Warning: mysqli_query(): MySQL server has gone away in /strony_www/karczma/wp-includes/wp-db.php on line 2033

Warning: mysqli_query(): Error reading result set's header in /strony_www/karczma/wp-includes/wp-db.php on line 2033
Google Chrome na Android TV - Co się stało z przeglądarką? - Karczma TV Google Chrome na Android TV - Co się stało z przeglądarką? - Karczma TV

Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Google Chrome na Android TV – Co się stało z przeglądarką?Trudno to wyjaśnić, ale od pewnego czasu Google Chrome nie jest już kompatybilne z Android TV. Co to oznacza dla Ciebie? Że pomimo dostępności aplikacji w Gogole Play (w przeglądarce) nie znajdziesz jej w Google Play na TV (market z aplikacjami dedykowanymi dla Android TV) a także nie zlecisz instalacji Google Chrome na telewizorze, z poziomu przeglądarki.

  • Do tego pory ta druga opcja była najłatwiejsza do ogarnięcia, bo na TV Google Chrome nigdy nie był widoczny w Google Play. Przeczytasz o tym osobnym, starym, artykule.

Generalnie Android został pozbawiony kluczowej aplikacji, Google Chrome. Dlaczego? Nie wiadomo. Być może, co jest dosyć realne, umożliwiał użytkownikom wprowadzenie zbyt wielu zmian w samym Android TV. Co ciekawe, np. w przypadku SONY, firma dawno zrezygnowała też z Opery. W praktyce telewizor pozostał aktualnie bez przeglądarki.

Aby nie komplikować tematu: jeśli szukacie sprawdzonej aplikacji, przeglądarki internetowej, dla Android TV, polecam zainteresować się, np. Puffin TV.

  • https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cloudmosa.puffinTV

Aplikacja działa, jest dostępna w Google Play telewizora. Działa przyjemnie, oferuje dużo fajnych funkcji, chociaż, nie umożliwia synchronizacji z Google, a to potrafi tylko Google Chrome.

A co z tymi którzy chcą nadal korzystać z Google Chrome? Jest kilka rozwiązań. Po pierwsze razem z brakiem kompatybilności, ze sklepu Google Play zniknęły aplikacje TV APP REPO i CHROME SHORTCUT które umożliwiały łatwe dodawanie skrótów do ekranu głównego. To oczywiście nie problem, bo można ze stron typu APK MIRROR pobrać te aplikacje i zainstalować.

Docelowo, jeśli chcecie pobrać Google Chrome, to na ten moment i tak musicie skorzystać z tego typu stron, aby pobrać pliki .apk.

Sklep Play do pobrania oraz inne aplikacje – 3 narzędzia

Tu możecie skorzystać z poradnika wyżej, który służy do pobierania tego, co aktualnie jest dostępne w Google Play. Możecie też skorzysać ze stron typu:

  • https://www.apkmirror.com/
  • https://apkpure.com/

Na tych stronach, m.in. bo takich stron jest dużo w sieci, znajdziecie różne wersje danej aplikacji, nowsze, starsze, itp..

Czyli, kto nie ma Google Chrome a chce mieć, ten pobiera pliki instalacyjne, najlepiej razem z TV APP REPO (patrz wyżej) i przerzuca je na telewizor, a następnie instaluje.

Żeby Google Chrome zadziałało, potrzebujecie poza przeprowadzeniem instalacji, posiadać myszkę i klawiaturę (lub minimum myszkę). Oczywiście możecie to łatwo zastąpić prostą aplikacją (a zarazem popularną), tj. Video & TV SideView : Remote, którą to pobieracie, np. na telefon.

  • https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sony.tvsideview.phone

I tyle. Podsumowując. Google Chrome nie działa z Android TV i nie można go normalnie zainstalować, ale nadal można to zrobić nienormalnie czyli zgodnie z moimi poradnikami. TV APP REPO wyleciało ze sklepu Google Play (to i tak był projekt realizowany prywatnie przez kogoś i niewykluczone, że skończyło się wsparcie). A szkoda, bo aplikacja potrafiła wiele. Na szczęście można ją nadal pobrać w postaci pliku .apk

Macie pytania? Piszcie.

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz