Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Ile kosztuje GoPro Hero 9 i gdzie kupić kamerę?16 września 2020 roku miała miejsce premiera nowej kamery GoPro Hero 9, która wzbudziła ogromny zachwyt wśród widzów czego dowodem są liczne komentarze na forach i pod filmem promocyjnym. Wygląda na to, że GoPro dobrze odrobiło zadanie domowe oferując swoim obecnym i nowym klientom znakomity produkty. Nie tylko kontynuację serii, ale też wiele nowości, które sprawiają, że zakup nowej kamery jest nie tylko opłacalny ale i warty rozważenia nawet w przypadku przejścia z modeli 7 i 8.

 • Z tego artykułu dowiesz się ile kosztuje nowa kamera, w jakich planach i konfiguracji jest dostępna oraz gdzie kupić GoPro.

Kamera GoPro Hero 9 oferowana jest obecnie na stronie GoPro.com w 4 wariantach wyposażenia, także różniących się ceną:

 • kamera Hero 9 + karta pamięci 32 GB
 • kamera Hero 9 + karta pamięci 32 GB + akcesoria
 • kamera Hero 9 + karta pamięci 32 GB + subskrypcja GoPro Plus
 • kamera Hero 9 + karta pamięci 32 GB + akcesoria + subskrypcja GoPro Plus

Zgadnijcie, co najbardziej opłaca się kupić? Wersje z subskrypcją GoPro Plus. Nie, nie dlatego, że dostaniemy subskrypcję taniej lub za darmo, ale dlatego, że cena kamery zostanie wtedy obniżona o… 450 zł! A sama subskrypcja nie kosztuje nas nic przez rok, a po roku możemy z niej zrezygnować.

Przeliczając Euro na złotówki (ceny europejskie) cennik nowej kamery kształtuje się następująco. Za Hero 9 zapłacimy orientacyjne (w zależności od kursy Euro i rodzaju płatności, np. Revoult):

 • 1700 zł za kamerę Hero 9 z kartą pamięci + subskrypcja GoPro Plus
 • 1900 zł za kamerę Hero 9 z kartą pamięci i akcesoriami + subskrypcja GoPro Plus.

oraz

 • 2150 zł za kamerę Hero 9 z kartą pamięci,
 • 2360 zł za kamerę Hero 9 z kartą pamięci i akcesoriami.

Uwaga! Zakupy w sklepie są uzależnione od aktualnego kursu Euro. Wg. wstępnych informacji za kamerę zapłacimy nawet około 1500 zł. Czytaj dalej!

Gdzie kupić GoPro Hero 9?

Pozwolę sobie zacząć przekazywanie Ci tych dobrych wiadomości od końca, a więc od wyboru miejsca zakupu kamery. Możesz być zaskoczony ale tym razem nie będzie to sklep internetowy, jeden z wielu, które oferują sprzęt RTV i AGD. Jeśli chcesz obecnie kupić kamerę GoPro Hero 9 najlepiej zrobić to w oficjalnej dystrybucji na stronie gopro.com wybierając region Polska (język angielski).

GoPro od tego roku będzie kładło ogromny nacisk na to, aby sprzedaż była prowadzona przede wszystkim przez ich serwis/sklep internetowy. Dzięki temu zwiększą przychody firmy, ale zapewnią sobie też lepszą kontrolę nad ofertą. Dowodem na to że ten model jest dobry dla konsumenta jest chociażby trwająca promocja na GoPro Hero 8 które wraz z kartą pamięci dostępne jest w cenie około 1450 zł. W sklepach internetowych i stacjonarnych taka cena pojawiała się okazjonalnie.

Gdy już wiesz ile kosztuje kamera (poniżej znajdziesz szczegółowy cennik Hero 9) powinieneś też być świadomy tego, że stacjonarnie (w sklepie, w markecie) nie uda Ci się kupić kamery Hero 9 taniej niż przez stronę GoPro.com. Podobny problem mogą mieć sklepy internetowe, do których prawdopodobnie trafi sama kamera, której cena także nie zmieni się dzięki dodatkowej subskrypcji. Nie jest także powiedziane, że oferta z subskrypcją GoPro Plus będzie zawsze, może to być oferta ograniczona czasowo.

 • Jeśli zależy Ci na zakupie kamery w Polsce, np. ze sklepu internetowego obserwuj ofertę na Ceneo / Skąpięc lub dodaj powiadomienia w serwisie i aplikacji Pepper

Z drugiej strony, jeśli robisz zakupy Online nie musisz się martwić, w sklepie GoPro.com możesz bez problemu zamówić kamerę z dostawą do Polski. Kamera posiada pełną gwarancję.

Ile kosztuje kamera GoPro Hero 9?

Wróćmy jednak do Hero 9, ile kosztuje kamera i dlaczego… tak tanio? Nowa kamera GoPro Hero 9 została wyceniona na 449$ w wersji podstawowej (bez akcesoriów) oraz 499$ w wersji rozszerzonej (z akcesoriami jak klips, uchwyt, itp). Oba warianty oferują w zestawie kartę pamięci 32 GB. Przeliczając na złotówki to około 1700 i 1900 zł.

Jednak nie możemy przeliczać $ na złotówki, trzeba sprawdzić ceny w Euro aby poznać ile kosztuje kamera w Polsce. A tu jest drożej. I tak za kamerę GoPro Hero 9 w wersji podstawowej zapłacimy 480 Euro i odpowiednio 530 Euro za wersję rozszerzoną (z akcesoriami).

Przeliczając na złotówki da nam to odpowiednio ceny Hero 9 na poziomie:

 • 2150 zł za kamerę Hero 9 z kartą pamięci,
 • 2360 zł za kamerę Hero 9 z kartą pamięci i akcesoriami.

W tej samej cenie możemy kupić także kamerę GoPro Hero Max. Pamiętaj jednak, że w/w ceny to ceny wyjściowe, od których teraz zacznie się cała zabawa. A więc w jaki sposób obniżyć cenę kamery? To proste. Skorzystać z oferty od GoPro na zakup kamery wraz z subskrypcją GoPro Plus na rok czasu. Myślisz: trzeba coś ekstra zapłacić? Nie.

GoPro bardzo zależy na tym aby promować swój program subskrypcji GoPro Plus dlatego na ten moment zaoferowało swoim użytkownikom możliwość zakupu kamery taniej (u nich na stronie gopro.com) i dodatkowo w cenie zakupu uwzględniając już 1 rok subskrypcji GoPro Plus. Ekstra prawda? W każdej chwili możesz oczywiście zrezygnować z subskrypcji lub po roku czasu po prostu ją przedłużyć, co wcale nie jest takim głupim pomysłem jeśli brać korzyści wynikające z tego programu.

Ile kosztuje GoPro Hero 9 w ofercie z subskrypcją GoPro Plus?

Subskrypcja GoPro Plus oferuje m.in:

 • Nieograniczone miejsce na dane w chmurze
 • Do 50% zniżki na GoPro.com
 • Całkowita wymiana aparatu do 2 razy w roku (wymiana jest ekstra płatna ale może być korzystniejsza niż zakup nowej, podobny program ma firma Dji dla dronów)

Usługa kosztuje standardowo około 4 Euro miesięcznie, ale decydując się na zakup w pakiecie z kamerą, otrzymacie go za darmo + kupicie kamerę taniej. Jak bardzo taniej? Zaskoczę Was:

Za kamerę GoPro Hero 9 w wersji podstawowej + subskrypcja zapłacimy 350$ czyli w Europie 380 Euro. Odpowiednio za wersję rozszerzoną z akcesoriami zapłacimy 400$ czyli w Europie 430 Euro i odpowiednio 530 Euro za wersję rozszerzoną (z akcesoriami).

Przeliczając na złotówki da nam to odpowiednio ceny Hero 9 na poziomie:

 • 1700 zł za kamerę Hero 9 z kartą pamięci + subskrypcja GoPro Plus
 • 1900 zł za kamerę Hero 9 z kartą pamięci i akcesoriami + subskrypcja GoPro Plus.

Jak widzisz różnica w cenie jest bardzo duża. Do tego warto przypomnieć że wspomniany rok subskrypcji GoPro Plus dostajesz za darmo na rok. Czyli oszczędzasz ponad 200 zł, które dodatkowo upoważnia Cię do zniżek lub wymiany kamery gdyby coś się stało. Jeśli przeliczyć to jako wartość dodaną, to tak naprawdę kamera kosztuje Cię 1500 zł. To cena znacznie lepsza nawet niż obecna promocja na Hero 8.

 • Ważne! Na grupie GoPro Polska na Facebooku dzielimy się informacjami o kamerach GoPro, jeden z użytkowników właśnie napisał: właśnie zakupiłem i podsumowanie: czas oczekiwania 2-3dni, zakupiłem zestaw kamera, karta 32, subskrypcja i dodatkowe akcesoria: ładowarka na 2 aku, 2 dodatkowe aku, obudowa wodoszczelna, płatność kartą, po przeliczeniu na PLN pobrało mi 1843,83 zł. Warto więc stworzyć własną konfigurację jeśli np. nie potrzebujecie uchwytu czy magnetycznego klipsa.

Posiadam subskrypcję GoPro Plus czy skorzystam  z promocji?

Tak. Jeśli jesteś już subskrybentem GoPro Plus a planujesz kupić kamerę Hero 9 to GoPro wyśle do Ciebie specjalny kupon promocyjny, który umożliwi obniżenie ceny kamery do poziomu jakbyś kupował ją wraz z nową subskrypcją.

Niewykluczone że niedługo pojawi się także dodatkowa oferta dla właścicieli Hero 8 oraz Hero 7 i starszych kamer, którzy podobnie jak rok temu będą mogli za dopłatą wymienić kamerę na nowszy model. Nie jest to jednak pewne ponieważ firma GoPro walczy w chwili obecnej o każdy grosz, a taka operacja może przynieść jej zbędne koszty. Obserwuj stronę GoPro.com aby dowiedzieć się więcej.

Co znajdę w opakowaniu z kamerą GoPro Hero 9?

I to jest bardzo dobre pytanie, na które już odpowiadam. Przede wszystkim przyjmijmy że jednak zdecydujesz się na zakup kamery w GoPro.com. To ważne, bo jednym z podstawowych akcesoriów jakie otrzymasz od GoPro jest karta pamięci 32GB która obsłuży nagrywanie video w wysokiej jakości. Tego nie otrzymasz kupując kamerę w sklepie innym niż na GoPro.com (chociaż w przypadku Hero 8 i ostatniej promocji karta też była dołączona czasami).

W podstawowej wersji kamery Hero 9 otrzymasz:

 • kamerę sportową GoPro Hero 9 wraz z akumulatorem 1720 mAh
 • etui ochronne, które pomieści kamerę, kilka baterii i akcesoriów,
 • śrubę i klips montażowy (to taki standard),
 • taśmę / przyklejkę 3M gdybyście zechcieli od razu przykleić klipsa,
 • kalbel USB-C do przesyłania danych i ładowania kamery.

Jeśli jednak zdecydujecie się wybrać droższy zestaw z akcesoriami to otrzymacie to co w zestawie podstawowym oraz:

 • drugą baterię 1720 mAh,
 • pływający uchwyt GoPro Handler,
 • magnetyczny obrotowy klips.

Ważne! W zależności od kursu Euro oraz ceny Hero 9 w polskich sklepach, może okazać się że różnica w cenie pakietów wyniesie około 200 zł, a sama wartość akcesoriów 170 zł.  W tej chwili różnica w cenie to 50 euro, a wartość akcesoriów to 40 Euro.

Bardzo możliwe że taniej wyjdzie Ci zakup pakietu podstawowego oraz akcesoriów osobno (także w sklepie GoPro.com), jednak należy przyjąć, że różnica w cenie pakietów wynika po prostu z ceny akcesoriów i nie jest ofertą promocyjną, co wygodnym zakupem. Gdy GoPro zniesie promocje na akcesoria Hero 9, wtedy faktycznie zakup COMBO będzie się opłacał bardziej (czyli pakiet rozszerzony z akcesoriami)

Czy warto kupić zestaw GoPro hero 9?

Jeśli trzymać się cen w sklepie GoPro.com to w chwili publikowania tego wpisu możesz zaoszczędzić dodatkowe 10 Euro kupując podstawowy zestaw z kamerą i osobno drugą baterię, klips magnetyczny i pływający uchwyt. Gdy promocje skończą się, z pewnością zakup pakietu rozszerzonego będzie korzystniejszy chyba, że skorzystasz z subskrypcji GoPro Plus.

Aby podjąć decyzję powinieneś sprawdzić ile w danym momencie kosztuje kamera oraz ile kosztują akcesoria, np.

.

Tags: , , , ,

Dodaj komentarz