Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Dji Mavic Mini oficjalnie po premierze – specyfikacja i cenaDJI Mavic Mini - from www.newegg.ca

30 października, DJI pokazuje jak wygląda, czym jest i co oferuje nowy dron Dji Mavic Miniu, który wydaje się idealnym następcą popularnego ale już nie nowego Dji Sparka. Jak wynika ze specyfikacji i założeń projektu, DJI Mavic Mini nie ma na celu rywalizować z Dji Mavic Air, a stanowi uzupełnienie całej rodziny dronów od Dji.

Mavic Mini - Photo by DJI / newegg.ca

W chwili obecnej możliwy jest zakup drona Mavic Mini w przedsprzedaży. Kosztuje on odpowiednio 1799 zł za podstawowy zestaw oraz 2249 zła wersję Fly More Combo.

Dji Mavic Mini – pełna specyfikacja, najważniejsze parametry:

Ile ważny Mavic Mini – 249 gramów co czyni go idealnym rozwiązaniem dla zmieniającego się właśnie prawa dot. obsługi i poruszania się dronami w USA oraz niebawem w Unii Europejskiej, także w Polsce.

Jak szybko lata Mavic Mini – maksymalna prędkość to 4 m na sekundę w trybie sport oraz 2 m/s w normalnym trybie. Przy bardzo dobrych warunkach pogodowych prędkość ta zwiększy się nawet do 13 m/s co daje nam wynik na poziomie 47 km/h

Jaki jest maksymalny zasięg drona Mavic Mini? – maksymalny zasięg drona to 4000 metrów czyli 4KM, na tyle sięgnie aparatura, chociaż należy pamiętać, ze w Polsce w trybie CE zasięg ten pewnie sięgnie kilkuset metrów. Znów trzeba będzie przełączyć drona na FCC. Maksymalna wysokość lotu to 3000 metrów nad poziomem morza.

Jaki jest maksymalny czas lotu Mavic Mini? Producent zapewnia że maksymalny czas lotu Dji Mavic Miniu to nawet 30 minut w mierzone w optymalnych warunkach, tj. przy dobrej pogodzie i przy prostym locie bez zbędnego manewrowania. Optymalny czas lotu w zwykłym użytkowaniu wyniesie około 18 minut, a więc wynik ten jest znacznie lepszy niż np. Dji Mavic Air a nawet Dji Spark.

Z jakich technologii lokalizacji korzysta Mavic Mini? Tak jak pozostałe modele: GPS + GLONASS

Czy Mavic Mini posiada gimbal ze stabilizacją? Tak, kamera umieszczona została na trzyosiowym gimbalu co czyni go świetnym dronem do nagrywania video.

Jaką kamerę posiada Mavic Mini? Kamera oparta jest na znanej matrycy CMOS 1 / 2,3 ” : 12 MP którą DJI wykorzystywał już wcześniej w swoich dronach.

DJI Mavic Mini czy DJI Mavic Mini Fly More Combo

Jaki jest kąt widzenia kamera? Kąt widzenia to aż 83 stopnie.

Jaka jest ogniskowa i przysłona Mavic Mini? Mavic Mini oferuje ogniskową 35 mm, co jest odpowiednikiem formatu: 24 mm Przysłona: f / 2.8 Zasięg fotografowania: 1 m do ∞

Jaki jest zakres ISO kamery w Dji Mavic Mini? Zakres ISO wynosi od 100 do 3200 w trybie auto i manulanie.

Jaki jest maksymalny i minimalny czas otwarcia migawki Mavic Mini? Maksymalnie otworzymy migawkę na 4 sekundy, a najkrótszy czas wynosi 1/8000 sekundy.

W jakim rozmiarze można robić zdjęcia Mavic Mini? Rozmiar maksymalny wykonywanych zdjęć to dla formatu 4:3: 4000 × 3000, a dla formatu 16:9: 4000 × 2250

Czy Mavic Mini robi zdjęcia seryjne? Tak, Mavic Mini potrafi robić zdjęcia seryjne. Interwał pojedynczego strzału : 2/3/5/7/10/15/20/30/60 s

W jakiej rozdzielczości Mavic Mini nagrywa filmy video? Mavic Mini nie nagrywa w 4k, oferuje maksymalnie rozdzielczość 2.7k przy 24/25/30 FPS oraz FullHD przy 23/30/50/60 FPS.

Czy Mavic Mini obsługuje tryb Slowmotion? Nie. Maksymalnie możemy nagrywać filmy z prędkością 60FPS przy rozdzielczości FullHD. 2,7 K: 2720 × 1530 25/30 FPS
FHD: 1920 × 1080 25/30/50/60 FPS

Jaka jest Maksymalna szybkość transmisji wideo? 40 Mbps

Czy Mavic Mini robi zdjęcia w formacie RAW? Nie, Mavic Mini wykonuje i zapisuje zdjęcia tylko w formacje JPEG

W jakim formacie Mavic Mini zapisuje filmy? MP4 (H.264 / MPEG-4 AVC)

Czy do obsługi drona potrzebny jest telefon z systemem iOS lub Android? Tak, do obsługi drona potrzebny jest telefon lub inne urządzenie z systemem Android lub iOS.

Czy Mavic Mini posiada czujniki antykolizyjne? Nie, Mavic Mini nie posiada czujników chroniących przed kolizją. Posiada wyłącznie Czujnik wizyjny + precyzyjny wskaźnik GPS, które pomagają mu utrzymać stałą pozycję oraz bezpiecznie wylądować.

Czy Mavic Mini jest wyposażony w kontroler do sterowania? Tak. Mavic Mini jest wyposażony w dedykowany pilot zdalnego sterowania, a drążki sterujące można nawet odczepić w celu wygodnego transportu i przechowywania podobnie jak w modelu Mavic Air.

Czy Mavic Mini posiada wbudowaną wewnętrzną pamięć do przechowywania filmów i zdjęć? Nie, należy zakupić kartę pamięci microSD  i umieścić ją w dronie.

Jaka karta pamięci do Mavic Mini? Rekomendowane karty pamięci do obsługi Mavic Mini:

  • 16 GB: SanDisk Extreme, Lexar 633x
  • 32 GB: SamSung Pro Endurance, SamSung Evo Plus, SanDisk Industrial, SanDisk Extreme V30 A1, SanDisk Extreme Pro V30 A1, Lexar 633x, Lexar 667x
  • 64 GB: SamSung Pro Endurance, SamSung Evo Plus, SanDisk Extreme V30 A1, Lexar 633x, Lexar 667x, Lexar 1000x, Toshiba EXCERIA M303 V30 A1, Netac Pro V30 A1
  • 128 GB: SamSung Pro Plus, SamSung Evo Plus, SanDisk Extreme V30 A1, SanDisk Extreme Plus V30 A1, Lexar 633x, Lexar 667x, Lexar 1000x, Toshiba EXCERIA M303 V30 A1, Netac Pro V30 A1
  • 256 GB: SanDisk Extreme V30 A1

Czy Mavic Mini obsługuje karty pamięci 128 GB? Tak, Mavic Mini obsługuje karty microSD 128GB

Czy Mavic Mini obsługuje karty pamięci 256 GB? Tak, Mavic Mini obsługuje karty microSD 256 GB.

Czy Mavic Mini jest wodoodporny i odporny na warunki pogodowe? Nie, Mavic Mini podobnie jak model Spark i Air nie są odporne na wilgoć.

Czy Mavic Mini posiada funkcję automatycznego powrotu do miejsca startu – RTH? Tak, funkcja RTH jest dostępna w Mavic Mini. Należy mieć na uwadze, że dron nie posiada czujników zderzeniowych co oznacza, że powrót i jego trasa powinny być starannie zaplanowane.

Dlaczego dron Mavic Mini waży tylko 249 gramów? Waga 249 pozwala w  wielu krajach na zwolnienie go z  niektórych przepisów. Na przykład w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie możesz latać Mavic Mini bez konieczności rejestracji swojego drona w rządzie. Ten sam limit zostanie prawdopodobnie ustalony w czerwcu 2020 roku także w Polsce i całej Unii Europejskiej.

Jak mogę naładować Dji Mavic Mini? W podstawowym zestawie otrzymasz kabel do ładowania akumulatora z dowolną ładowarką. Mavic Mini posiada wsparcie dla szybkiego ładowania i bsługuje Quick Charge 2.0 18 W.

Ile czasu trwa ładowanie jednego akumulatora Mavic Mini? Pełne naładowanie akumulatora drona Dji Mavic Mini za pomocą ładowarki USB Quick Charge 2.0 18 W zajmuje 90 minut (50 minut dla akumulatora 1100 mAh).

Tags: , , ,

Dodaj komentarz