

Zaloguj się do konta XBOX w systemie Windows 10

Konfiguracja konsoli XBOX One

Włącz przesyłanie strumieniowe gier na konsoli Xbox One:

W tym celu naciśnij przycisk Xbox , aby otworzyć przewodnik i wybierz kolejno pozycje System > Ustawienia > Preferencje > Połączenia urządzeń.
Strumieniowe przesyłanie gier z konsoli XBOX ONE

W dalszej części dokonaj zmiany ustawień w dwóch obszarach:

  1. W sekcji Ta konsola Xbox wybierz ustawienie Zezwalaj na streamowanie gier na inne urządzenia. Jest to ustawienie wyjściowe, umożliwiające konsoli przesyłanie obrazu.
  2. W obszarze Aplikacja XBOX wybierz ustawienie Zezwalaj na połączenie się z dowolnego urządzenia lub Profile zalogowane na tej konsoli Xbox. Dzięki temu rozwiązaniu ograniczysz dostęp do konsoli tylko urządzeniom i aplikacjom które mają zalogowane profile konta których Ty używasz. W teorii ustawienie to nie ma większego znaczenia, ale jeśli dysponujesz wieloma kontami, używasz konsoli w miejscu publicznym, itp. to może ta opcja przydać się. 

Konfiguracja strumieniowego przesyłania gier na konsoli XBOX

Twoja konsola Xbox One jest już przygotowana do strumieniowego przesyłania gier czyli streamowania gier do aplikacji Pomocnik konsoli Xbox w systemie Windows 10.

Uruchomienie i konfiguracja aplikacji Pomocnik konsoli XBOX

Pomocnik konsoli XBOX. Uruchom aplikację w systemie Windows 10, a następnie zaloguj się do swojego konta XBOX, posługując się tymi samymi danymi co na konsoli.

Zaloguj się do konta XBOX w systemie Windows 10
  1. Wybierz pozycję Podłączenie – znajdziesz ją w rozwijanym panelu po lewej stronie ekranu (pod Szukaj) lub bezpośrednio na ekranie głównym w sekcji Streamowanie gry > Podłączenie do Xbox OneStremowanie gier z konsoli Xbox One
  2. Aplikacja Pomocnik konsoli Xbox  rozpocznie skanowanie sieci w poszukiwaniu dostępnych konsol Xbox One. W kolejnym kroku wybierz nazwę konsoli, z którą chcesz nawiązać połączenie.Podłącz konsolę Xbox One do systemu Windows 10
  3. Kliknij przycisk Podłącz.
  4. Na liście znajdziesz listę podłączonych konsol. Skorzystaj z przycisków Streamowanie – aby rozpocząć streamowanie gier z konsoli XBOX ONE lub Przetestuj streamowanie aby sprawdzić jakość połączenia.
  5. Jeśli chcesz od raz  rozpocząć streamowanie, kliknij pozycję Streamowanie po podłączeniu konsoli.Streamowanie gier do systemu Windows 10 - XBOX

WAŻNE! Podczas konfiguracji konsoli w systemie Windows 10, aplikacja wskaże komunikat o braku kontrolera. Jeśli zignorujesz ten komunikat, kontroler zostanie nadal podłączony do konsoli XBOX i sterowanie będzie odbywało się za pomoca komunikacji: pad > konsola, konsola > Windows 10. Możesz podłączyć pada bezpośrednio do komputera z systemem Windows 10 (Bluetooth lub za pomocą kabla). Jedno i drugie rozwiązanie działa poprawnie. Jak podłączyć kontroler XBOX ONE do Windows 10?

Streamowanie gier z XBOX One do systemu Windows 10

Kiedy Twoja konsola XBOX ONE zostanie już podłączona do aplikacji Pomocnik konsoli Xbox w systemie Windows 10 możesz rozpocząć streamowanie gier. Analogicznie jak przy podłączeniu konsoli, możesz skorzystać z opcji Podłączenie z menu po lewej, a następnie kliknąć Streamowanie (patrz screen z instrukcji wyżej).

Najwygodniej będzie jednak skorzystać z opcji na ekranie głównym aplikacji. Kliknij Streamuj gry Xbox One teraz

Możesz uruchomić streamowanie gier klikając w nazwę wybranej gry. Po kliknięciu nazwy gry zostanie ona uruchomiona i rozpocznie się streamowanie gry.

Streamowanie gier z konsoli XBOX ONE

Po rozpoczęciu streamowania gier z Xbox One do systemu Windows 10, na całym ekranie zostanie wyświetlony widok z konsoli Xbox One (albo widok menu konsoli albo od razu sama gra). Na ekranie po najechaniu kursorem w dowolne miejsce, znajdziesz dodatkowe opcje zarządzania streamingiem gry.

Ustawienia streamowanie gier z Xbox One

Możesz uruchomić opcje konsoli, wyłączyć i włączyć mikrofon, zatrzymać streamowanie gry, rozwinąć dodatkowe opcje połączenia z konsolą.

 

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz