Karczma TVDowiedz się więcej o telewizorach Android TV, cenach i obsłudze VOD i najlepszych grach na konsole.

Czy Gmail obsługuje potwierdzenie odbioru?Potwierdzenie odbioru wiadomości e-mail to bardzo pożądana przez użytkowników funkcjonalność poczty e-mail. Nie każdy program i klient poczty Webmail posiada obsługę polecenia żądania potwierdzenia odbioru. Podobnie jak potwierdzenie dostarczenia wiadomości e-mail te funkcjonalności uzależnione są od wielu czynników.

Potwierdzenie wysłania wiadomości Gmail

Przyjmuje się, że wiadomość e-mail która została wysłana poprawnie znajdzie się za chwilę w folderze Wysłane. Dla użytkownika poczty e-mail oznacza to, że wiadomość wyszła. Jeśli do skrzynki odbiorczej nie trafi wiadomość typu Mailer Deamon, na tym etapie można wyłącz program i czekać na odpowiedź adresata wiadomości.

W jaki sposób możemy upewnić się że wiadomość została dostarczona, np. jeśli została wysłana z poczty Gmail. A więc czy Gmail obsługuje potwierdzenie odbioru lub czy poczta Gmail obsługuje potwierdzenie dostarczenia wiadomości?

Należy zwrócić uwagę, że w/w funkcjonalności dotyczą dwóch różnych sytuacji. Dostarczenie wiadomości to tak naprawdę fakt jej wysłania i przyjmuje się, co wyżej wskazałem, że jeśli nie wróci do nas wiadomości typu mailer demon, wiadomość została dostarczona.

Potwierdzenie odbioru wiadomości Gmail

Natomiast żądanie potwierdzenia odbioru lub inaczej zwane potwierdzenie odczytana, to osobna funkcja, której działanie zależy głównie od aplikacji w której poczta jest faktycznie odczytywana. Poczta Gmail a dokładnie G Suite posiada taką funkcję dla wiadomości wychodzących oraz przychodzących. Dla wiadomości wychodzących możesz włączyć żądanie potwierdzenia odbioru. Jeśli program pocztowy odbiorcy wiadomości obsługuje tę funkcję, zobaczy on dodatkowe powiadomienie. Będzie mógł potwierdzić ręcznie, że wiadomość odebrał ale nie jest to jeszcze jednoznaczne z odpowiedzią na nią.

Niektóre programy pocztowe za potwierdzenie odbioru traktują oznaczenie jej jako przeczytane. Co nie oznacza że faktycznie została odczytana, bo można oznaczać te wiadomości w ten sposób ręcznie. Czy więc zostały odczytane? Nie. Czy zostały odebrane? Tak.

Tak czy inaczej dla wiadomości wychodzących w poczcie Gmail żądanie potwierdzenia odbioru dostępne jest tylko dla użytkowników poczty G Suite czyli Gmail dla firm i szkół.

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz