Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Google Chrome na AndroidaGoogle Chrome zainstaluj na Android i WIndows

Google Chrome to bez wątpienia jedna z najlepszych przeglądarek internetowych. Jednak o jej przewadze nad innymi nie decyduje tylko prędkość działania czy % obciążenia systemu (Google Chrome potrafi zjeść ogromne zasoby komputera), ale to jakie oferuje funkcje dostosowane do potrzeb dzisiejszego dostępu do stron WWW.

Przeglądarka internetowa Google Chrome oparta jest na projekcie Chromium typu open source. Google wypuścił Chrome w 2008 roku i wydaje kilka aktualizacji rocznie. Jest dostępny dla systemów operacyjnych Windows , Mac OS,Linux, Android i iOS. Przeglądarka Google Chrome stosuje sandboxing do bezpieczeństwa sieci. Każda otwarta strona internetowa działa jako osobny proces, co pomaga zapobiegać wpływowi złośliwego kodu na jednej stronie na inne (lub ogólnie na system operacyjny komputera).

To co jest niewątpliwie jedną z większych zalet Google Chrome oraz Google Chrome na Androida to fakt, że przeglądarka umożliwia użytkownikom logowanie się przy użyciu kont Google. To z kolei pozwala im synchronizować zakładki i otwierać strony internetowe na wielu urządzeniach.

Chrome był pierwszą dużą przeglądarką internetową, która połączyła pole wyszukiwania i pasek adresu – funkcję, którą przyjęła większość konkurentów. M.in. z tego powodu mówi się, że niebawem adresy stron WWW nie będą potrzebne. Poprzez działanie Google Chrome, wielu użytkowników zaprzestało lub nie wie, że może nadal posługiwać się typowymi adresami domen, zamiast od razu wpisywać słowa kluczowe lub swoje zapytania w Google.

Słowo klucz: Chromium

Większość przeglądarek internetowych dostępnych dla Androida oparta jest na Chromium, wersji open source Google Chrome. Oznacza to, że wszystkie ładują strony internetowe podobnie, tak jak Google Chrome na Androida, w ten sam sposób i mają bardzo podobną wydajność. Wyjątkiem jest tutaj Firefox. Jego największą zaletą jest fakt, że Firefox na Androida współpracuje z prawie wszystkimi rozszerzeniami utworzonymi dla przeglądarki komputerowej.

Google Chrome na Androida jest to domyślna przeglądarka już w większości telefonów i tabletów. Przede wszystkim domyślna przeglądarka systemu Android, ale np. w telefonach Samsung, to Samsung ustanowił swoją przeglądarkę domyślną.

Aktualizacje Google Chrome są wdrażane co sześć tygodni, przy czym każda aktualizacja zwykle ma kilka nowych funkcji. Systematyczność zmian w produktach Google i aktualizacje to dziś podstawa zaufania szczególnie, w kwestiach bezpieczeństwa.

Mnogość funkcji Google Chrome na Androida  sprawia, że bez wątpienia nikt kto będzie korzystał z tej przeglądarki nie będzie zawiedziony. Ale warto też sprawdzić inne opcje jak np. Samsung Internet, Kiwi, DuckDuckGo czy Firefox.

Jak pobrać Google Chrome na Android?

Google Chrome na Androida dostępny jest do pobrania w Google Play Store. Możesz zainstlować przeglądarkę z poziomu innej przeglądarki internetowej, logując się na swoje konto Google Play.

Google Chrome zainstaluj na Android i WIndows

Google Chrome zainstaluj na Android i WIndows

Możesz skorzystać z preinstalowanej aplikacji Google Play Store na telefonie, tablecie i urządzeniu mobilnym z Android. Wyszukaj Google Chrome na Androida a następnie kliknij Zainstaluj. Przeglądarka zostanie dodana jako kolejna aplikacja do Twojego systemu.

Jak pobrać Google Chrome na Androida w pliku .apk?

Jak pobrać gry i programy z Google Play wyjaśniłem szczegółowo w osobnym artykule i tu proszę Cię o zapoznanie się z jego treścią. Dzięki poradnikowi wybierzesz odpowiednie narzędzie do pobierania, a następnie pobierzesz grę lub program z Google Play.

APK Mirror to strona internetowa, która zawiera pliki instalacyjne APK dla aplikacji na Androida. Jeśli masz problemy z pobraniem aplikacji ze Sklepu Play, aplikacja nie jest już dostępna, potrzebujesz konkretną jej wersję –  możesz pobrać ją ze strony APK Mirror. Baza APK Mirror prowadzona jest przez serwis Android Police i można przyjąć, że jest to zaufana strona, z której korzysta i poleca miliony użytkowników.

Jak pobrać gry i aplikacje z APK Mirror na dysk komputera?

Wszystko jest bardzo proste, po prostu znajdź interesującą Cię aplikację a następnie kliknij Pobierz / Download. Serwis nie tylko udostępnia aktualne wersje, ale także dzieli wg. typu urządzenia na którym działają lub wg. wersji, np. Google Chrome i Google Chrome Beta i dalej, wersja aktualna, poprzednia, itp..

Tags: , , ,

Dodaj komentarz