Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Czy strona ślubna może pomóc nam w przygotowaniach?Strona ślubna cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza w dobie pandemii. Pozwalają na zorganizowanie ludzi w jednym miejscu, skupienie ich uwagi na wydarzeniu, które być może będzie musiało odbyć się w ograniczonej ilości gości. Strony ślubne to nie tylko witryny zawierające datę i miejsce wydarzenia, to osobiste blogi, zawierające także informacje o przygotowaniach, przemyśleniach, ważnych wydarzeniach w życiu pary młodej, wspomnieniach czy zdjęciach, które pozwolą gościom, rodzinie i znajomym cieszyć się z tego wydarzenia a zarazem śledzić przygotowania do niego.

Nie ukrywajmy, przygotowania do ślubu to powód do chwalenia się i rozmów. Na pewno każdy jest ciekaw jak Wam idzie, ale też co będzie dalej, jak się czujecie, co planujecie.  A może nawet jakie macie marzenia czy oczekiwania jeśli chodzi o prezenty.

Załóż stronę ślubną i zaproś wszystkich zainteresowanych do jej obserwowania, aby od początku mogli towarzyszyć Ci na nowej ścieżce życia.

Jak mogę założyć stronę ślubną?

W wielkim uproszczeniu: stronę ślubną możesz założyć na dwa sposoby:

  • korzystając z darmowych narzędzi i systemów np. Wix.com czy WordPress.com gdzie po zarejestrowaniu konta od razu możesz przystąpić do tworzenia strony WWW. Nie potrzebujesz więcej usług, ale też licz się z pewnymi ograniczeniami, np. dot. miejsca na zdjęcia czy brakiem atrakcyjnego adresu internetowego.
  • możesz zainwestować w stronę ślubną, kupując dwie podstawowe usługi: domenę (adres internetowy) oraz hosting (miejsce na stronę WWW i pocztę, także dla gości). Koszt takich usług to kilkanaście do kilkudziesięciu złotych za rok działania. W między czasie możesz też używać zasobów tych usług do prywatnych celów, np. przechowywania i udostępniania zdjęć, czy założenia własnych stron internetowych. Zyskasz swobodę działania i miejsce na dodatkowe rzeczy.

Bez wątpienia druga opcja jest ciekawsza, bo można wykorzystać zasoby hostingu aby później np. udostępnić gościom zdjęcia do wydrukowania. Zyskasz też atrakcyjny adres internetowy, spersonalizowany, np. slub-imie-imie.pl co będzie łatwe do zapamiętania.

Hit czy kit – strona ślubna

I jedno i drugie. Strony ślubne to efekt popularności Internetu. Wiele osób uważa, że to kicz i lepiej wszystko robić osobiście, jeździć, pytać, potem odwiedzać, dawać i rozmawiać. I to prawda. Ale nikt Wam nie broni tego aby zrobić jedno i drugie i zyskać na czasie. O ile dawanie zaproszeń i podziękowania to raczej działanie które lepiej wykonać osobiście, to jednak w między czasie czas będzie Was gonił. Może okazać się, że łatwiej będzie Wam napisać informację która dotrze do wszystkich, niż osobiście obdzwaniać ludzi i coś zmieniać. Tak samo możecie nie mieć czasu na to aby rozmawiać o ślubie ze wszystkimi, a zarazem każdy chciałby porozmawiać o nim z Wami.

Może się też okazać, że w ten sposób wejdziecie w Interakcję z innymi parami lub specjalistami, którzy widząc Was w sieci, chętnie pomogą, doradzą, albo sami staniecie się dla nich inspiracją. Mamy XXI wiek, czas Internetu i tak naprawdę strona ślubna już nikogo nie dziwi, a wręcz przez wielu jest pożądana. Ważne jest aby mądrze zaplanować treści, które będą tam się pojawiały.

Strona ślubna – jakie informacje publikować?

Przede wszystkim zastanowić się, co jest Waszą prywatną sprawą którą nie chcecie się dzielić, a co może być przekazane wszystkim gościom. Strony ślubne mają głównie charakter zaproszenia/odliczania do ślubu, ale nie po to ją uruchamiacie aby wstawić licznik i to wszystko.

Chodzi o to aby nadać sens tej stronie, a więc coś nią pokazać. A na czym zależy parze młodej? Na tym aby goście zrozumieli to dlaczego ten ślub będzie miał miejsce i co się wydarzyło, że tego chcecie. Dlatego strony ślubne to fajny pomysł aby opowiedzieć Waszą historię, ale też dać się ponieść marzeniom pisząc o Waszych wyobrażeniach i oczekiwaniach po ślubie.

Blog Pana i Panny młodej, galeria zdjęć, informacje o miejscu wydarzenia, Wasze podróże, być może opowieść o Waszej rodzinie. Pamiętajcie, że nie wszyscy goście znają całą Waszą rodzinę, czasami zapraszacie znajomych z pracy, którzy znają Was. Ale jednak będą przez kolejne dwa dni bawili się z ludźmi, na których Wam zależy. Strona ślubna to fajny pomysł aby przybliżyć wszystkim kto kim jest i dlaczego został zaproszony, a być może jak Ważną rolę odgrywa w Waszym życiu.

Warto poświęcić także uwagę świadkom. Pamiętajcie, że ich rola nie sprowadza się tylko do podawania wódki i pilnowania aby suknia dobrze leżała. Świadkowie ślubu to ludzie, którzy powinni być dla Was kimś, w kim znajdziecie wsparcie w trudnych chwilach małżeństwa, a nie wyłącznie podczas przygotowań do ślubu i trakcie wesela.

Po ślubie strony ślubne pozwalają zachować kontakt z gośćmi, zaprosić ich do dyskusji, a także przekazać np. informacje o prezentach które otrzymaliście. To miły gest wrzucić opowieść i zdjęcia z miesiąca miodowego, za który np. zapłacili rodzice. Dobrze się bawiliście na ślubie? To powiedzcie o tym. A czy goście się dobrze bawili? Docencie to. Pokażcie im jak spędziliście czas i że wszystko jest w porządku u Was. W końcu po to ich zapraszacie aby cieszyli się Waszym szczęściem.

Jak zacząć – przygotowanie strony ślubnej

Osobiście polecałbym Ci skorzystać z drugiego wskazanego rozwiązania a więc zainwestować w tę stronę kilka złotych. Zarejestrować fajny adres internetowy (domenę) i kupić usługę hostingu (miejsce na stronę WWW, pliki i pocztę). Pozwoli Ci to być niezależnym a zarazem da Ci to znacznie więcej możliwości.

Kiedy kupisz obie usługi (polecam np. domenę i hosting podstawowy w home.pl) to pozostanie już tylko podłączenie domeny do hostingu (krok 1), następnie zainstalowanie np. WordPress (krok 2), wybranie szablonu (krok 3) czyli wyglądu strony i dodanie treści (krok 4). Jeśli poświęcisz temu czas, całość nie zajmie Ci dłużej jak jedno popołudnie, a stronę możesz rozwijać każdego dnia.

Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w osobnym poradniku:

Tags: ,

Dodaj komentarz