Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Popularne aplikacje funkcjonalne na Android TV 2020/2021Android TV to system Smart TV dla telewizorów za którym stoi firma Google. To co jest mocną przewagą tego systemu telewizorów to ogromny potencjał Google Play Store z aplikacjami dedykowanymi dla Twojego telewizora.

System Android TV w telewizorze oferuje obecnie możliwość zainstalowania ponad 5 tysięcy aplikacji: gier, programów, narzędzi, usług VOD, radia i muzyki online. Jeśli nawet zauważyłeś, że Android TV nie oferuje jakiejś aplikacji, możesz zawsze podjąć się jej zainstalowania pobierając plik APK z APK Mirror (plik instalacyjny dla Androida) i ręcznego zainstalowania takiej aplikacji na telewizorze, np. Facebook na Android TV.

W osobnym zestawieniu aplikacji polecanych na Android TV wskazałem Ci 5 typów aplikacji jakie możesz i powinieneś instalować na swoim telewizorze lub przystawce z Android TV. Należą do nich gry, aplikacje VOD, telewizja internetowa, narzędzia i odtwarzacze muzyki online.

Aplikacje funkcjonalne jakie wskażę Ci w tym artykule, to przede wszystkim przydatne narzędzia. Odpowiadają one za obsługę sieci VPN, pozwalają na odtwarzanie multimediów, zarządzanie plikami czy zmianę konfiguracji telewizora.

Popularne aplikacje funkcjonalne i narzędzia na Android TV

Poniżej znajdziesz popularne aplikacje na Android TV. Nie myśl jednak że ich lista zamyka się na tych kilku pozycjach. Wybrałem dla Ciebie kilka aplikacji funkcjonalnych, narzędzi, które pełnią trochę inną rolę niż tylko oferują dostęp do treści video, np. filmów i seriali na Android TV.

Gdy zaczniesz szukać aplikacji w Google Play Store telewizora szybko zobaczysz, że podobnych aplikacji jest więcej. Przetestuj i wybierz tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

 • Button Mapper: Remap your keys: aplikacja wymaga trochę wprawy w konfiguracji ale pozwala na wykonanie prostej akcji zmiany funkcji poszczególnych przycisków na pilocie, np. zmiany przycisku Netflix na przycisk uruchamiający YouTube.
 • Android TV Remote Control: to nie jest aplikacja na telewizor z Android TV a na Twoje urządzenie z systemem Android, np. telefon lub tablet. Dzięki aplikacji Android TV Remote Control szybko zamienisz swój telefon w pilota, pada, klawiaturę i myszkę. Bardzo przydatna aplikacja do obsługi telewizora oraz aplikacji, które nie są kompatybilne z Android TV, np. instalowanych z plików APK,
 • Sideload Launcher oraz TV Launcher jeśli instalujesz gry i aplikacje z poza oficjalnego sklepu Google Play Store telewizora, a więc np. aplikacje pobrne z APK Mirror, to Sideload Launcher pozwoli Ci szybko zarządzać skrótami do takich aplikacji. Gry i aplikacje z Google Play Store telewizora są widoczne na ekranie głównym HOME, ale jeśli instalujesz je z nieznanych źródeł, skrót nie będzie widoczny.
 • TV Store for TV Apps: to również aplikacja na telefon lub tablet która pozwoli Ci łatwo zidentyfikować wszystkie aplikacje kompatybilne z Android TV. Jeśli z niej nie korzystasz, to jedynym sposobem na znalezienie wszystkich aplikacji dla Android TV jest korzystanie z Google Play Store telewizora a dalej listy polecanych oraz wyszukiwarki (tak, musisz sobie sam wpisywać nazwy aplikacji lub kategorie aby trafić na coś).
 • File Explorer to aplikacja, która zaraz po niedostępnym już w Google Store ES File Explorer może okazać się najbardziej przydatna przy instalowaniu plików APK ale także dostępie do zasobów pamięci, np. pendrive. Menadżer plików pozwoli Ci na szybki podgląd treści w pamięci urządzenia i na nośnikach przenośnych.
 • KODI chociaż ta aplikacja to przede wszystkim odtwarzacz mediów, to gdyby była taka potrzeba, mógłby on działać jak samodzielny system urządzenia. KODI pozwala na zainstalowanie setek dodatków, które otwierają drogę do nieograniczonych, legalnych i nielegalnych, treści video, muzyki, aplikacji, itp..
 • NordVPN aplikacja pozwalają szyfrować połączenie z siecią Internet. Dlaczego NordVPN? Po pierwsze przyda CI się do obsługi aplikacji VOD jeśli chcesz otrzymać dostęp do treści dostępnych tylko dla wybranych regionów, np. Netflix dla USA. Po drugie będziesz potrzrebował VPN jeśli planujesz używać KODI w sposób wykraczający poza standardową obsługę, np. instalując dodatki typu MrKnow czy FanFilm. Po trzecie, NordVPN działa na 6 urządzeniach więc przyda Ci się na telefonie, tablecie i komputerze do ochrony prywatności i szyfrowania danych.
 • Steam Link: Aplikacja Steam Link przenosi gry komputerowe na urządzenie z systemem Android . Po prostu sparuj kontroler Bluetooth lub Steam Controller ze swoim urządzeniem Android TV, połącz się z komputerem z uruchomionym Steam w tej samej sieci lokalnej i zacznij grać w swoje istniejące gry Steam. 
 • Aptoide: Jeśli nie możesz znaleźć aplikacji, której szukasz w żadnej z innych usług Google Play możesz wypróbować Aptoide , niezależny sklep z aplikacjami na Android. W przeciwieństwie do wielu aplikacji Aptoide ma nawet wersję stworzoną specjalnie do uruchamiania na urządzeniach z Android TV. Aby zainstalować Aptoide będziesz potrzebował skorzystać z instrukcji instalowania aplikacji Android TV z pliku APK.
 • Puffin TV: Przeglądanie Internetu zawsze było słabym punktem telewizorów Smart TV, a piloty telewizyjne i klawiatury ekranowe nigdy nie zbliżały się do płynności robienia tego na komputerze.
 • Solid Explorer: Solid Explorer to aplikacja do zarządzania plikami. Obsługuje zarządzanie plikami z pamięć]ci głównej  karta SD, USB OTG. Pozwala na przechowywanie w chmurze – łatwe łączenie i zarządzanie plikami na Dysku Google, OneDrive, Dropbox, Box, Owncloud, SugarSync, MediaFire, Yandex, Mega. Obsługuje główne protokoły sieciowe FTP, SFTP, SMB (Samba), WebDav i wiele innych.

Podsumowanie

Istnieje wiele platform smart TV, ale Android TV jest jedną z najlepszych. Które aplikacje na Androida TV polecacie

Tags: , ,

One comment

Dodaj komentarz