Karczma TVHOW TO and WHY NOT?

Dwustopniowe logowanie AllegroDwustopniowe logowanie Allegro umożliwia wprowadzenie dodatkowej ochrony Twojego konta Allegro. Po aktywacji dwustopniowego logowania, poza tradycyjnym podaniem loginu i hasła podczas logowania do konta Allegro, zostaniesz poproszony o podanie jednorazowego kodu SMS wysłanego na wskazany w ustawieniach numer telefonu.

Aby uprościć proces logowania możesz wskazać urządzenia zaufane, czyli takie, gdzie logowanie nie będzie wymagało podania kodu SMS pomimo, że logowanie dwustopniowe jest nadal aktywne dla konta.

Poza kodami SMS możesz też korzystać z z aplikacji Google Authenticator, która umożliwia generowanie kodów do logowania w różnego rodzaju serwisach wspierających logowanie dwu i wieloetapowe. Aplikacja działa offline, co oznacza, że skorzystasz z generatora kodów nawet jeśli Twój telefon będzie poza zasięgiem sieci lub bez dostępu do Internetu – np. za granicą kraju.

Dlaczego warto chronić konto Allegro?

W teorii konto Allegro pozwala tylko dokonywać zakupów, ale ze względu na rozbudowane mechanizmy, umożliwia też automatyzację procesów płatniczych czy zapamiętywanie danych karty czy w ogóle dostarcza informacji/danych prywatnych. Po przejęciu konta Allegro mogło by dojść do nieautoryzowanych zakupów lub strat finansowych, co miało by ogromne negatywne skutki. Dbaj o swoje dane, niezależnie czy to tylko imię, nazwisko, adres e-mail, ale i system płatniczy czy dostęp do platformy zakupowej. Każde konto może być na swój sposób wykorzystane do nadużyć.

Jak włączyć logowanie dwuetapowe na Allegro?

W poniższym artykule opisana została procedura włączenia logowania dwuetapowego w Allegro.

  1. Zaloguj się do swojego konta Allegro.
  2. Kliknij w Profil > Moje konto.
  3. Wybierz zakładkę Bezpieczeństwo > Dwustopniowe logowanie.

W menu po lewej stronie znajdziesz także sekcję Logowanie i hasło gdzie możesz zaktualizować hasło dostępu do swojego konta Allegro.

  1. Włącz dwustopniowe logowanie do konta Allegro
  2. Podaj numer telefonu na który mają być przesyłane kody SMS.
  3. Odczytaj pierwszy kod SMS i aktywuj dwustopniowe logowanie.

W tym samym widoku panelu możesz włączyć logowanie za pomocą kodów z aplikacji Google Authenticator. Na samym dole znajdziesz sekcję Zaufane urządzenia. Kliknij Dodaj to urządzenie do zaufanych, jeśli chcesz wyłączyć dwustopniowe logowanie tylko na tym jednym urządzeniu.

Dodaj komentarz