Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Na ilu urządzeniach można oglądać HBO GO?Logo HBO GO dla Android TV

Podobnie jak w przypadku Netflix, tak samo posiadając subskrypcję HBO Go możesz oglądać filmy i seriale na wielu urządzeniach jednocześnie. Oferta obu operatorów różni się od siebie nie tylko bazą filmów i seriali ale także ceną, jakością obrazu i ilością urządzeń na których w jednym czasie możesz oglądać filmy i seriale.

W HBO Go masz jedną opłatę abonamentową wynoszącą 25 zł płatne z góry za kolejny miesiąc używania subskrypcji. W ramach tej opłaty otrzymasz dostęp do bazy filmów i seriali HBO Go.

Na ilu urządzeniach można oglądać HBO GO?

Kiedy korzystasz z platformy Netflix tworzysz tzw. profile konta. Możesz posiadać ich 5 a z Netflix może w jednym (tym samym) czasie korzystać maksymalnie 4 użytkowników (4 urządzenia). Nie ma jednak ograniczeń aby dane dostępowe miało więcej niż 4 czy 5 użytkowników, możesz zalogować się do konta Netflix na dowolnej licznie urządzeń ale limit obejmuje ilość urządzeń oglądających Netflix w tym samym momencie. W tym mopżesz utworzyć i zarządzeń 5 spersonalizowanymi profilami.

W HBO Go sytuacja zmienia się. Masz 1 abonament, jedno konto użytkownika. W ramach tego konta możesz zarejestrować do 5 urządzeń na których będziesz korzystał z HBO Go. Możesz oglądać filmy i seriale jednocześnie na 2 urządzeniach z maksymalnie 5 zarejestrowanych na koncie. Fizycznie z konta HBO GO może więc korzystać 2 użytkowników jednocześnie. Możesz oczywiście zmieniać ilość i rodzaj zarejestrowanych urządzeń ale nadal limit 2 jednoczesnych ekranów nie zmienia się.

Podsumowanie:

  • Netflix: 5 profili, nielimitowana ilość urządzeń, 4 użytkowników w jednym czasie
  • HBO GO: 1 profil, 5 urządzeń, 2 użytkowników w jednym czasie.

Wydaje się, że oferta Netflix jest pod tym względem lepsza. I tak i nie. Wybierając droższe pakiety Netflix płacisz więcej, jednocześnie zwiększasz liczbę użytkowników oraz jakość obrazu (o ile video oferuje wyższą jakość). W HBO GO w teorii płacisz za jeden typ subskrypcji o określonej liczbie użytkowników i jakości (FullHD). Jeśli jednak porównasz ceny obu pakietów okazuje się, że cena za 1 użytkownika (aktywnego) wychodzi bardzo zbliżona, około 12-13 zł

Mam 3 telewizory czy mogę rozszerzyć konto HBO GO?

Jeśli posiadasz przykładowo 3 telewizory na których korzystasz z HBO GO to masz dwie możliwości działania aby każdy był zadowolony:

  • kupić jedno konto HBO GO, zarejestrować 3 urządzenia, ale poinformować użytkowników że tylko 2 z 3 będzie mogło oglądać HBO w jednym czasie. To komfortowe rozwiązanie gdy wszyscy nie oglądają HBO w jednym czasie, np. ja wolę seanse wieczorne, a ktoś inny rano.
  • kupić 2 konta HBO GO, co umożliwi zarejestrowanie do 10 urządzeń ale jednocześnie oglądanie HBO przez nawet 4 osoby w tym samym czasie.

Pamiętaj, że kluczowym elementem przy określeniu liczby użytkowników jest właśnie sprawdzenie ile osób potrzebuje oglądać filmy i seriale HBO w tym samym czasie.

Tags: , , ,

Dodaj komentarz