Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Moje OLX logowanie za pomocą konta Allegro nie działaJeśli do tej pory logowałeś się do konta OLX korzystając z mechanizmu logowanie Allegro , to powinieneś wiedzieć że opcja ta nie jest już dostępna (lipiec 2018). 

Logowanie Allegro umożliwiało logowanie do serwisu OLX za pomocą danych konta Allegro. Allegro i OLX stanowiły dwa połączone serwisy aukcyjne. Logowanie OLX opiera się w chwili obecnej na utworzeniu nowego konta logowania. Wraz z nim nadanie loginu w postaci adresu e-mail i hasła.

Logowanie Allegro wyłączone

Teraz logowanie OLX  możliwe jest za pomocą social media. Przy czym należy pamiętać, że logowanie OLX tego typu pobiera jedynie podstawowe informacje z serwisów społecznościowych. Po co? Aby następnie utworzyć konto użytkownika OLX. Jest ono oparte o w/w schemacie logowania: adres e-mail i hasło.

Również logowanie OLX możliwe jest za pomocą adresu e-mail, konta Facebook lub konta Gmail. Oczywiście logowanie jedną z w/w metod oznacza także rejestrację w serwisie OLX. Przy czym do logowania będziemy używali automatycznego mechanizmu identyfikacji użytkownika, posiadającego konto. Gdzie? W zew. serwisie lub adresu e-mail (hasło do OLX nadajemy indywidualnie).

Czy logowanie OLX jest bezpieczne?

Co zrobić jeśli do tej pory logowałeś się do konta OLX za pomocą konta Allegro i mechanizmu logowanie Allegro? Spokojnie, OLX na szczęście przygotował się na taką ewentualność. OLX skorzystał z prostego mechanizmu identyfikacji:

  • jeśli wybierzemy opcję logowania za pomocą adresu e-mail (domyślne) i klikniemy opcję nie pamiętam hasła, system poprosi nas o nadanie nowego hasła dostępu. Jeśli wykryje że konto e-mail było powiązane z allegro, a więc logowałeś się wcześniej kontem Allegro, zaakceptuje zmianę i nada nowe hasło w serwisie OLX (otrzymasz wiadomość e-mail).
  • możemy też skorzystać z opcji rejestracji konta, na stronie https://olx.pl/konto/rejestracja i analogicznie, jeśli wprowadzimy adres e-mail, ten sam, który był przypisany do konta Allegro, którym wcześniej logowaliśmy się oraz nadamy nowe hasło dostępu, system rozpozna nas i zaakceptuje hasło. Otrzymasz wiadomość e-mail z prośbą o aktywację konta.

Teraz możesz już logować się na swoje konto w OLX.pl podając adres e-mail i nowe hasło dostępu. Logowanie Allegro pozostaje więc opcją dostępną wyłącznie w serwisie Allegro. To tam pierwotnie używamy utworzonych wcześniej kont użytkowników portalu aukcyjnego.

W powyższej sytuacji nasze konto OLX nie ulegnie zmianie, nadal będziemy mieli dostęp do naszych ogłoszeń. A także korespondencji oraz historii konta (stażu).

Co zrobić jeśli logowanie OLX nie rozpozna nas?

Oznacza to że podaliśmy na etapie zmiany hasła lub rejestracji nowy adres e-mail nie związany z naszym kontem Allegro. W efekcie cały proces, chociaż będzie wyglądał identycznie, doprowadzi nas do utworzenia nowego konta w serwisie OLX. Tworzymy więc nowe konto OLX.

 

 

Tags: , , , ,

One comment

  • Na swoje konto z komputera w ogóle już nie można wejść. To jawne łamanie praw konsumenta. Ciągle wywala błąd o przeciążonych serwerach od roku! Wyszukiwarka olxowa też wywala błąd, niech zamkną ten portal i po kłopocie, na pewno znajdzie się ktoś inny kto stworzy coś lepszego.

Dodaj komentarz