Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Co to jest Xbox All Access?XBOX Game pass Ultimate

Xbox All Access to oferta skierowana do użytkowników, nowych jak i obecnych, konsol XBOX od Microsoft. Oferta jest ograniczona czasowo i obecnie dostępna wyłącznie w stanach zjednoczonych. Każdy kto zainteresuje się ofertą Xbox All Access otrzymają w ramach oferty konsolę do gier, dostęp do XBOX Games Pass oraz XBOX Live Gold (czyli obecnie dostępną usługę XBOX GAME PASS ULTIMATE).

Przez określony czas będą opłacali ją w miesięcznej racie. Reasumując, XBOX All Access jest odpowiednikiem zakupu abonamentu na konsolę i dodatki, tak jak np. w Polsce oferują to sieci komórkowe (telefon w abonamencie na określony okres czasu + usługi telefoniczne, SMS, Internet operatora).

Co to jest XBOX Games Pass Ultimate?

Jednak to nie sam program wzbudził największe emocje, co dodatkowa związana z nim informacja. Użytkownicy, którzy zdecydują się na taką formę finansowania konsoli i gier będą mogli złożyć wniosek o aktualizację wybranej konsoli do następnej jej wersji/generacji. Chodzi oczywiście o zapowiadaną na koniec 2020 roku konsolę realizowaną w ramach projektu XBOX Scarlett.

Wydaje się to całkiem fajnym rozwiązaniem, ale całość działa prawdopodobnie na tej samej zasadzie co przedłużanie abonamentu na telefon przed czasem. A więc wymiana konsoli będzie wiązała się z rozpoczęciem umowy od nowa. Jeśli dobrze rozumiem ideę programu XBOX All Access, to przykładowo, decydując się dziś na XBOX One X, po 12 miesiącach (z 24 miesięcy umowy) będziemy mogli wymienić konsolę i rozpocząć nowy cykl abonamentowy. Jak rozumiem, spowoduje to jednocześnie zerwanie dotychczasowego abonamentu. Zakładając więc że kolejny abonament także będzie trwał 24 miesiące, w efekcie zamkniemy się w 36 miesiącach zobowiązań. Trudno tu mówić o oszczędności, raczej o wygodzie subskrypcji usług i finansowania konsoli.

Co to jest konto XBOX LIVE GOLD?

Możliwie jednak, że mylę się, a cały okres abonamentowy, zakładając wymianę konsoli XBOX ONE X po roku (takie mamy prawo i gwarancję w ramach subskrypcji) nie spowoduje przerwania abonamentu i rozpoczęcia nowego, tylko zsumuje oba okresy. Ten model jest bardziej logiczny w odniesieniu jak działa to obecnie w sieciach komórkowych. Możesz wymienić telefon przed końcem abonamentu, ale nadal spłacasz wszystkie umowy.

Rejestracja w Xbox All Access oznacza, że ​​jesteś właścicielem konsoli i 24-miesięcznej subskrypcji Xbox Game Pass i Xbox Live Gold bezpośrednio po zakupie.

Co do samej formy finansowania z uwzględnieniem wymiany konsoli, nie przykładałbym teraz większej wagi, bo program oferty XBOX ALL ACCESS i tak nie jest dostępny w naszym kraju. Mając jednak na względzie przeliczenia w dolarach, oszczędność na podstawie cen Microsoft Store jest tak naprawdę znikoma. Skąd to znamy? Oczywiście z oferty abonamentowej na telefony komórkowe.

Najważniejszą informacją dla Ciebie jest to, że Microsoft mocno promuje ofertę Xbox All Access, co dla Ciebie jest ciekawą formą finansowania konsoli (np. zamiast zakupu na raty, po prostu opłacasz konsolę wraz z dodatkami). Wymiana konsoli na tę z projektu Scarlett też nie jest jakimś argumentem na wagę złota. Konsola i tak będzie dostępna w sklepach. Dodatkowo kupując ją na własną rękę, nie jesteś zobowiązany i związany żadnymi umowami.

Microsoft doskonale wie, że w tej chwili oczy graczy skupione są na premierze PlayStation5. Dodajmy, że pod tym względem konsola SONY sprzedaje się i budzi o wiele większe zainteresowanie niż konsola Microsoft, która nadal wydaje się znacznie mocniejszym graczem. Za rezygnacją z zakupu konsol XBOX ONE S i XBOX ONE X przemawia oczekiwanie na kolejną generację.

Tags: , , ,

Dodaj komentarz