Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Android 7.0 Nougat dostępny dla telewizorów Sony Bravia [31.05.2017]Dziś, 31 maja 2017 roku, Sony wystartowało z aktualizacją wybranych modeli telewizorów z Android TV do Androida 7.0. Tym samym widać, że Sony powoli wypełnia obietnicę z początku tego roku, kiedy zapowiedzieli, że aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich modeli z 2015, 2016 i 2017 roku.

Oczywiście ze względów marketingowych, aktualizacja startuje od najwyższych i najnowszych modeli, chociaż jak donoszą serwisy branżowe, na jesień 2017 wszystkie modele powinny już otrzymać aktualizację do Androida 7.0.

Generalnie jest to miła wiadomość, gdyż początkowo SONY zapowiadało że do aktualizacja do wersji 6.0 zakończy się jesienią tego roku, tym czasem jesteśmy w trakcie aktualizacji do wersji 7.0.

Co nowego w Android 7.0 – AndroidTV?

  • tryb „obraz w obrazie”, który działa nie tyle dla urządzeń z wieloma tunerami, co także dla aplikacji, np. YouTube,
  • tryb ustawień na połowie ekranu, a więc to co do tej pory miały przystawki, teraz będzie też w telewizorach,
  • wiele kont Google, a tym samym możliwość personalizacji ustawień, listy kanałów, aplikacji pod użytkownika,
  • możliwość wyboru trybu oglądania telewizji z głównego menu przez naciśnięcie przycisku PROG +/- lub przycisku numerycznego,
  • funkcja wyszukiwania głosowego w przeglądarce internetowej, 
  • rozbudowany tryb HDR.

Zakładam, że tryb HDR nie będzie dostępny dla wszystkich modeli i od tego też uzależnione będzie wykonywanie aktualizacji. Jednak trudno mi na ten moment cokolwiek wróżyć.

Jakie modele SONY BRAVIA dostaną dziś Androida 7.0?

Lista nie jest zbyt długa, ale spokojnie, od czegoś trzeba zacząć:
– 2016 Sony’s Android TVs (XD 70, 75, 80, 83 and ZD9 / Z9D)
– 2017 Sony’s Android TVs (XE 80, 83, 85, 90, 93, 94 and A1 OLED)

Bądźcie jednak cierpliwi, jednak i te wymienione wyżej, jeszcze nie otrzymają aktualizacji tak szybko. SONY nie podaje dokładnych terminów, poza terminem rozpoczęcia aktualizacji.

„Od dnia 31 maja 2017 r. firma Sony optymalizuje system Android do wersji
Android 7.0 (Nougat) w swoich telewizorach i dodaje nowe funkcje , dotyczy to modeli – linia 2017 r .(XE80 , XE83 , XE85 , XE90 , XE93 , XE94 , A1) oraz telewizorów, modele – linia 2016 r ( produkcja jesień/zima ).(XD70 , XD75 , XD80 , XD83 , ZD9)

Firma SONY planuje zakończenie wdrażania tej aktualizacji  do końca czerwca 2017 r . Telewizory linia 2015 r. i linia 2016 r.( produkcja wiosna/lato), otrzymają aktualizację w terminie późniejszym. Teoretycznie przewidywany czas ukończenia aktualizacji to jesień 2017 roku.

YouTube: Aktualizacja Android TV 7.0, dowiedz się więcej!

Jak pobrać aktualizację?

Aktualizacja udostępniana jest automatycznie na telewizorze.

Co dalej z AndroidTV?

Ciekawi Was co dalej? Google od kilku tygodni prezentuje w sieci Androida 8.0 czyli Android O i żeby było tego mało, prezentuje także nowy system Android TV oparty właśnie na 8 wersji samego Androida.

Największą nowością będą… rekomendacje. Google stawia na nie jeden pasek rekomendacji, a wiele pasków. W praktyce oznacza to, że zmierzamy w kierunku w którym system i ekran HOME nie są zapleczem telewizora, a głównym centrum z którego zaczynamy oglądanie materiałów VIDEO.

Biorąc pod uwagę pojawienie się Strumieniowego przesyłania kanałów i aplikacji Telewizja online od Google w Android TV 6.0, prawdopodobnie taki będzie kierunek rozwoju całej platformy. Dodam tylko, że „spk” + Telewizja online, umożliwiają wyświetlenie na jednej liście zarówno kanałów dostępnych np. z tunera telewizora jak i kanałów telewizji online.

Sprawdziłem to, faktycznie działa. Moduł CI+ od UPC dostarcza mi ponad 150 kanałów, a aplikacja Telewizja online kolejne 10 zaciągniętych z zewnętrznych serwisów.

YouTube: Strumieniowe przesyłanie kanałów + telewizja online

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz