Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Jak dodać załącznik do wiadomości w Poczta Onet?Niezależnie od tego czy korzystasz z poczty Onet w oknie przeglądarki czy programu pocztowego na komputerze lub urządzeniu mobilnym, możesz przesyłać załączniki do adresatów wiadomości. Wysyłaj pliki, zdjęcia, filmy, dokumenty za pomocą Onet poczta.

O ile w programie do obsługi poczty e-mail możesz dodawać jedynie załączniki w postaci plików z komputera lub telefonu, to poczta Onet obsługiwana w przeglądarce internetowej za pomocą webmaila umożliwia także szybkie wstawianie plików z chmury Dropbox lub Box.

Jak dodać załącznik do wiadomości w Poczta Onet?

Dodaj załącznik na etapie redagowania nowej wiadomości e-mail lub odpowiadania na nią:

  1. Zaloguj się do Poczty Onet na stronie www.poczta.onet.pl podając login, tj. adres e-mail i hasło. Sprawdź jak zalogować się do Onet Poczta lub zmień hasło.
  2. Odpowiedz na wiadomość e-mail lub utwórz nową wiadomość.
  3. Wprowadź adresata wiadomości, temat i treść.
  4. Dodaj załącznik.

Możesz skorzystać z jednej z czterech dostępnych opcji dodawania załącznika:

  • z komputera: aby wybrać dowolny plik znajdujący się na dysku komputera. Po kliknięciu otworzy się eksplorator plików. Odszukaj plik i zaznacz go, a następnie dodaj do wiadomości e-mail jako załącznik Onet Poczty,
  • wstaw obrazek: funkcja działa analogicznie jak dodawanie plików z komputera, ale od razu zaznaczony jest wybór tylko plików graficznych. Może to pomóc w filtrowaniu plików na komputerze.
  • z Dropbox: funkcja ta umożliwia dodawanie załącznika w postaci klikalnego linku do pliku znajdującego się w chmurze Dropbox. Adresat wiadomości nie otrzyma fizycznie pliku do pobrania, a załącznik w postaci linku. Dropbox umożliwia udostępnianie plików osobom które nie posiadają konta Dropbox. Użyj tej funkcji gdy plik który chcesz przesłać znajduje się na dysku w chmurze,
  • z BOX: to działa analogicznie jak Dropbox. Adresat wiadomości otrzyma link do pliku znajdującego się w Twojej chmurze BOX. Użyj tej funkcji gdy plik który chcesz przesłać znajduje się na dysku w chmurze.

Folder załączniki do zarządzania plikami

Powinieneś wiedzieć że w Onet poczta znajduje się specjalny folder o nazwie Załączniki. Pozwala on na szybki dostęp do załączników wiadomości e-mail. Onet załączniki to nie jest folder fizyczny który przechowuje pliki, a jedynie jeden z filtrów, który umożliwia wyszczególnienie załączników do wiadomości e-mail.

Dzięki systemowi filtrowania możesz szukać załączników bez konieczności przeglądania wszystkich wiadomości e-mail. Każdy załącznik jest opisany i pozwala na szybką identyfikację wiadomości e-mail

Tags: , , ,

Dodaj komentarz